Zmiany i wątpliwości
#31
(2020-04-29, 16:46)Gandzia napisał(a): 3. Co jeśli dwa kraje jednocześnie wbiją wymagane 10 wpływów do zwasalizowania kraju?

Zakładając że VGZ nic na to nie wymyslił, moja propozycja: by to było tak, jak z kolonizacją, czyli wystarczy że łącznie mocarstwa osiągną 10 wpływów (!) i robią Mosbacherówkę w kraju, rządy ambasad!
Odpowiedz
#32
(2020-04-29, 16:46)Gandzia napisał(a): 3. Co jeśli dwa kraje jednocześnie wbiją wymagane 10 wpływów do zwasalizowania kraju?

Będzie jak z Polską: Kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym
Odpowiedz
#33
Dosyć spontanicznie dopisałem to +5 do totalitaryzmów, ale tak jest fajnie. Ogólnie szpiegów wybijamy, ale powiedzmy że są szybko zastępowani. Jeszcze chwilę zastanawiałem się nad przejmowaniem szpiegów: których trzeba byłoby odzyskać, ale chyba nikogo to nie bawi. Zawsze jakaś rzecz do DLC :V

Jak ktoś zgubi sobie slot wywiadowczy to sobie sam wybierzenie gdzie go traci.

Mechanika wpływów u NPC ma znaczenie tak długo jak ktoś nie postawi NPCa przed faktami dokonanymi. Jeżeli ktoś wjedzie czołgami to może utworzyć rząd marionetkowy. Wpływy nigdzie nie znikają i jak dojdzie do upadku reżimu mogą na nowo zyskać na znaczeniu.

Co da uwag Gandzi:
1) jo, można zmniejszyć do +5, żeby nie było dziwnego motywu przejmowania świata samą reputacją
2) nie, zakładamy że władza dobrze się zabezpiecza. Wyjątkiem mogą być jakieś wydarzenia fabularne.
3) wojna domowa
4) transportujemy na tyle hurtowe ilości, że myślę że powinno być jawne. Jestem otwarty na propozycje jaki może być koszt ukrycia np. transportu broni
5) tak.
Odpowiedz
#34
3) musi to być takie zero-jedynkowe? A co jeśli obydwa państwa się cieszą z takiego bufora będącego pod ich wpływami? (coś tam coś tam kondominium niemiecko-rosyjskie...). Moim zdaniem wypadałoby odróżnić sytuację, w której dwa państwa wpływają na jedno i czy autentycznie zwalczają sie wzajemnie czy nie. Tym bardziej, że jeśli się zwalczają jest raczej małe prawdopodobieństwo, że obydwa w jednej turze zdobędą te "10" w tej samej turze.

4) ...w poprzednim cenniku jeśli się nie mylę była akcja do przemytu broni tajnie? Dodatkowo, można wprowadzić zasadę, że generalnie transport wojskowy jest widoczny, ale tylko w ilości, a nie konkretnie w tym co jest wysyłane (czyli może to być 2 piech II, ale może to być też 2 panc II).
Odpowiedz
#35
W poprzednim cenniku akcja przemytu broni była, ale jako dostarczenie sprzętu partyzantom.

Generalnie ustaliłbym, że transport okrętów zawsze jest jawny (bo przepływający pancernik z eskortą etc. może zostać łatwo wykryty, choćby przez przypadkowych cywili), a transport innego sprzętu traktowalibyśmy jako akcję wywiadowczą "ukrycie struktur" - z tym że zamiast x budynków, ukrywalibyśmy transport sprzętu dla 1 dywizji.
Odpowiedz
#36
Ta, bo żaden cywil nie zauważy pociągów z czołgami xD
Odpowiedz
#37
(2020-04-29, 21:40)Varja napisał(a): Ta, bo żaden cywil nie zauważy pociągów z czołgami xD

pociągi nie pływają przez wody międzynarodowe, pełne ruchu cywilnego.

Ale z tymi statkami bym nie przesadzał - transport jawny, ale nie wiadomo czego, jak w poprzednich edycjach...?
Odpowiedz
#38
@Enter niech zdecyduje, jest poważnym MG, a ja mam w sumie w to wywalone, ważne żeby się nie teleportowały : <
Odpowiedz
#39
Jak dla mnie ruchy FT powinny być znane. W końcu nie jest to jeden statek a kilkanaście, które krążą po danym szlaku żeglugowym. Ktoś bez życia bardzo spostrzegawczy połączy handel z poszczególnymi transportami graczy oraz wypatrzy, że część statków krąży najpewniej przerzucając broń. W poprzednich edycjach mieliśmy odpowiedni dział na ruchy flot transportowych - to wydawało mi się dobrym rozwiązaniem. Jedyną zmianę jaką bym dał to deadline na 24h przed deadlinem wojen tak by uniknąć sytuacji pisania transportu tuż po terminie wojen. 

W przypadku floty wojennej... nie chciałbym kontrolować tego i pisać w pogłoskach (chociaż to z pewnością urozmaicają grę) - MG i tak ma wystarczająco dużo zapierdzielu (o ile nie gra) by to kontrolować... ale jeśli rzeczywiście chcecie to gracze powinni pamiętać o postach w rozkazach o reorganizacji wojsk - by MG mógł widzieć ruchy jednostek a nie teleportacje poprzez edycję posta wojsk. 
BTW: Floty 90% czasu stoją na kotwicy a jak już się ruszają to najpewniej właśnie w rozkazach płyną ostrzelać czyjeś wybrzeże więc nie wiem co by to zmieniło... Chyba, że znajdzie się cwaniak eskortujący swoje FT.
Odpowiedz
#40
Spoiler: nie znajdzie się, bo paliwo będzie zbyt cenne.
Odpowiedz