Ankieta: Co z porzuconym państwem?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Niech zostanie NPC i szybko wskoczy w czyjąś strefę wpływów
59.09%
13 59.09%
Niech znika bo MG i tak nie chce ogarniać ich ambicji XD
40.91%
9 40.91%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Gracze-duchy
#11
Dam mu czas do końca tury. Jak nie ogarnie to odpalamy protokół NPC
Odpowiedz
#12
Nie jestem obiektywny, bo z Mjanmną mam piękną granicę i mógłbym im zrobić jeszcze piękniejszy wjazd, ale jestem za tym, by z tych krajów zrobić NPC. Co najwyżej je wzmocnić i dać dobrą obronę, żeby nie dały się tak sklepać jak Chińska Afryka.
Odpowiedz
#13
Opcja 1 - wykorzystać opisy i działać. Jakieś NPCty muszą być bo tych plam na świecie nagle byłoby dużo.
Odpowiedz
#14
Nie po to VZ wymyślił mechaniki wpływów i reputacji, żeby kasować NPC.
Odpowiedz
#15
To proponuję wprowadzić jakiś mechanizm zabezpieczający NPC bardziej przed podbojem. Czy to przez "protektora" czy tak po prostu, przez jakiegoś demokratycznego-technokratycznego sąsiada.

Bo że MGowie będą pilnować, by NPC się rozwijali technologicznie i mieli siły zbrojne na miarę reszty świata, to nie wierzę Tongue

Nie wiem tylko jak to zrobić Tongue Bo nawet założenie że jak NPC nie wie co buduje, to buduje wojsko, nie pomaga - musi mieć jeszcze jakieś sensowne technologie Wink

EDIT: ale nie, jest jeszcze jeden pomysł, zwłaszcza wobec NPC leżących obok siebie - Birmy i Tajlandii - jakiś Związek Państw Niezaangażowanych, zrzeszający przede wszystkim NPC i stosunek którego do innych krajów jest bardzo zależny od reputacji? Smile
Odpowiedz
#16
Dla tych dwóch npców sprawa jest prosta. Sojusz obronny. Dodatkowo państwo takie jak np. moje i jeszcze jakieś daleko położone z którym nie mam nic wspólnego niech prowadzą budżety tych npców. Nam jako graczom powinno zależeć na tym by te npce nie upadły szybko, a zarazem wszelka dyplo powinna być prowadzona przez gma.
Odpowiedz
#17
No nie, skończy się to przyjaznym udzielaniem pożyczek bezzwrotnych państwu gracza, sprzedawaniem jednostek za pół ceny i wysyłaniu podarunków surowcowych.
Odpowiedz
#18
Nie ma takich dwóch państw na PNW które nie miałyby jakichś wspólnych lub sprzecznych interesów xD
Odpowiedz
#19
(2020-05-24, 10:20)Richtus napisał(a): Nie po to VZ wymyślił mechaniki wpływów i reputacji, żeby kasować NPC.

Plus zasada do przejmowania WP, że zgarniamy tylko 2/3. NPC w czasie nic nie robienia chomikuje swoją kasę i za nią pan MG może uzbroić NPCa (po zawyżonych kosztach, żeby nie było), do tego szablonik zaawansowania technologicznego NPCów np. że od 10 tury NPCe biegają z piech II< a od 20. z piech III (i tak będą w dudzie, ale mniej niż bez tego).

Każdy NPC lubi dostawać kasę (sposób na wpływy nr 1), a jeszcze bardziej lubi jak wykonuje się jego ambicję (sposób nr 2.) - frajerzy* musi uzupełnić info ogólne o NPC.

*mowa o mnie
Odpowiedz