Wojna Domowa w Ziemi Miodem i Mlekiem Płynącej
#11
2205

Informujemy społeczność międzynarodową o podjęciu przez LNN decyzji o ograniczonych działaniach ofensywnych na terenie Ziemi Miodem i Mlekiem Płynącej w celu ratowania lokalnej ludności przed masowymi mordami ze strony sił rabinackich. Podkreślamy przy tej okazji, że w przeciwieństwie do niektórych ekspansjonistycznych reżimów, żadnej kraj LNN nie zgłasza roszczeń terytorialnych do jakichkolwiek ziem znajdujących się pod kontrolą Nandanitów, a wszelkie podejmowane przez LNN działania zbrojne mają na celu wyłącznie ustabilizowanie sytuacji i wypełnianie statutowych celów LNN dotyczących ochrony praw człowieka i zwalczania zagrożeń dla pokoju na Nandanie. W tym kontekście LNN stwierdza, że działania rządu w Bayit Khadash mają charakter zbrodniczy, czego przedstawiliśmy jednoznaczne dowody. Równocześnie nieustająco wyrażamy nadzieję na to, że władze z Bayit Khadash w końcu zdecydują się na rozpoczęcie rozmów pokojowych, zaprzestaną mordów na niewinnych cywilach, a wysłane przez LNN i inne kraje korpusy pokojowe przyczynią się do deeskalacji konfliktu.
Odpowiedz
#12
2208

Gwiezdne Królestwo Manticore wzywa władze w Bayit Khadash do natychmiastowego wycofania swoich wojsk na linię zajmowaną na początku roku 2207 (KhaRamla-KhaTelAviv-KhaHaDarom). Odmowa, lub brak odpowiedzi poskutkują wypowiedzeniem wam wojny i rozpoczęciem przez Królestwo pełnej blokady morskiej terytoriów kontrolowanych przez rząd rabinacki, a także przystąpieniem przez Królestwo do pełnoskalowych ofensywnych operacji wojskowych w celu usunięcia zbrodniczego reżimu rządzącego Państwem Nandanitów, postawienia przed sądem winnych licznych zbrodni dokonywanych przez waszych siepaczy oraz unifikacji ziem zamieszkiwanych przez Nandanitów pod egidą Republiki Nandanitów.
Dajemy wam tydzień czasu na odpowiedź.

Wyrażamy rozczarowanie faktem, że Xinchiguo nie dotrzymało swoich zobowiązań dotyczących monitorowania tematu dostaw broni dla stron konfliktu, na co jednoznacznie wskazuje m.in. pojawienie się na froncie myśliwców IV generacji. Stawia to pod znakiem zapytania uczciwość waszych dyplomatów i zdolność Xinchiguo do partycypacji w procesie rozwiązywania konfliktu. Jeśli Rabinat odrzuci nasze ultimatum, to wojska Xinchiguo i EKN mają dwa tygodnie na opuszczenie strefy konfliktu, a jeśli tego nie zrobią, to nie jesteśmy w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa.

//Czekam do północy, jak nie będzie odpowiedzi to wypowiadam wojnę, jutro nie będę miał na to czasu przed deadlinem handlowym.
Odpowiedz
#13
(2022-06-19, 13:24)Richtus napisał(a): //Czekam do północy, jak nie będzie odpowiedzi to wypowiadam wojnę, jutro nie będę miał na to czasu przed deadlinem handlowym.

//nie ty chłopcze będziesz mi mówił kiedy mam pisać, zwłaszcza że teraz jest deadline handlowy, kolonizacyjny, połowowy, wywiadowczy i na aktualizację informacji ogólnych - nie widzę potrzeby by było czekanie tylko do północy, więc odpowiem NA PEWNO po północy tylko dlatego że mnie wkurwiasz, a jak uznasz że to przekroczenie terminu, to Republika Nandanicka Ci wypowie wojnę w obronie Rabinatu.
O.
(a piszę tak, bo jestem pewien  że wynika to tylko z nieumiejętności czytania ogłoszeń, że embarga są w deadline wojennym).
Odpowiedz
#14
//Prehi, odpowiesz kiedy chcesz, ja mam deadline handlowy jutro o 20:00 i jedyny moment kiedy mogę rozpisać swoje transporty do Nandanitów w szlakach handlowych wypada między 24 i 2 w nocy, nie wiem co mają z tym wspólnego jakiekolwiek embarga, ale o północy wypowiadam wojnę w razie braku odpowiedzi, skoro już napisałeś że deadline się nie przesunie.
Odpowiedz
#15
//to od razu wypowiadaj, ja za Rabinat się dziś wypowiadać nie będę. Dlatego bo mi się nie chce i nie lubię jak się mnie ciśnie.
Odpowiedz
#16
2208

Wobec braku odpowiedzi Rabinatu, Manticore oficjalnie informuje, że znajdujemy się w stanie wojny.

//No i dobrze, teraz sobie na spokojnie ogarnę wszystko.
Odpowiedz