Ankieta: Propozycja Fałzeta ( https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=363&pid=2310#pid2310 )
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Za
54.55%
6 54.55%
VETO!
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Rzadkie surowce... bezwartościowe?
#11
No po pierwsze - dają +2 do badania w slocie naukowym.
Po drugie - używa się ich żeby mieć fajne bonusy z teszków (jak dodatkowy slot produkcji).
Po trzecie - niektóre teszki zwiększają pasywny bonus slotów naukowych, więc razem można to ładnie kombować.
Po czwarte - sprawiają, że poświęcenie tech teama na jakiś bonus nie jest kompletną tragedią.
Po piąte - dla krajów z niskim bogactwem/WP są jedyną nadzieją na przyszłość.
Po szóste - można je sprzedać.
Odpowiedz
#12
Moja propozycja buffów i nerfów:

ZNy mogą mieć maksymalnie 8 um. Te które mają ponad 5 stają się "światowej sławy" i trzeba sobie je wpisać na jawnym forum.
CNy dają +3 i nie są przypisane do slota. Możemy wybierać który slot ulepszamy w danej turze, ale nie można kilkukrotnie ulepszać jednego slota.

Dodaję ankietę.
Odpowiedz
#13
@Czerstwy

Wynika to z tego, że nie można wykupić za PP tej samej dziedziny dwukrotnie w tej samej turze.
Wiem że tak jest, na szybko nie mogę znaleźć w zasadach, ale tak jest na pewno. @VegetaZen ?
Odpowiedz
#14
No to pokolei
1 - opisałem dlaczego to jest nędza
2 - może fajne, jak ma się jeden surowiec. Jak ma się ich kilka na terytorium to i tak się źle skaluje.
3 - ale zwiększają też i bez centrów, więc co za różnica czy będzie centrum czy zespół naukowy?
4 - co ma poświęcanie do centrów?
5 - co ma ilość slotów do centrów? W ten sam slot można zapakować i centrum i zespół. Skoro zespoły są tańsze, to po co centrum?
6 - i kto je kupi jak może mieć więcej profitu z zespołów które nie wołają jeść?
Odpowiedz
#15
(2020-05-28, 22:05)prehi napisał(a): @Czerstwy

Wynika to z tego, że nie można wykupić za PP tej samej dziedziny dwukrotnie w tej samej turze.
Wiem że tak jest, na szybko nie mogę znaleźć w zasadach, ale tak jest na pewno. @VegetaZen ?

Jeśli by było, to powinno być w cenniku - nie ma koło cennika PP
Sformułowanie "prosp" występuje w zasadach 3 razy:
1. Odnośnie zyskania ich za zaspokojenie DP
2. O tym, że otrzymujemy 3PP co turę za spełnienie danych warunków
3. Zwiększenie kolonizacji z PP
Odpowiedz
#16
@VegetaZen
Koniec końców, według Twojej propozycji i tak lepiej wychodzą ZN jeśli planuje się długofalowo. Więc... jestem za a nawet przeciw, bo to nie wpłynie istotnie na balans xD
Odpowiedz
#17
(2020-05-28, 22:11)Czerstwy napisał(a): @VegetaZen
Koniec końców, według Twojej propozycji i tak lepiej wychodzą ZN jeśli planuje się długofalowo. Więc... jestem za a nawet przeciw, bo to nie wpłynie istotnie na balans xD

nawet jeśli jest jak pisze Enter, a wydaje mi się że VGZ gdzieś twierdził inaczej (ale może błądze, bo tak było ongiś) --- to i tak ZN ma jakiś limit. Więc ZN może mieć max 10 (zasady, to na bank), +2 z bazowego slota +2 z upgradów technologiii... no i wyżej si,ę nie da, więc w tym wypadku +2 z Cna może mieć i tak strategiczny sens. Nikły, ale może.
Odpowiedz
#18
(2020-05-28, 22:14)prehi napisał(a): nawet jeśli jest jak pisze Enter, a wydaje mi się że VGZ gdzieś twierdził inaczej (ale może błądze, bo tak było ongiś) --- to i tak ZN ma jakiś limit. Więc ZN może mieć max 10 (zasady, to na bank), +2 z bazowego slota +2 z upgradów technologiii... no i wyżej si,ę nie da, więc w tym wypadku +2 z Cna może mieć i tak strategiczny sens. Nikły, ale może.

No to porównajmy to do centrów finansowych, które same generują WP, albo do przemysłowych które dają gratisowe sloty. Naukowe nie mają do tych bonusów startu nawet
Odpowiedz
#19
bo służą do czegoś innego, to czemu mają dawać te same bonusy : s
Odpowiedz
#20
Dopisałem do cennika uwagę o wydawaniu PP, bo to było prawo zwyczajowe na PNW którego nie dopisałem w zasadach.

Wydaje mi się, że moja propozycja już bardzo wzmacnia CNy, ale jestem otwarty na inne pomysły.
Odpowiedz