VarnëNEWS
#1
Państwowy kanał informacyjny, konkurujący na rynku wewnętrznym który posiada całkowity monopol na komentarz polityczny wobec innych państw

VarnëNEWS mówi jak jest!



*Dzisiaj w programie informacyjnym wywiad z gondorskimi imigrantami z Chińskiej Republiki Ludowej - Prosto z przejścia granicznego!:* 

**Reporter** - Do naszego wspaniałego królestwa doszły plotki odnośnie rzekomych czystek etnicznych wykonywanych przez rząd chiński na byłych mieszkańcach Gondoru. Może szanowny Pan wypowie się ten temat jako osoba, która właśnie przekracza naszą granicę z tym państwem?

**Gondorski uchodźca imigrant** - Oczywiście życie na terenie byłego Gondoru nie jest łatwe, przecież Chińczycy podbili nasz wspaniały naród, niemniej jednak muszę zaprzeczyć takim pogłoskom, Chińczycy jak najbardziej traktują nasza ludność na podobnym poziomie jak swoją własną, pogłoski te są zdecydowanie przesadzone

R - Nie uważa Pan natomiast, że tego typu pogłoski mogą być rozsiewane przez tych całych Umbarczyków z południa mieniących się mianem Numenorejczyków? Może mają one na celu wywołanie konfliktów między naszymi państwami i utorować im droge do rozbioru Chin który proponowali nam dekadę temu? Po naszym ostatnim wspólnym zwycięstwie król tego całego Umbaru zdał sobie chyba sprawę że całe śródziemie to za twardy orzech do zgryzienia?

G - Oczywiście utrata naszego przedwiecznego królestwa znacząco nas zabolała, jednak dajmy już sobie spokój i zostawmy przeszłość za nami, tej ziemi należy się już pokój, a jej mieszkańcom spokojne życie, nie ma co słuchać tych wszystkich Warmongerów. Nie widzę problemu, każdy komu nawet w Chinach się nie podoba może przecież zamieszkać chociażby w ithilien lub Varnëdorze, przecież nie jest to niewykonalne. Apelowałbym do naszych sąsiadów z południa by dali sobie i nam święty spokój.

R - Wygląda na to, że ostatniego wywiadu z waszym byłym królem, któremu przecież ofiarowaliśmy u nas azyl, a nawet rządy w ithilien, wygląda jednak na to , że to my udzieliliśmy schornienia każdemu gondorczykowi który do nas przybył gdy wasz wspaniały król popłynał na południe. Wygląda na to że zależało mu tylko na władzy i niczym więcęj, a teraz pożytecznie gra jako mała pacynka loklanych totalitarnych władz

G - Niestety, również jestem zawiedziony takim obrotem sprawy, niemniej czuję że tutaj będę z rodziną bezpieczny, i będzie można w końcu zapomnieć o tej całej zawierusze, W Varnëdorze nie ma przecież wojny jak to mawiają, odległość od zbrodniczych reżimów takich jak Junta Umbarska bardzo mnie cieszy, dodatkowo te wszystkie góry oraz pustynie, mam nadzieję że nigdy tutaj nie dotrą - ściszył trochę głos - Chińczycy mam nadzieję też....

R - Przepraszam mówił Pan coś?

G -
 Nic takiego, proszę mi wybaczyć ale chciałbym odpocząć po długiej podróży. 

R - oczywiście, dziękujemy Panu za wywiad i życzymy świetlanej przyszłości w naszym światłym królestwie
Odpowiedz