Ankieta: Propozycja Fałzeta ( https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=363&pid=2310#pid2310 )
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Za
54.55%
6 54.55%
VETO!
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Rzadkie surowce... bezwartościowe?
#21
Może niech CN będą mocniejsze i dodają +1um ZN do maksymalnie 5 poziomu co turę?
Odpowiedz
#22
Anyway, ja powiem tak - jak zauważono na discordzie.

Takie zmiany po edycji, do kolejnej, a nie teraz. Nie zmienia się istotnie zasad w trakcie gry, tak się nie robi.
IMO jak ktoś teraz zauważ luki w zasadach - przykro mi, na przyszłą edycję. Można przecież i teraz stwierdzić "a bez sensu z tym PP na przemysł, on za dużo daje" (iść w tą stronę, by komuś zabrac, a nie Thunbergom dać) - i będzie wykastrowany. A ktoś (Gandzia?) może już sobie pod to zrobił wielkie taktyki, moż epod surki były już deale polityczne --- to bez sensu.
Odpowiedz
#23
Propozycja fałzeta, jest ok
Odpowiedz
#24
O wiem, może po prostu dodajmy budynek: farmy słoneczne. Do zbudowania i utrzymania wymaga rzadkich surowców i opracowania techa (z zatrzymaniem dodatkowego slota produkcyjnego z niego), dają +5% dochodu. W ten sposób nikogo nie skrzywdzimy, bo nikt tego techa jeszcze nie ma i nawet nie jest blisko.
Odpowiedz
#25
(2020-05-28, 22:26)Casimir napisał(a): O wiem, może po prostu dodajmy budynek: farmy słoneczne. Do zbudowania i utrzymania wymaga rzadkich surowców i opracowania techa (z zatrzymaniem  dodatkowego slota produkcyjnego z niego), dają +5% dochodu. W ten sposób nikogo nie skrzywdzimy, bo nikt tego techa jeszcze nie ma i nawet nie jest blisko.

VGZ chciał by wszystkie drzewka miały po 12 techów, takie feng shui. Nowy tech nie wchodzi w grę... poza tym to mnożenie bytów ponad potrzebę IMO.
Odpowiedz
#26
@prehi
Czy ja gdzieś mówię że mam zastrzeżenia do przemysłowego w Twoim przykładzie? Na moje tamte bonusy są całkiem w porządku. Naukowe zdecydowanie nie są i tyle
Odpowiedz
#27
No walić to już, surowce rzadkie są średnie i takie mają być, no elo, eot
Odpowiedz
#28
(2020-05-28, 22:28)Czerstwy napisał(a): @prehi
Czy ja gdzieś mówię że mam zastrzeżenia do przemysłowego w Twoim przykładzie? Na moje tamte bonusy są całkiem w porządku. Naukowe zdecydowanie nie są i tyle

A ja mówię, że jeśli ktoś będzie miał zastrzeżenia, nawet wszyscy, to tak samo nie wolno zmieniać zasad w jego wypadku, jak w Twoim.

Bo już nieco za późno, IMO. Jak coś nie jest wieeeelkim bugiem, to nie powinno być zmieniane. A jeśli jakiś sąsiad sobie wyliczął, które techy możesz już miec i liczył sobie strategię ataku? (są takie świry, jednym jestem ja. Choć ja, oczywiście, nigdy bym sąsiada nie zaatakował).
Odpowiedz
#29
(2020-05-28, 22:27)prehi napisał(a): VGZ chciał by wszystkie drzewka miały po 12 techów, takie feng shui. Nowy tech nie wchodzi w grę... poza tym to mnożenie bytów ponad potrzebę IMO.

Już jest tech "energia odnawialna", proponuję go tylko trochę zbuffować.
EDIT:
Prawdę mówiąc on już teraz jest dość mocny i sprawia, że od pewnego poziomu technologicznego kontrola na złożem rzadkich surowców jest cenna.
Odpowiedz
#30
Ja też liczyłem, jak już policzyłem to VZ zmienił niektóre koszty techów xD niby na samym początku, ale jak już mamy być purystami, gra już trwała.
Zastrzeżeń nie miałem, bo nie znałem tego, teraz znam i strategia na której moje państwo miało polegać zwyczajnie nie istnieje xD

Moim zdaniem to że centrum naukowe jest nic niewarte i co za tym idzie rzadkie surowce też, jest wieeeelkim bugiem. Mnie akurat dotyka to w szczególności, bo mam tych surowców najwięcej Tongue
Odpowiedz