Ogłoszenia
#21
Ludziska...

... jak piszecie w Wydarzeniach / Tajnych wydarzeniach, to nie ma że potem zmieniacie. Głupotę się walnęło, zrobiło, wycofanie tylko za specjalną zgodą MG.
I tu przechodzimy do sedna. Jak za czymś zagłosowaliście, to zagłosowaliście i musicie mnie BAAAARDZO dobrze przekonać, bym się zgodził na zmianę. Zwłaszcza, jak przykładowo, macie czas na głosowanie nad czymś do deadline'u wojennego, a zrobiliście to 2 tygodnie wcześniej. mieliście czas do namysłu, hellou?!
Odpowiedz
#22
Wprowadzam drobną zmianę w kontekście ogłaszania surowców na mapie. Główne ogłaszanie (czyli z surowcami z akwenów) będzie po deadline'ie kolonizacyjnym [=handlowym], ale mniej więcej w połowie czasu do deadline'u kolonizacyjnego będę się starał ogłaszać surowce w prowincjach które dotąd wrzucono do zmian na mapach.
W tej turze surowce ogłoszę dla "pośpiesznych" graczy jutro wieczorem. Jak ktoś wrzuci kolonizację do ~20 to się na pewno załapie, inni będą musieli poczekać, bezapelacyjnie.
Odpowiedz
#23
Zakończyłem sprawdzanie budżetów na 2200. Trzy osoby zrobiły w pełni poprawny budżet na 2200: Richtus, el roberto i Millenium/Krewetki. Ale z tego grona tylko Richtus miał w 100% czytelny budżet, brawo!

To teraz beczka dziegciu. Termin na poprawę budżetów włącznie z moją akceptacją jest do deadline'u wojskowego - jakby był przedłużany, to deadline na budżety jest i tak maksymalnie do piątku 19.11, o godzinie 21:00.
Z moją akceptacją -> wszystko musi być poprawione i zaakceptowane. Nie radzę odkładać na ostatnią chwilę.
UWAGA: Nie poprawienie budżetów wraz z akceptacją w ww. terminie będzie skutkowało stabhitem (i później kolejnymi), oraz automatyczną nullifikacją wszystkich połączeń handlowych, w tym z innymi graczami.
Z uwagi że w handlu różne osoby mogą mieć interesiki, daję poniżej listę krajów które muszą wciąż poprawić budżet (poza drobiazgami) / uzyskać akceptację:
Sektor Zero*
Rosja
Nordfall*
Polska
Brazylia*
Xinchiguo*
Nandanici*
Świątynia** [Gacuch poprawi jak wróci z wakacji]
USE
Etiopia
Shiroihan


* Te kraje były sprawdzane relatywnie niedawno, więc są wrzucone na listę bo lista nieskończonych to lista nieskończonych - ale zdaję sobie sprawę że np Turkowi mogło być ciężko poprawić w te 45-50 minut.
** Z obowiązku terminowego jest wyłączony gacuch, którego termin będzie bardziej indywidualny, acz nie pozwolę mu zrobić żadnego działania na 2202 przed zakończeniem budżetu 2200.


***
I przypominam o
Cytat:Są kraje, które mają demokrację i mają wybory, taki drobiazg.

Na litość boską, jak piszecie co ile lat, to zawsze piszcie kiedy są kolejne.

Np zamiast "co dwa lata" piszcie "w 2202 (co dwa lata"). Tak, u wszystkich zakładamy że kadencja się zaczęła w 2200, a nowe wybory rozpisujecie na start tury w której zaczyna się nowa kadencja. Ewentualnie możecie rozpisać je już rok wcześniej, przed deadlinem wojskowym, MG będzie mógł event przygotować.

UWAGA! proszę pamiętać, że po to teraz KP są do działań w kraju, by je wydawać na wygrywanie wyborów. Ktoś potem jak gra demokracją i wszystko jest cacy, to się zdziwi że przegrał przy braku prowadzenia kampanii wyborczej - no nie. KP to kampania wyborcza!
Pamiętajcie. Ja naprawdę jak wydacie KP to będę pobieżnie czytał opisy partii (VZ w ogóle) a jak nie wydacie to żaden opis kampanii Wam nie pomoże - sorry!

Bo główni winowajcy się nie za bardzo przejęli, jak patrzyłem po info ogólnych przy sprawdzaniu budżetów.
Odpowiedz
#24
Przypominam o tym że termin deadline'u handlowego to też termin na kolonizację i połowowy.
Jest to też deadline na aktualizację informacji ogólnych. Jakby ktoś przekroczył, proszą o uprzejme donosy - w tej turze za przekroczenie dłuższe niż 21 godzin (do 18:00 następnego dnia) daję stabhita.
Bo Informacje ogólne służą kwestiom deadline'u wojennego, i dawanie aktualizacji za późno / wcale będzie surowo karane. Jak stwierdzę aktualizację celowo za późno, to coś w stylu "wszystkie zmech zamieniają się w piech" może się pojawić.

A jak macie za mało czasu, no to kurde wniosek o przedłużenie z argumentacją i tyle.

***

Z uwagi na opóźnienia w strefie VZta i brak jego odpisów dzisiaj, jeśli ktoś koniecznie chce mieć odpisy (trolololo), proszę graczy strefy Vegety o zrobienie listy i wrzucenie do przypomnień. Przy przypomnienia oznaczyć należy Vegetę (na wypadek jakby wrócił) a jeśli ktoś chce bym w razie czego ja mu odpowiedział, to mnie.
Oznaczenie mnie w przypomnieniach oznacza, że akceptujesz moje rozstrzygnięcia, werdykty i postrzeganie zasad. Nie ma wycofania się z akceptacji (chyba że rezygnacja, if you wish. Ale wtedy jest czas karencji 5 tur przed wzięciem kolejnego kraju, jeśli jakiś będzie wolny).

Aha - jak ktoś ma wszystkie odpisy / są mało skomplikowane, a nie dostał dotąd ode mnie dużego eventu [czyt. nie jest milordem] może zaznaczyć w przypomnieniach chęć otrzymania. Nie gwarantuję że każdy dostanie, ale jak ktoś nie chce, to nie dostanie.

Ps. Spamowanie przypomnieniami na discordzie zamiast w przypomnieniach nic nie da, bo nie będę na to odpowiadał. Powtórzenia spamowania mogą poskutkować najwyżej zablokowaniem na discordzie.
Odpowiedz
#25
Bym ogarnął burdel Kryzysu Helgańskiego, osoby piszące potwierdzenia rzeczy z dyplo / rzeczy w dyplo / rzeczy w wydarzeniach, bez dyplo -> proszę o potwierdzenie wszystkiego w budżecie do deadline'u wojennego,w  wypadku działań nie-budżetowych o zrobienie ładnej listy w rozmowach z MG. JEDNEJ i możliwie blisko deadline'u. Jak dużo kombinujecie, to w budżetowych też.
... udostępnienie portów pod przeładunki należy zaznaczać w tranzytach, a udostępnienia baz morskich to bezapleacyjnie działania do zapisania w budżecie, jakby cuś.

Ps. będę leciał po budżetach i rozmowach by sprawdzać ostatecznie, po wątkach tylko by ew dać stabhity jak ktoś nie dał w budżecie.
Odpowiedz
#26
Organizatorów różnych zawodów sportowych proszę o konsultowanie mechaniki z MG, z uwagi na to że ludzie na to wydają czasem piniądz.
MG powinien mieć wgląd do mechaniki i powinna być w każdym punkcie dla niego transparentna, a testy/losowania jasne [discord, kanał od losowania].

W wypadku braku mechaniki poza "widzimisię" (co oznacza wszystko poza pełną transparentnością wobec MG) należy to wyraźnie zaznaczyć --- jeśli stwierdzę że losowania były ustawione i nietransparentne, organizator dostanie stabhita a biorący udział zwrot kosztów, jeśli jakieś ponieśli. I żadne "ja po porstu zapomniałem wyjaśnić wcześniej...!" nie zostanie uwzględnione, zadaniem organizatora jest zapewnić transparentność lub napisać że to czysty fluff.

... jakiego MG? Najlepiej własnego, ale niestety prawdopodobnie trzeba do obu na konsultacje (albo do tego który rzetelnie potwierdzi i sprawdzi).
Odpowiedz
#27
Lista graczy którzy muszą poprawić informacje ogólne przed deadline'm wojskowym:

Gacuch ma braki, ale się nie czepiam, miał długą nieobecność.
- @Vaiar : zła data, brak mapy.
- @Darne : nie masz w ogóle wpisanej daty. Data na turę 1 to 2201, podpowiadam.
Do tego nie masz jawnie zapisane, kiedy odbywają się wybory. "Co dwa lata" nie jest odpowiedzią - jak ja mam sam ustalić, to liczymy dwa lata od 2199, więc powinny być teraz, mmm? POPRAW.
- @zdunio: zła data.
- @Milord: zła data.

Poważne błędy:
- @Riper : nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Do tego nie masz jawnie zapisane, kiedy odbywają się wybory. "Co cztery lata" nie jest odpowiedzią - jak ja mam sam ustalić, to liczymy cztery lata od 2197, więc powinny być teraz, mmm? POPRAW.
Poza tym, zła data. A nie mógłbyś tak jakoś czytelniej rozpisać tego parlamentu niż przy partiach politycznych? Procenty obok izb?

- @Ilimien : nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Poza tym, zła data w informacjach ogólnych. Brak mapki.

- @Herc : nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Poza tym, zła data. Czemu nie ma podanego składu parlamentu? Jak go masz, to skład ma być.

- @Enter: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.

- @Fogler: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.

- @Wierzymierz: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Poza tym: data. Brak mapy.
"co dwa lata wybór połowy parlamentarzystów" - to już się przyczepiłem w rozmowach, ale proszę o rozstrzygnięcie czy to wybory co dwa lata (i bulisz KP), czy wybory co cztery lata (i co drugie olewam, bo ich wynik rozstrzygnąłem w wyborach "głównych").

- @Varja: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
+ na TFie.

- @Vive: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Poza tym, zła data.

- @Troll: nie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.
Poza tym, masz dwie daty i nie wiem na jaki czas jest zaaktualizowane info ogólne. Brak mapy.

- @książę: brak wypisanych zespołów naukowych, dowódców i zespołów wywiadowczych w info ogólnym. Uzupełnij!
[Wreszcie jakieś inny poważny błąd niż brak wpisanej polityki]
Kiedy wybory? Masz tylko ze co 5 lat.

- @Milleniumnie masz wpisanej prowadzonej polityki ani w info ogólnych, ani tajnych. Za karę akurat Ty MUSISZ w ogólnych.


***
Jak kogoś pominąłem, to przyjmuję donosy, ale osoby ww. na pewno poza tym co wymienione, mają datę, mapę, wybory, politykę i zespoły legitne.


EDIT: Anyway, wszyscy mają poprawić do deadline'u wojennego. Donosy za przekroczenie przez kolegę będą NAGRODZONE.
Odpowiedz
#28
Przypomnienie, bo tylko jedna osoba zrobiła listę:


Cytat:Bym ogarnął burdel Kryzysu Helgańskiego, osoby piszące potwierdzenia rzeczy z dyplo / rzeczy w dyplo / rzeczy w wydarzeniach, bez dyplo -> proszę o potwierdzenie wszystkiego w budżecie do deadline'u wojennego,w  wypadku działań nie-budżetowych o zrobienie ładnej listy w rozmowach z MG. JEDNEJ i możliwie blisko deadline'u. Jak dużo kombinujecie, to w budżetowych też.
... udostępnienie portów pod przeładunki należy zaznaczać w tranzytach, a udostępnienia baz morskich to bezapleacyjnie działania do zapisania w budżecie, jakby cuś.

Ps. będę leciał po budżetach i rozmowach by sprawdzać ostatecznie, po wątkach tylko by ew dać stabhity jak ktoś nie dał w budżecie.
Odpowiedz
#29
2201

Jesteśmy po deadline'ie wojennym, wszystkie posty na TFach są robione już na przyszłą turę. Edytowanie rozkazów, wojska lub budżetu będzie surowo karane.

Termin zmiany tury: sobota 20ego wieczorem lub niedziela 21egp. Listopada tego roku. --- tak VZ obiecał że wyrobi się z wojną w Rosji.
Odpowiedz
#30
Zgodnie z dyskusjami z VZtem, ostatecznie przychyliłem się do interpretacji że można szkolić sprzęt po jego zakupieniu, niezależnie czy jest zamówiony z Ziemi czy z Nandanu.
Ale!
- Pieniądze i rekrutów trzeba opłacić w turze zakupu, jak chcemy by po przybyciu do kolonii można było go używać.
- Jeśli sprzęt nie przyjdzie, opłata za szkolenie przepadła. Jeśli ktoś bardzo chce, może sobie gdzieś "zarezerwować" tych rekrutów jako wciąż przeszkolonych, ale wyłącznie na jeden rok. I nie mogę być użyci do produkcji innych wojsk, oczywiście - występują jako zużyta siła ludzka.
-... i nie jestem fanem tego rozwiązania (przeszkolenie w turze zakupu), więc zalecam być bardzo, bardzo klarowny w budżetach, bo przy wszystkich wątpliwościach będę się czepiał, ucinał i rzucam meteorytami.

***

Z innej beczki: jesteśmy po deadline'ie wojennym, więc WSZYSTKIE działania niezależnie od datowania idą już na 2202. Robienie nierządnicy z logiki i potem pisanie "że no przecież z datą na 2201, mieli rok" będę bez ostrzeżenia karał meteorytem. Dziękuję za zrozumienie.
Odpowiedz