Q&A do edycji Nandan
#61
(2021-11-06, 00:46)Richtus napisał(a): "Możemy inne kraje obłożyć embargiem handlowym - obie strony ponoszą z tego powodu trwającą przez cały okres embarga karę do dochodu wynoszącą 2 * x (gdzie X to suma wydobywanych zasobów metali przemysłowych, metali rzadkich i ropy - kupowane surowce się nie liczą, liczy się gołe wydobycie)"

Suma których zasobów? Wydobywanych przez obie strony, czy tylko suma w danym państwie?

Kraj A ma 3 złoża surowców.
Kraj B ma 4 złoża surowców.

A nakłada embargo na B. Kara do dochodu to:
a) suma wydobywanych zasobów obu stron? Czyli 2*(3+4)= 14% dochodu dla obu stron?
b) suma wydobywanych przez jedną stronę stron jako kara dla drugiej strony? Czyli 2*3=6% kary dla B i 2*4=8% dochodu dla A?
c) jeszcze inaczej?

Identycznie jak było poprzednio przy centrach finansowych: zgodnie z b)

Tam jest przykład poniżej.
Cytat:Przykład: Abacja (posiadająca 2 surowce) swoją agresywną polityką sprowokowała Bebację (4 surowce) i Cecację (1 surowiec) do nałożenia embarga handlowego. W wyniku tych działań Abacja ponosi karę do dochodu wynoszącą 10%, kiedy Bebacja i Cecacja po 4%.
Odpowiedz
#62
Hub kolonizacyjny dawał ludność w turze 0? Tj. zaczynałem z 15 mln, czy na start 2201 mam 15.5 czy 15.0 mln? Teraz bez znaczenia, ale czy w 2202 będę miał 16K+ bazowo już ma jakieśtam znaczenie.
Odpowiedz
#63
(2021-11-06, 12:57)Milord napisał(a): Hub kolonizacyjny dawał ludność w turze 0? Tj. zaczynałem z 15 mln, czy na start 2201 mam 15.5 czy 15.0 mln? Teraz bez znaczenia, ale czy w 2202 będę miał 16K+ bazowo już ma jakieśtam znaczenie.

Dostajesz, ale pod koniec tury.

W związku z tym wszystkich którzy sobie doliczają na początku proszę o sprostowanie. Chyba są tacy - anyway, w tym tygodniu będę sprawdzał budżety, to będzie czas miecza i topora...
Odpowiedz
#64
Czy jeżeli skolonizuję jakąś prowincję w tej turze, to sąsiadujące z nią prowincje mogę traktować jako prowincje, z którymi graniczę lądowo już w tej turze czy dopiero w następnej?
Edit: dostałem szybką odpowiedź na discordzie, jakby ktoś tu szukał to w następnej turze dopiero się liczy.
Odpowiedz
#65
(2021-11-07, 20:41)Wierzymierz napisał(a): Czy jeżeli skolonizuję jakąś prowincję w tej turze, to sąsiadujące z nią prowincje mogę traktować jako prowincje, z którymi graniczę lądowo już w tej turze czy dopiero w następnej?
Edit: dostałem szybką odpowiedź na discordzie, jakby ktoś tu szukał to w następnej turze dopiero się liczy.

A ja na wszelki wypadek powtórzę dobitnie: liczą się tylko te prowincje z którymi graniczysz na początku. Tak jakby jak raz nabywasz uprawnienia, to tego potem nie zmieniamy.
Odpowiedz
#66
VZ nie odniósł się nadal do wątpliwości co do której Prehi prosił go o zajęcie stanowiska - http://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=1007...2#pid11942

Czy dobrze pamiętam, że jeśli w turze x zbuduje platformę wydobywającą ropę, to w turze x+1 ona działa i w efekcie dodatkową ropę dopisuję do budżetu w turze x+2? Tak chyba Prehi gdzieś pisał, a wydaje mi się że wcześniej jeśli miało osiągnęło się warunek konieczny do wydobywania surowców (platformy wydobywcze lub 5 WP), to w następnej turze surowiec był już liczony jako wydobyty.
Odpowiedz
#67
(2021-11-10, 01:12)Richtus napisał(a): VZ nie odniósł się nadal do wątpliwości co do której Prehi prosił go o zajęcie stanowiska - http://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=1007...2#pid11942

Czy dobrze pamiętam, że jeśli w turze x zbuduje platformę wydobywającą ropę, to w turze x+1 ona działa i w efekcie dodatkową ropę dopisuję do budżetu w turze x+2? Tak chyba Prehi gdzieś pisał, a wydaje mi się że wcześniej jeśli miało osiągnęło się warunek konieczny do wydobywania surowców (platformy wydobywcze lub 5 WP), to w następnej turze surowiec był już liczony jako wydobyty.

AD1. @VegetaZen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ad.2. https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=102...8#pid12068
Odpowiedz
#68
Do Ad 2, jedna uwaga:


Cytat:Jak jest z surowcami? Jeśli w turze n budowałeś platformę wydobywczą LUB dobiłeś do progu 5 WP (nie ważne, czy za pomocą PP czy inwestycji czy produkcji ze slotów!), to w n+1 ona działa. I skutkiem tego 1j surowca masz do dyspozycji w n+2, możesz handlować i używać.
czyt. dobijasz do 5 WP w 2702. W 2703 kopalnie działają [a platforma też już jest w strukturach]. W 2704 możesz sprzedać za granicę, użyć do czegoś (metal przemysłowy, surowiec rzadki...). I tyle.
Przypominam, ze surowców nie można magazynować.

Coś mi się tu nie zgadza. Wyjaśnij mi jeśli się mylę, ale jeśli szyb powstaje w 2702, to zaczyna wydobycie w 2703 - więc już w 2703 powinno się dać go sprzedać? Ten kto go kupił, wpisuje go w budżet na 2704. Jeśli nie sprzedałeś, zaczynasz wydobycie w 2703, wpisujesz na budżet w 2704.

Gdyby bowiem rzeczywiście dopiero mógłbyś go sprzedać w 2704, to ten kto go kupuje mógłby go użyć dopiero na budżet w 2705?
Odpowiedz
#69
(2021-11-10, 01:28)Verlax napisał(a): Do Ad 2, jedna uwaga:


Cytat:Jak jest z surowcami? Jeśli w turze n budowałeś platformę wydobywczą LUB dobiłeś do progu 5 WP (nie ważne, czy za pomocą PP czy inwestycji czy produkcji ze slotów!), to w n+1 ona działa. I skutkiem tego 1j surowca masz do dyspozycji w n+2, możesz handlować i używać.
czyt. dobijasz do 5 WP w 2702. W 2703 kopalnie działają [a platforma też już jest w strukturach]. W 2704 możesz sprzedać za granicę, użyć do czegoś (metal przemysłowy, surowiec rzadki...). I tyle.
Przypominam, ze surowców nie można magazynować.

Coś mi się tu nie zgadza. Wyjaśnij mi jeśli się mylę, ale jeśli szyb powstaje w 2702, to zaczyna wydobycie w 2703 - więc już w 2703 powinno się dać go sprzedać? Ten kto go kupił, wpisuje go w budżet na 2704. Jeśli nie sprzedałeś, zaczynasz wydobycie w 2703, wpisujesz na budżet w 2704.

Gdyby bowiem rzeczywiście dopiero mógłbyś go sprzedać w 2704, to ten kto go kupuje mógłby go użyć dopiero na budżet w 2705?

... i masz rację. Poprawiam w ogłoszeniach gdyby ktos tam zaglądał. teraz odpowiedni passus brzmi

Cytat:W 2703 możesz sprzedać za granicę, a w 2704 użyć do czegoś


Za utrudnienia przepraszamy
Odpowiedz
#70
Nie kurwa, Verlax, zamotałeś.

w 2701 budujemy kopalnię / stawiamy 5 WP. W 2702 ona działa. W 2703 sprzedajemuy / używamy, a kupujący może użyć od razu po zakupie (musi, inaczej przepada). Tak to działa!
Wyjątkiem jest ropa, która ma podstawowy w n, a paliwo ze slotów w n+1.
Odpowiedz