Wydożenia
#11
2703

PAKT O NIEAGRESJI Z ZSRR NIE SPOTKAŁ SIĘ Z KONTROWERSJĄ - ANKIETY WSKAZUJĄ, ŻE BLISKO 48% NASZYCH CHOPAKÓW NAWET NIE WIE, ŻE TEN KRAJ ISTNIEJE. GŁOSOWANKO PRZESZŁO.
Odpowiedz
#12
2703
DEJEMY POD GŁOSOWANKO:
https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=665...65#pid6465
Odpowiedz
#13
2703

UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ ZGODĘ. WPRAWDZIE MUSIELIŚMY POBIĆ POŁOWĘ PARLAMENTU, BO WSZYSCY WRZESZCZĄ, ŻE NIC NIE ROBIMY. WEDŁUG TYCH CHOPAKÓW PAKTY O NIEBICIU SĄ DLA FRAJERÓW I POWINNIŚMY WRESZCIE KOMUŚ OBIĆ MORDĘ A NIE JAKIEŚ PAKTY PODPISYWAĆ.

///. minus, razem z poprzednim daje -1 stabilności.
Odpowiedz
#14
2703

Rozpoczyna się okres przedwyborczy, przed przyszłorocznymi wyborami. Partie powoli wyłaniają swoich kandydatów, a Truk Wyłupiatooki, starający się o reelekcję, stara się intensyfikować własną wizję Demorkatycznej Repupligi jako państwa pokojowego, postępowego i potężnego gospodarczo. Każdy wszeczot, narzekający na kolejne pakty stabilizujące sytuację, szczególnie w ostatnim czasie, dostaje jeszcze sromotszy łomot. Powoli podnoszą się głosy, iż Truk może i jest mocniak w piąchach, ale słabiak w potylice. A czy o to chodzi, by Czerep był mocniak tylko w piąchach?
Odpowiedz
#15
2706

Herszt tłumaczy, że nie wyborów nie było, bo poprzednich lat nie było. Chyba. Nikt nie rozumie o co hersztowi chodzi, co sugeruje, że to bardzo mądre. Ale jak tylko herszt jest mądry, to znaczy, że mądrala, kujon i frajer - i w parlamencie wybuchła burda dlaczego ktoś taki im przewodzi. Gdy pozbierano zęby z podłogi ustalono, że w takim razie wybory będą w 2707.

-1 stabilności.


--------

///. formalnie powinny być wybory w 2704, ale miałeś Nieobecność. Trochę czasu od tego minęło. W ramach ustalonego przez obydwie strony kompromisu, wybory odbywają się w 2707 a ja daję drobną karę do staba.
Odpowiedz
#16
2706
DEJEMY POD GŁOSOWANKO:
https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=855...05#pid8105
ZNIESIENIE CŁA I KONTROLI GRANICZNEJ NA BRUMSTRADZIE. NIECH GÓPIA BIÓRWOKRACJA NIE SPOWALNIA SZYPKICH POJAZDUF
Odpowiedz
#17
2706
W Middenheimie pruszył delikatny grudniowy śnieg. W Wyczepiastym Zamku Czerepa, zebrana prasa zamilkła, gdy na scenę, przed mównicę w garniturze wyszedł Czerep Panistwa: Truk Wyłupiatooki. Stuknął kilka razy paluchem w mikrofon. Westchnął, po czym przemówił:

[Obrazek: 32mpj5.jpg]

"NO DOBRA. TEN ROK BYŁ CIENSZKI. ALE BYŁA BITKA I NA DOLE MAPY I W BRYTFANNII. UDAŁO NAM SIĘ POPROWADZIĆ ORKI I PODOBYWATELI DO WIELKOŚCI. WAAAAGH! NA DOLE MAPY JESZCZE NIE JEST SKONICZONE, ALE WIEŻĘ, ŻE SIE NAM UDA DOPROWADZIĆ DO KOŻYSTNEJ SYTUŁACJI. WIECCIE RZE ROBIMY CO W NASZEJ MOCY, ABY TEN KRAI, TO PANISTWO ROSŁO I BYO DÓSZE. JEDNAK, JAKO RZE MAMY DEMORKACJE MUSIMY CO KILKA ROKUF ROBIĆ WYBORY. TAK MUWI KOŃ-INSTYTÓCJA, NASZ ŚWINTY PERGAMUS. NIE PYTAJTA CZEMU ELFY CO GO NAM PISAŁY NAZWAŁY KONIEM I INSTYTÓCJO. PEWNO CHCIAŁY NAM BEKE ZROBIĆ, ALE MY, ZIELONY NARUD, JESTEŚMY Z NIEGO DÓMNI! NIE BOIMY SIE TEJ NAZWY: KOŃ-INSTYTÓCJA! TO ONA POZWALA NAM ROSNONĆ LEPIEJ NIŻ TYM BARBARZYNOM Z DOŁU MAPY. ONI TEŻ ORKI TAM DALEKO NA DOLE, ALE TEMPE, GUPAWE I NA PEWNO NIE TAK SZCZWANE JAK MY! ONI NAWET NIE WIEDZO CO TO DEMORKACJA! MY WIEMY, DLATEGO WZYWAM PARTJE ABY WYBRAŁY ŁOMOTEM KANDYDATUF NA PSZYŁSZEGO CZEREPA. OZNAJMIAM TESZ, RZE JA, TRUK BEDE SIE BIEGAŁ O RELEKCJĘ. PAMIENTAJCIE OBYWATELE, TO JA ZROBIŁEM WAAAAGH! KTURE KCIELIŚCIE. KTO LEPIEJ NISZ JA POPROWADZI TEN KRAJ DALEJ W TOM SAMOM STRONE KU CHWALE! HUH!"


Truk odszedł od mównicy, a zaraz pojawiła się za nią niska żeńska człowiek, Matylda Esthein, rzeczniczka prasowa.
"Zanim przejdziemy do pytań, chciałam tylko dodać do przemówienia naszego wspaniałego Czerepa, że obecny rząd, pomimo iż prowadzi konflikt zbrojny, nie zapomina o zwykłych mieszkańcach naszego kraju i przeznacza część pozostałego w tym roku budżetu na rozwój badań dla dobra całego narodu. A teraz proszę o pytania..."


Inwestycja w badania - +5 postępu badań w wybranym slocie naukowym - 20 KP i 40 mln $
Odpowiedz
#18
2707
DEJEMY POD GŁOSOWANKO SZTAMĘ O NIEBITCE Z REPUPLIGĄ KAOSU.
Odpowiedz
#19
2707

BIJEMY JUŻ DOSYĆ OSÓB. NIE CHCEMY BY INNE OSOBY BIŁY NAS GDY BIJEMY INNYCH. JAK NAJBARDZIEJ TAK.
Odpowiedz
#20
2707
DEJEMY POD GŁOSOWANKO ZWIENKSZENIE POBORU +1 NA WAAAAGH! Z IMPERJÓM.


Odpowiedz