Rekrutacja do edycji Nandan
#21
Nie wiem czy w dobrym temacie pisze bo chcialem sprobowac sil na jakims kraju.
Gralem w kilka pbfuw a ostatnio tu na orkach w warhamerze. Wtedy mnie tamten prowadzacy moim zdaniem oszukal i stracilem chec do gry. Tym razem gra widze jest ostra i mam inne takie podejscie.
Widzialem ze rizi wczesniej na jakies pytania odpowiadal to ja tez moge. Tylko nie wiem czy wszystkie npce sa wolne. Bo bym chcial najlatwiejszego z nich.
Odpowiedz
#22
(2022-02-23, 18:52)JaNeKspawn napisał(a): Nie wiem czy w dobrym temacie pisze bo chcialem sprobowac sil na jakims kraju.
Gralem w kilka pbfuw a ostatnio tu na orkach w warhamerze. Wtedy mnie tamten prowadzacy moim zdaniem oszukal i stracilem chec do gry. Tym razem gra widze jest ostra i mam inne takie podejscie.
Widzialem ze rizi wczesniej na jakies pytania odpowiadal to ja tez moge. Tylko nie wiem czy wszystkie npce sa wolne. Bo bym chcial najlatwiejszego z nich.

Piszesz w dobrym temacie.

Niestety muszę odmówić podaniu. Zapoznałem się z pewnymi zgromadzonymi danymi i otwarcie powiem: są podejrzenia że "JaNeKspawn" jest multikontem jednego z graczy, względnie kolegą który karnie przepisuje wszystko co mu się powie. Rzecz druga nie jest zakazana, ale na tyle nielubiana, że nie jestem skłonny zaryzykować przyjęcia Ciebie do gry.
Mógłbym się zasłaniać dalszymi konsultacjami albo dawać jakieś rzeczy "na próbę", ale i nie mam na to czasu i mam w sobie na tyle odpowiedzialności cywilnej by powiedzieć prosto z mostu jaka jest decyzja i czemu.

Dodam, że gdyby była mowa o starcie od podstaw, na początku edycji, prawdopodobnie mimo wahania zgodziłbym się na start i obserwował uważnie poczynania - byłoby o tyle łatwiej, że na początku gracz wkłada w to dużą dozę pracy; przyłączając się w trakcie edycji, więcej pracy jest po stronie MG (by wszystko zbalansować po dołączeniu nowego gracza).
W związku z tym sugeruję zgłoszenie się na start kolejnej edycji, niezależnie od tego kto będzie ją prowadził.

Start zazwyczaj jest poprzedzany przygotowaniami, głównie zmianami mechanicznymi, a potem rekrutacją trwającą kilka tygodni - a z turą zerową i ponad miesiąc. Jest czas się zorientować w sytuacji.

***
W kontekście przyszłych podań ze strony jakichkolwiek innych graczy muszę w tym wypadku zaznaczyć, że jak nie znam gracza osobiście, będę chciał poświadczenia za niego ze strony któregoś z graczy o nieposzlakowanej opinii (braku oszustw w grze w przeszłości). Niestety w obecnej sytuacji (technicznych możliwości) gdy jest możliwość spokojnego założenia dwóch kont na dwóch różnych IP, nie mam innej możliwości weryfikacji, a w obecnej fazie rozgrywki nie jestem skłonny do eksperymentów: przy rekrutacji do pbf-a w danym momencie jestem więcej winny graczom niż osobom które może niewinnie podejrzewam.
Jest to moja decyzja, można z nią polemizować, ale biorę ją na swoją pełną odpowiedzialność. MG przyszłej edycji (jeśli będzie inny) w trakcie edycji może będzie miał inne zdanie; ja mam takie.
Odpowiedz
#23
NRP się po prostu mi należy!
Odpowiedz
#24
Pytania rekrutacyjne. Można pytać innych graczy, ale radzę się samemu zapoznać zwłaszcza ze zmianami w zasadach - obowiązuje konkurs na najgorszy budżet każdego kolejnego roku, rozumiesz. Ważne informacje są też w Q&A i Ogłoszeniach ^^

1) Jakie technologie trzeba zbadać (spełniając po kolei wymagania, bez skracania drogi kosztem mniejszego postępu bazowego) i co (jakie struktury) trzeba zbudować by móc zbudować "Transportowiec FTL" (Faster-Then-Light).

2) a) Co to są polityki i ideologie (w mechanice PNW), jaką politykę ma NRP i jaką ideologię.
b) Kiedy można zmienić politykę kraju i w jakich sytuacjach może to zrobić NRP (tzn. wymień wszystkie możliwości i napisz które może wykorzystać NRP)

3) Do czego przydatny jest kontrwywiad w kontekście zasad wywiadu? Wyjaśnij na bazie bonusu premiera NRP, co ten konkretny bonus daje, przy założeniu że żadne sloty wywiadowcze nie są używane w celach kontrwywiadowczych.

4) Na co można wydawać punkty kultury (K+) ? Wymień przynajmniej trzy różne zastosowania.

5) NRP ma dwa złoża ropy i dwa złoża surowców przemysłowych na swoim obszarze. Co to w praktyce oznacza w kontekście produkcji? Wymień wszystkie czynniki wynikające wprost z posiadania tych złóż.

6) a) co to jest DP, co się na niego składa i co, jak sądząc z wydarzeń i cech, mieści się w jego definicji?
b) ilu DP wymaga NRP by zaspokoić pełne wymagania (otrzymać PP za konsumpcję) a ilu by nie mieć PP, ale uniknąć "Głodu"?
c) ile stabilności by straciło NRP z powodu głodu?

7) Jakie są "ciekawsze" gatunki fauny i eee, flory Nandanu, czy są groźne i czemu tak? Wymień przynajmniej dwa gatunki morskie i dwa gatunki lądowe.

8) Czy na Nandanie odkryto ślady inteligentnego życia nie-ludzkiego? Wymień wszystkie (z jawnych wydarzeń, plotek itp.)

9) NRP poniosła ogromną klęskę w wojnie z Rosją.
a) Kto rozpoczął tą wojnę i z jakiego powodu? Czy powód ten był słuszny?
b) Jak przebiegała wojna od początku aż do zakończenia?
c) Czemu NRP przegrała wojnę?
d) Jaka była przyczyna upadku poprzednich władz NRP [przyp. i bólu dupy u zdunia] ? Czemu było to poważne naruszenie norm międzynarodowych?

10) Jakimi traktatami i ustaleniami jawnymi jest obecnie związana NRP? Uwaga, nie są spisane na info ogólnych, bo jestem zbyt leniwy. (MG może!)

11) a) Jakie są powody tzw. "Operacji Rocher" - deklarowane i bezpośrednio wynikające z działań Federacji Robo-Technicznej?
b) Jaki jest dotychczasowy przebieg wojny? Co zjebała Federacja, a co zjebali jej adwesarze?
c) Kim właściwie są Ci adwesarze?

12) a) Czemu nikt nie lubi Helgan i cały świat obciąża ich embargami?
b) Czemu Rabinat (lojalistyczny rząd Ziemi Mlekiem i Miodem Płynącej) jest niezbyt lubiany na arenie międzynarodowej? Czemu mimo tego Xinchiguo go broni?

Na pytania 13) i 14) można odpowiedzieć mi na PW

13) Czy planujesz zmianę władz w NRP? (partii, głowy państwa, premiera. Zastrzeżenie: cechy mogą być gorsze lub lepsze, widzimisie MG. Mogą być kompletnie inne niż chcesz).
Jakie planujesz posunięcia w polityce wewnętrznej, jeśli jakieś planujesz? (rozwój kraju: w jakim kierunku)

14) Jakie planujesz zmiany w polityce zagranicznej NRP, jeśli jakieś planujesz? Wyargumentuj czemu.
Odpowiedz
#25
Dużo to zajęło, ciężko było ogarnąć co się dokładnie na Nandanie dzieje(chwała MG za wiele wątków!), ale jako tako dałem radę.

Cytat:1) Jakie technologie trzeba zbadać (spełniając po kolei wymagania, bez skracania drogi kosztem mniejszego postępu bazowego) i co (jakie struktury) trzeba zbudować by móc zbudować "Transportowiec FTL" (Faster-Then-Light).

Wymagane technologie: Rakiety kosmiczne III
Wymagane struktury: Kosmodrom, stacja orbitalna z dokiem(Tylko w takim można zbudować Statek FTL)

Cytat:2) a) Co to są polityki i ideologie (w mechanice PNW), jaką politykę ma NRP i jaką ideologię.

b) Kiedy można zmienić politykę kraju i w jakich sytuacjach może to zrobić NRP (tzn. wymień wszystkie możliwości i napisz które może wykorzystać NRP)

a) Zacznę od ideologii. Najprościej mówiąc jest to zbiór uporządkowanych poglądów. Czyli tak naprawdę w jakim kierunku idzie dana opcja polityczna. NRP to nacjonaliści, więc chyba nie trzeba tłumaczyć jakie to są poglądy.
Polityka to przyjęta na daną kadencje/okres realizowany plan. Mechanicznie to bonus do danej dziedziny, np. NRP ma politykę Inwestycja w Kulturę więc dostaje 2x więcej K+ z ludności.

b) Zmiana partii rządzącej - każda startuje w wyborach z jakąś polityką, jeśli wygra wybory to państwo będzie realizowało tą politykę. Dyktatury mogą wybierać z dwóch polityk(jedną musiały wcześniej odrzucić) i za cenę 10 KP albo stabilności można zmieniać politykę. Tylko ta kosztowna opcja została NRP.

Cytat:3) Do czego przydatny jest kontrwywiad w kontekście zasad wywiadu? Wyjaśnij na bazie bonusu premiera NRP, co ten konkretny bonus daje, przy założeniu że żadne sloty wywiadowcze nie są używane w celach kontrwywiadowczych.

Kontrwywiad jest przydatny do zapobiegania wrogim działaniom wywiadowczym. Patrząc, że żaden slot nie jest wykorzystywany na kontrwywiad to przy założeniu siatki wywiadowczej w NRP przez wroga to wszystkie jego akcje by wychodziły. Patrząc na umiejętności Otto Flicka to ktoś by musiał się postarać, żeby zinfiltrować NRP(przynajmniej siłę wywiadu na poziomie 3). Żadni angielscy lotnicy się przed nim nie uchronią.

Cytat:4) Na co można wydawać punkty kultury (K+) ? Wymień przynajmniej trzy różne zastosowania.

- Zmiana, dodanie lub usunięcie doktryny wybranych wojsk
- Ulepszanie dowódców, ZNów, ZWów
- Aktywowanie cnót obywatelskich
- Budowa centrów

Cytat:5) NRP ma dwa złoża ropy i dwa złoża surowców przemysłowych na swoim obszarze. Co to w praktyce oznacza w kontekście produkcji? Wymień wszystkie czynniki wynikające wprost z posiadania tych złóż.

Ropa daje mi pasywne +5 paliwa co turę(w sumie więc +10), a do tego sprawia, że produkując zaopatrzenie produkuje 2 paliwa(w sumie 4).

Surowce przemysłowe dają mi dodatkowy slot produkcyjny. Tj. mając dwa złoża mam dwa dodatkowe sloty produkcyjne

Cytat:6) a) co to jest DP, co się na niego składa i co, jak sądząc z wydarzeń i cech, mieści się w jego definicji?

b) ilu DP wymaga NRP by zaspokoić pełne wymagania (otrzymać PP za konsumpcję) a ilu by nie mieć PP, ale uniknąć "Głodu"?

c) ile stabilności by straciło NRP z powodu głodu?

a)Dobra podstawowe to jak sama nazwa wskazuje - wszelkie potrzebne rzeczy do życia. Wedle zasad garnki, ubrania(Dobre ubrania dają DP u Xinchiguo]. Według plotek mogą to też być macki krakena(idealne na porządny tapas).

b) Pełne: 3 DP, Uniknięcie głodu: 1DP(1,5 zaokrąglone w dół)

c) 2.

Cytat:7) Jakie są "ciekawsze" gatunki fauny i eee, flory Nandanu, czy są groźne i czemu tak? Wymień przynajmniej dwa gatunki morskie i dwa gatunki lądowe.

Kraken
Smoki morskie
Wszelkiej maści wielkie ryby

Groźne bo wpierdalają statki.

Owady na Vvardenfell
Mięsożerne drzew z Aylonu

Groźne bo wpierdalają mięso i resztę.

Cytat:8) Czy na Nandanie odkryto ślady inteligentnego życia nie-ludzkiego? Wymień wszystkie (z jawnych wydarzeń, plotek itp.)

Cthylla Sapiens
Fangornusy
Mięsożerne drzewa
Krakeny mogą być inteligentne, tzn. są o to podejrzewane.

Cytat:9) NRP poniosła ogromną klęskę w wojnie z Rosją.

a) Kto rozpoczął tą wojnę i z jakiego powodu? Czy powód ten był słuszny?

b) Jak przebiegała wojna od początku aż do zakończenia?

c) Czemu NRP przegrała wojnę?

d) Jaka była przyczyna upadku poprzednich władz NRP [przyp. i bólu dupy u zdunia] ? Czemu było to poważne naruszenie norm międzynarodowych?

a) NRP, poprzez konflikt graniczny z Rosją. Zdunio troszkę mało dyplomatycznie się zachowywał i pewnie zaufał Trollowi na discordzie( been there )

b) Tak szczerze to najazd z dwóch stron. ANZAC + NRP versus Rosja. Potem złączenie frontów i wpychanie  Rosji w głąb ich terytorium. W międzyczasie najazd RoboTechu od północnego wschodu na Rosję. Pokój na linii ANZAC - Rosja Potem kontratak Rosji przy użyciu wsparcia od AMATu, rozbicie polskich jednostek.

c) Osobny pokój Fancia, który z 2 vs 1 zrobił 1 vs 2. Braki w zaopatrzeniu na dalekim froncie oraz utrata przewagi powietrznej, pomoc AMATu, które doprowadziły do przełamania frontu a potem anihilacji sił polskich w Charabli co otworzyło drogę do zajęcia NRP.

Można powiedzieć o wypowiedzeniu wojny przez Yolombo, ale ich udział w wojnie był raczej znikomu.

d) Anektował zajęte terytorium bez podpisania pokoju. Abstrahując od spraw prawa międzynarodowego i ludobójstwa to jest to troszkę nierozsądne. Trzeba prowadzić jakąś politykę wewnętrzną względem podbijanej ludności. Anektowanie tych terytoriów sprawiło duże walki partyzanckie na tym terenie(pewnie coś w stylu Ukrainy) i wykluczenie NRP nawet przez Polskę na Ziemii.

Jest to zbrodnia przeciw ludzkości ponieważ na podbijane tereny od razu przybywali urzędnicy i osadnicy z jego państwa. Ciekawe czy pierwszy nie dostał siekierą w łeb od ludności lokalnej. Podejście dość mocno faszystowskie. Zbrodnia przeciw ludzkości to samo w sobie naruszenie norm międzynarodowych. Walczcie sobie, ale trzeba jak najbardziej ograniczać straty wśród ludności lokalnej.  Chyba, że jesteś Putchujem.

Cytat:10) Jakimi traktatami i ustaleniami jawnymi jest obecnie związana NRP? Uwaga, nie są spisane na info ogólnych, bo jestem zbyt leniwy. (MG może!)

Udostępnienie dla ANZAC lotniska oraz Radaru w Kroniczu do czasu zakończenie Operacji Rocher. Udostępnienie terytorium do transportu zaopatrzenia.
Międzynarodowa organizacja humanitarna(ale to było w 2201, teraz to nie wiem )
Układ o nierozprzestrzenianiu broni ABC.

Cytat:11) a) Jakie są powody tzw. "Operacji Rocher" - deklarowane i bezpośrednio wynikające z działań Federacji Robo-Technicznej?

b) Jaki jest dotychczasowy przebieg wojny? Co zjebała Federacja, a co zjebali jej adwesarze?

c) Kim właściwie są Ci adwesarze?

a) Deklarowane powody Operacji Rocher są różne. Sektor Zero po prostu wypowiada wojnę, ANZAC mówi o braku ratyfikacji traktatu o nierozprzestrzenianiu broni ABC oraz rajdów pirackich, Ziemia Białego Kwiatu mówi o bandyckiej polityce.
Ogólnie RoboTech porwał Carewicza i wymusił na Trollu podpisanie różnych paktów więc nic dziwnego, że ten chciał go za to zaatakować. ANZAC wykorzystało swoją pozycję jako ostoja ONZ, przeprowadził ratyfikacje układu o nierozprzestrzenianiu broni ABC na Nandanie i zdobył casus beli przeciwko każdemu państwu, które nie ratyfikowało układu.
b) Blokada wyspy, na której jest stolica Robotechu i duża bitwa morska, podczas której zniszczone zostały flota oraz lotnictwo Robotechu. Na ziemi odbyła się ofensywa głównie od strony rosyjskiej, która zajęła dużą część kontynentalnych terenów RoboTechu.


Co zjebało ONZ - Długie oczekiwanie na atak piechoty w 2204.
Robotech - Oddanie granicy w ręce prywatnych firm ochroniarskich.
Robotech - Podjęcie otwartej walki z zdecydowanie przeważającą flotą przeciwnika oraz brak jakichkolwiek odwodów(nawet do jakiegoś kąsania na morzu, przecież to piraci).
Wszyscy - brak rozkazów w 2205

c) Z jednej strony jest to pirackie państwo, które np. wykorzystało wcześniejszą wojnę NRP, ANZAC vs Rosja do szybkiego najazdu na Rosję i porwanie Carewicza co dało mu możliwość zmuszenia Rosji do podpisania pokoju.
Z drugiej państwa Wielkiego Sojuszu Nieporozumienia czyli Rosja, Sektor Zero, Japonia oraz ANZAC. Lubują pokój i dlatego prowadzą wiele wojen w celu gwarantowania pokoju. ANZAC jest gwarantem niepodległości NRP i ma nawet u mnie bazę.
Zdziwiła mnie współpraca ANZAC - Rosja, przecież chwilę wcześniej mieli konflikt graniczny, ale RoboTech w pewnym sensie przysparzał problemów jednym i drugim. Wróg moje wroga jest moim przyjacielem chyba wciąż działa.

Cytat:12) a) Czemu nikt nie lubi Helgan i cały świat obciąża ich embargami?

b) Czemu Rabinat (lojalistyczny rząd Ziemi Mlekiem i Miodem Płynącej) jest niezbyt lubiany na arenie międzynarodowej? Czemu mimo tego Xinchiguo go broni?

a) Bo to Rizi. Oraz wymordowali Niemców, tak jak naziści mordowali Żydów. Dodatkowo hejtują obywateli państw, które ich hejtują. Ogólnie to nie wyrażają zgody na inną narrację niż "Helganie są super, świat jest zjebany".
b) Bo dokonał ludobójstwa wszystkich tych, którzy go nie lubili(w ich kraju oczywiście). Też fajnie zamordowali admirała Republiki Nandanickiej.
Są wspierani przez Xinchiguo bo Rabinat jest legalnym rządem uznawanym przez ziemski Izrael.
Odpowiedz
#26
Miałem zrobić holistyczną odp na wszystko, ale zrobię to w weekend, na razie życie tłoczy więc tylko skrótowo gdzie pytania są raczej nie do końca odpowiedziane:

ad.4.

Cytat:- Zmiana, dodanie lub usunięcie doktryny wybranych wojsk
odpowiedź niepoprawna, nie mamy takiej możliwości za pomocą K+.


Ale trzy wymagane poprawne są, zaliczam.

Ad.8.

Cytat:Cthylla Sapiens
Fangornusy
Mięsożerne drzewa
Krakeny mogą być inteligentne, tzn. są o to podejrzewane.
Jest w tym znaczący błąd rzutujący na fabułę, proszę się poprawić.


Ad.10.

Cytat:Udostępnienie dla ANZAC lotniska oraz Radaru w Kroniczu do czasu zakończenie Operacji Rocher. Udostępnienie terytorium do transportu zaopatrzenia.
Międzynarodowa organizacja humanitarna(ale to było w 2201, teraz to nie wiem )
Układ o nierozprzestrzenianiu broni ABC.

Brakuje jednej, bardzo istotnej rzeczy, którą akurat musisz wiedzieć jako aplikujący na stanowisko Naczelnego Polaka.
Podpowiedź: w tym roku uprawnienia z tego tytułu zostały scedowane na ANZAC, przedtem były na inny kraj.

poza tym - ok.
Dodam tylko, bo to akurat ważne dla rozjaśnienia, a po datach może nie być tego widać, że:

Cytat:b) Bo dokonał ludobójstwa wszystkich tych, którzy go nie lubili(w ich kraju oczywiście). Też fajnie zamordowali admirała Republiki Nandanickiej.

Są wspierani przez Xinchiguo bo Rabinat jest legalnym rządem uznawanym przez ziemski Izrael.
Republika Nandanicka powstała jako jawny i ostateczny bunt przeciwko Rabinatowi już poza zamordowaniu admirała Yeddidyacha. Przedtem i w przypadku admirała można mówić tylko o "admirale, przywódcy opozycyjnej i zbuntowanej przeciwko rządowi floty".

Uściślam, bo co czasem muszę niestety mówić graczom, fakt że powtórzą jakąś propagandę albo hasło tysiąc razy nie sprawi że MG w niego uwierzy. Nawet Ławrowowi się to nie udaje (MG z góry na pewno daje już mu minusy), a co dopiero graczom PNW?


Jak tamte dwa pytania ładniej odpowiesz szybko, to zaraz bym dawał dostęp do forum. Teraz i tak bym tego nie zrobił, weekend to dobry czas na siłowanie się z uprawnieniami.
Odpowiedz
#27
(2022-03-11, 01:24)prehi napisał(a): odpowiedź niepoprawna, nie mamy takiej możliwości za pomocą K+.


Ale trzy wymagane poprawne są, zaliczam.

Racja, już widzę swój błąd.

Cytat:Ad.8.


Jest w tym znaczący błąd rzutujący na fabułę, proszę się poprawić.

Błędy, które mogły zaistnieć:

1. Fangornusy to gadające, mięsożerne drzewa a więc dwa razy wymieniłem jedno.Dowód w tym poście
2. Cthylla Sapiens, inaczej Staronandańczycy, obecnie nie występują, znalezione zostały ich mumie. Dowód w tym poście
3. Krakeny dają oznaki inteligencji, chociażby poprzez zorganizowane ataki na konwoje, czy oblężenie Wyspy Gwiaździstej. Dowód tutaj


Cytat:Ad.10.

Brakuje jednej, bardzo istotnej rzeczy, którą akurat musisz wiedzieć jako aplikujący na stanowisko Naczelnego Polaka.
Podpowiedź: w tym roku uprawnienia z tego tytułu zostały scedowane na ANZAC, przedtem były na inny kraj.

poza tym - ok.

Chodzi o ten traktat z Rosją, który został scedowany na ANZAC.

Myślę, że już wszystko.
Odpowiedz
#28
Zaakceptowane! Witamy, witamy.

Zaraz dam dostęp do TFa, w celu wprowadzenia proszę się odezwać do mnie na discordzie - albo czekać na posta na TFie, jak wolisz (to i tak będzie chyba, ale nie wiem kiedy, z synem na kolanach wolę pisać jednolinijkowce).
Odpowiedz