Informacje ogólne
#1
Stolica: Ateny
Ustrój: konfederacja polis (demokracja) 
Model gospodarczy: keynesizm
Język/i urzędowy: grecki


Dane na: 2156

Ludności: 4 mln   
Reputacja: 0
Zamożność: średniozamożne
Poziom mobilizacji: armia zawodowa 

Cechy społeczeństwa : uzupełnia MG

Aktualne umowy i pakty:


Państwa satelickie:

Struktura narodowościowa: 
  • Grecy 100%
Struktura religijna:
  • Grecki politeizm 100%

Odpowiedz
#2
[Obrazek: H88PbfX.png]

2157

WP (22): Ateny 11, Patras 8, Iraklion 2, Izmir 1
Centra: 
- przemysłowe:
- finansowe
- stoczniowe:
- naukowe:
- wywiadowcze

Struktury:
Odpowiedz
#3
Głowa państwa: Remus (uzurpator - ???)
Szef rządu: strateg Konstantina Vassallea (matresa Remusa - ???)

Skład parlamentu:
Następne wybory: 2160

Partie polityczne:
stronnictwo morskie: 68%
stronnictwo cywilne: 22%
stronnictwo izolacjonistyczne: 7%
stronnictwo religijne: 3%

Postacie fabularne:
- Remus: syn byłego wodza Legionu, który zdołał ewakuować się z częścią żołnierzy na Kretę. Ta dość nietypowa sytuacja zakończyła się, ostatecznie, kompromisem. W zamian za uzyskanie stanowiska oficjalnej głowy Związku Greckiego jego żołnierze zgodzili się służyć swojemu nowemu państwu. Pomogły też pewne prywatne negocjacje z panią strateg Vassaleą (która maczała palce w przetransportowaniu go do Związku, by w ten prosty sposób wzmocnić armię oraz swoją pozycję).
- strateg Konstantina Vassallea: pani admirał popierająca stronnictwo morskie i bardzo entuzjastycznie podchodząca do tematu współpracy z Remusem... oczywiście dla dobra wszystkich Greków.

Stronnictwa:
- Morskie - stronnictwo skupione wokół floty oraz handlarzy, postulujące przede wszystkim masową kolonizację ziem poza samą Grecją (w ramach nowej "Wielkiej Kolonizacji") oraz utworzenie silnej floty, będącej w stanie bronić interesów greckich w rejonie Morza Śródziemnego. Ich obecna, silna pozycja poskutkowała przyłączeniem do Związku Greckiego Krety oraz Izmiru.
- Cywilne - stronnictwo którego program skupia się na odbudowie samej Grecji oraz drastycznym rozwoju przemysłu, w celu uczynienia z Grecji najbogatszego kraju w Europie (nie żeby było to specjalnie trudne)
- Izolacjonistyczne - "Jeśli będziemy siedzieć bardzo cicho i ewakuujemy Kretę i Izmir, to może nikt nam nic nie zrobi"
- Religijne - ludzie skupiający się przede wszystkim na przywróceniu znaczenia dawnych świątyń, nawiązaniu dobrych stosunków z krajami produkującymi narkotyki w celu stworzenia nowych Pytii przewidujących przyszłość, oraz zakazaniu "Harry'ego Pottera"
Odpowiedz
#4
Ustrój państwa:

Związek Grecki jest demokratycznym związkiem polis, z których każde ma wysoki poziom autonomii wewnętrznej. Większość kwestii odnośnie polityki wewnętrznej rozstrzygana jest przez konkretne miasta, z samym Związkiem zapewniającym przede wszystkim przestrzeń do negocjacji, warunki do rozwoju handlu oraz przemysłu i, przede wszystkim, wspólną politykę zagraniczną oraz wojskową. Poszczególne polis mogą mieć własne siły zbrojne, ale nie są w stanie się mierzyć z oddziałami wiernymi Związkowi, szczególnie od przybycia Remusa.

O ile poszczególne miasta mogą mieć różne ustroje - Ateny, stanowiące równocześnie stolicę związku są demokratyczne, ale już Kreta jest wypełniona drobnymi monarchiami, a odrodzona Sparta dumnie wznosi czerwone sztandary Spartańskiej Komuny Ludowej - o tyle sam Związek jest demokracją. Raz na 5 lat ludność całego związku może głosować na swoich przedstawicieli do Rady Związkowej, którzy następnie powołują pierwszego mówcę. Taki układ zabezpiecza pewne podstawowe prawa obywateli, dzięki czemu żadne z miast nie stoczyło się (jeszcze) w szaleństwo totalitaryzmu.

Gambit Vassallei, w ramach którego na Kretę trafił Remus, zmienił rozkład sił w kraju. Postawienie na czele Związku człowieka spoza układu, dysponującego własnymi oddziałami oraz wsparciem pani strateg, jest dość wyjątkowe i doprowadziło do większego otwarcia się Grecji na świat - oraz uświadomienia sobie zagrożeń jakie mogą na nich czekać. Zaczynają się nawet pojawiać głosy nawołujące do większej centralizacji.
Odpowiedz