Q&A do edycji Nandan
#51
(2021-10-29, 23:13)Richtus napisał(a): Może pytanie do zasięgów na konkretnych przykładach:

Cytat:Bezpośrednia granica lądowa - 5
Granica przez akwen - 10
Sąsiad naszego sąsiada lub 2 akweny - 15
Wszystko co jest dalej - 25
1) Jeśli moja stolica jest na wyspie, to nigdy nie liczę zasięgu jako bezpośrednią granicę lądową? Nawet jeśli np. osiągnąłbym w regionie V granicę z Verlaxem?
2) Granica przez akwen - np. w moim przypadku liczy się tutaj Darne, tak? Gdyby Enter skolonizował tereny nad Rajską Zatoką to też by się liczył na ten zasięg?
Gdyby np. Milord skolonizował pojedynczego prowa nad Rajską Zatoką, to nie liczylibyśmy zasięgu jako granicy przez akwen, bo nie ma tam bezpośredniego połączenia z jego stolicą? Ale gdyby np. Herc podbił Foglera, Entera i Darnego, to już by się liczyło jako granica przez akwen, mimo że jego stolica jest dość daleko, tak?
3) Kogo rozumiemy jako sąsiada? Czy jeśli w regionie V osiągnę granicę z Verlaxem, to Sektor Zero będzie się liczył jako sąsiad mojego sąsiada? (graniczą w Ab).

Ad.1. Tak.

Ad.2. Dla Ciebie liczy się Gandzia, Verlax, Darne i Nandanici, jako "granica przez akwen".
Co do Milorda, Herca - tak, musi być połączenie lądowe ze stolicą.

Ad.3. ... @VegetaZen ?
Odpowiedz
#52
Cytat:Wpływanie na wybory - pomagamy wygrać danej opcji politycznej w demokratycznych wyborach (cel musi być demokratyczny i nie może sfałszować wyborów) - 15

Cytat:W krajach demokratycznych konieczne jest rozpisywanie wyborów. Rozpisując wybory gracz musi wymienić startujące partie oraz ich obietnice wyborcze tj. politykę jaką zamierza prowadzić. Podczas wyborów na kampanię wyborczą możemy wydać 5, 10 albo 15 KP, aby zadbać o reelekcję obecnie rządzącego ugrupowania. Bez kampanii rządząca partia potrzebuje sprzyjających okoliczności do zwycięstwa. W systemie mieszanym 5 KP gwarantuje reelekcję, zaś w demokracjach 15 KP.

Co jeśli wydałem 15 KP na reelekcję, a ktoś przeprowadził u mnie "wpływanie na wybory"?
Odpowiedz
#53
Wtedy wygrałeś, ale opozycja zgarnęła ponad 40% i jest to głównie wskazana przez adwesarza partia.
Inaczej zaczyna być jak wsparłeś np 10 KP, a jesteś demokracją i ktoś u Ciebie mieszał. Wtedy przegrywasz Wink
Odpowiedz
#54
Cytat:kosmodrom - umożliwia loty orbitalne i handel z Ziemią oraz wybór jednej z dwóch cech:
a) hub kolonizacyjny - + 300 + 200 * reputacja tys. ludności rocznie
b) hub towarowy - + 4 + 3 * reputacja % dochodu
Cechę wybiera się po zbudowaniu kosmodromu i jest na stałe. MG może osłabić graczowi cechę z przyczyn fabularnych (np. turystyka do skrajnie izolacyjnego kraju).
każdy dodatkowy kosmodrom zapewnia stałe +300 tys. ludności albo +4% dochodu, zależnie od wybranej cechy


Pytanie za 100 $ nandańskich:

Mam kosmodrom z hubem kolonizacyjnym i z reputacją =1. Co roku dostaję 500 tyś. ludności.
Jeżeli wybuduję drugi kosmodrom (min. 3 prowincje od obecnego) i przeznaczę go na hub towarowy to:
a) dostanę +7% dochodu,
b) dostanę +4% dochodu,
c) nie mogę przeznaczyć go na hub towarowy, tylko na kolonizacyjny i wtedy dostaję +300 tyś. ludności.
Odpowiedz
#55
C nie przeznaczasz go na hub towarowy, bo to państwo jest hubem kolonizacyjnym niezależnie od liczby kosmodromów.
Odpowiedz
#56
@prehi nie tak miało być!!!!!!!!!
Odpowiedz
#57
(2021-11-03, 12:45)VegetaZen napisał(a): C nie przeznaczasz go na hub towarowy, bo to państwo jest hubem kolonizacyjnym niezależnie od liczby kosmodromów.

Ja zrozumiałem z naszych rozmów, że można dowolnie wybierać funkcję drugiego-trzeciego kosmodromu - tyle że jest stała, bez wpływu reputacji - i tak mówiłem ludziom.
Czemu niet?
Odpowiedz
#58
Czy wybór cnoty obywatelskiej odnotowuje się w jawnych wydarzeniach? Czy odpalenie akcji z cnoty może odbyć się w turze uzyskania cnoty? Czy również odpala się to w jawnych wydarzeniach?
Odpowiedz
#59
(2021-11-05, 01:05)Richtus napisał(a): Czy wybór cnoty obywatelskiej odnotowuje się w jawnych wydarzeniach? Czy odpalenie akcji z cnoty może odbyć się w turze uzyskania cnoty? Czy również odpala się to w jawnych wydarzeniach?
1) nie trzeba, wystarczy w tajnych*
2) nie może, bo wymaga PP. Najpierw wydajesz PP, potem się dzieje cokolwiek innego.
3) nie trzeba, wystarczy w tajnych*

*-> ale to oznacza, że jak nie dasz w jawnych i nie dasz w tajnych, to nie działa i spadnę na Ciebie jak góra kamieni.
Odpowiedz
#60
"Możemy inne kraje obłożyć embargiem handlowym - obie strony ponoszą z tego powodu trwającą przez cały okres embarga karę do dochodu wynoszącą 2 * x (gdzie X to suma wydobywanych zasobów metali przemysłowych, metali rzadkich i ropy - kupowane surowce się nie liczą, liczy się gołe wydobycie)"

Suma których zasobów? Wydobywanych przez obie strony, czy tylko suma w danym państwie?

Kraj A ma 3 złoża surowców.
Kraj B ma 4 złoża surowców.

A nakłada embargo na B. Kara do dochodu to:
a) suma wydobywanych zasobów obu stron? Czyli 2*(3+4)= 14% dochodu dla obu stron?
b) suma wydobywanych przez jedną stronę stron jako kara dla drugiej strony? Czyli 2*3=6% kary dla B i 2*4=8% dochodu dla A?
c) jeszcze inaczej?
Odpowiedz