Ogłoszenia
#31
Informuję, że rozpoczynamy Turę 7 (2707). Będzie ona trwać trzy tygodnie.

Kalendarz:

3 marzec - deadline handlowy (i kolonizacyjny)
5 marzec - deadline wojenny (i wywiadowczy)
7 marzec - koniec tury

---------

UWAGA!

Jest kilka rzeczy, które dalej nie są zrobione z tury 2706. Kilka graczy prosiłbym też o rozwagę z postami od razu na start 2707. Oto lista tych istotnych elementów:

- Wojna w Estalii - przypadkiem zjebałem i wyrzuciłem moje poprzednie edity, muszę jeszcze rozpiskę poprawić - głównie straty i lokalizacje armii. Sam wynik wojny się jednak nie zmienia.

- Czy Narodowa Estalia i Republika Estalii chcą pokoju - będzie to w osobnym poście w Dyplomacji albo Pogłoskach.

- Nie ma jeszcze podanych dokładnych rezultatów rajdu Riziego na konwoje na Morzu Tileańskim. Mogę potwierdzić na pewno, że Moyolequetzal otrzymało tylko 1 DP albo żadne. Resztę detali muszę sprawdzić i dopilnować czy wszystko gra.

- Lista w Księdze Zaklęć nie jest aktualna, muszę z niektórych graczy dociągnąć zaklęcia.

- Dla niektórych graczy grających państwami demokratycznymi planowałem event na początku tury 2707 - radziłbym powstrzymać się od radykalnych jawnych decyzji dyplomatycznych dopóki go nie otrzymacie. Poinformuję na Rozmowach z MG każdego gracza demokracją czy go to akurat dotyczy.

Powodzenia!
Odpowiedz
#32
Informuję, że deadline wojenny zostaje przeniesiony na 6 marca (23:59). Data końca tury pozostaje bez zmian.
Odpowiedz
#33
Informuję, że rozpoczynamy Turę 8 (2708). Będzie ona trwać trzy tygodnie.

Kalendarz:

31 marzec - deadline handlowy (i kolonizacyjny)
2 kwietnia - deadline wojenny (i wywiadowczy)
4 kwietnia - koniec tury
Odpowiedz
#34
Oraz jako dodatek specjalny:

@książę wchodzi jako drugi MG. Adoptuje on ode mnie cały region Południe (Agrounia, Klany Orków, Moyolequetzal oraz Nehekhara) oraz cały region wschód (FKKA, Imperium Pyłu oraz Ziemie Pasterza). Imperium Chaosu staje się NPCem.

@Millenium wchodzi na Agrounię (2708), jak tylko mi potwierdzi.
Odpowiedz
#35
Dziękuję wszystkim za wspólną rozgrywkę.
Uważam tą edycję za bardzo udaną dlatego postanowiłem tchnąć w nią jeszcze więcej werwy i odciążyć Verlaxa (Nie dlatego, że mi nie idzie xD). Mam nadzieję, że będziemy się świetnie bawić. Z graczami najlepiej rozmawia mi się poprzez komunikator Discord. Rzadko jestem na kompie w weekend dlatego proszę mnie wtedy nie atakować. Jutro zapoznam się z TFami mojej strefy.
Odpowiedz
#36
Edycja Terminów Deadline'ów bo MG nie umie wyliczyć trzech tygodni:

24 marzec - deadline handlowy (i kolonizacyjny)
26 marzec - deadline wojenny (i wywiadowczy)
28 marzec - koniec tury

Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedz
#37
2708
Proszę graczy o krótkie opisywanie składowych modyfikatora do dochodu w budżecie. Wiem, że część to robi, część nie dlatego apeluję aby wszyscy to robili. Pomoże to kontrolować budżety. Dla graczy z mojej strefy jest to obowiązkowe

Przykład:

Cytat:Dochód = x * 1.15 (+10% za super gospodarkę, +5% wysokie podatki)
Odpowiedz
#38
2708

Dzień dobry kochani, ważne ogłoszenie w kontekście kontrowersji o to kiedy się liczy dochód z PP Bogactwo.

Jako MG muszę przyznać, że wina leży tu po mojej stronie. Zgodnie z zasadami WP otrzymane z PP Bogactwo nie powinno w tej samej turze dawać pieniędzy. Wynika to z pierwszego posta VegetyZen w zasadach o kolejności rozegrania tury - dochód liczy się na samym początku, PP dopiero później - PP nie zmienia rzeczy wstecz. Pomimo tego, sporej części graczom mówiłem rzeczy odwrotnie - i tu duży błąd z mojej strony. Tłumaczyć się nie ma co, schrzaniłem sprawę. W rezultacie niektórzy gracze mają więcej pieniędzy niż mieć powinni.

By teraz uzdrowić sytuację i by gracze nie czuli się zbytnio poszkodowani, oto jak wygląda obecnie procedura:

1) Gracze, którzy zdobyli w ten sposób dodatkowy pieniądz będą musieli go spłacić, ale nie muszą tego robić w tej turze (2708). Nadaję trzy tury na spłatę tego (jak pożyczki), od 2708 do 2710. Niektórzy gracze nieironicznie robią wielkie plany co do pojedyńczego miliona, więc chcę tutaj dać możliwość by nie zabiło wam to waszych planów.
2) Gracze nie będą spłacali 100% sumy, tylko jej połowę, zaokrąglając w dół.
3) Poprawna interpretacja (powyższa) obowiązuje od tury 2708.

Jednocześnie, skoro już przy tym jesteśmy, wprowadzamy drobną zmianę do szablonu budżetu. W szablonie:

Cytat:<rok>

Dochód: <niewydane środki z poprzedniej tury> + <dochód> = <pieniądze na początku tury>
KP: analogicznie jak dochód

zmieniamy na:

Cytat:<rok>

WP: <WP na początku tury>
Dochód: <niewydane środki z poprzedniej tury> + (<WP> * <modyfikator dochodu>) = <pieniądze na początku tury>
Modyfikatory Dochodu: <lista modyfikatorów dochodu, podać należy nazwę oraz procent, też embarga>
KP: analogicznie jak dochód

Zaś na końcu:

----------
Cytat:Saldo: <> mln $, <> KP, <> Z, <> P
Siła ludzka: <wykorzystana>/<maksymalna>

----------

Cytat:WP: (WP na końcu tury)
Saldo: <> mln $, <> KP, <> Z, <> P
Siła ludzka: <wykorzystana>/<maksymalna>

Wreszcie, na końcu - dzięki sugestii jednemu z anonimowych graczy, wykryto mały exploit i z tego powodu - dodaje się modyfikację do zasad tyczących się modernizacji:

Oryginalnie:

Cytat:"Modernizowana jednostka nie może brać udziału w walce. "

Nowe:


Cytat:"Modernizacja jednostki uczestniczącej w walce jest automatycznie przerywana i zamiast tego bierze udział w konflikcie (gracz modernizujący te dywizje musi wyedytować modernizacje z budżetu)."

Zmiana ta wynika z faktu, że można edytować budżety po rozpisce wojennej, więc nic w zasadach nie zabrania graczowi wpisać modernizacji dopiero już po rozpiskach wojennych gdy jest się pewnym że nie jest się atakowanym. Po tej zmianie gracz może wpisać modernizacje przed rozpiskami wojennymi i po rozpisce wojennej - ale jeśli został zaatakowany to dywizje które uczestniczą w walce nie mogą zostać zmodernizowane.
Odpowiedz
#39
2708

Jeszcze jedna ważna adnotacja, bo niedoprecyzowałem tego:

Cytat:1) Gracze, którzy zdobyli w ten sposób dodatkowy pieniądz będą musieli go spłacić, ale nie muszą tego robić w tej turze (2708). Nadaję trzy tury na spłatę tego (jak pożyczki), od 2708 do 2710. Niektórzy gracze nieironicznie robią wielkie plany co do pojedyńczego miliona, więc chcę tutaj dać możliwość by nie zabiło wam to waszych planów.

2) Gracze nie będą spłacali 100% sumy, tylko jej połowę, zaokrąglając w dół.

Zaokrąglanie jest do pojedyńczego miliona. Oznacza to, że jeśli wyjdzie wam ostatecznie, że powiedzmy: zyskaliście nadmiarowo 1,8 mln z tej błędnej interpretacji zasad i powinniście zapłacić połowę - czyli 0,9 mln, to zaokrąglając w dół spada to aż do 0 mln - w rezultacie nie płacicie nic. Ściąganie i męczenie o pojedyńczy 0,9 mln uważam za głupotę - dlatego dałem zaokrąglanie w dół, bo zwrot w założeniu miał targetować te osoby, które rzeczywiście dużo naużywały PP do Bogactwa, a nie gracza, który użył tej błędnej interpretacji literalnie tylko raz.
Odpowiedz
#40
2708

Ważne ogłoszenie co do potencjalnych odpisów. Między 21 a 23 marca będę kompletnie, 100% niedostępny ze względu na szczególne okoliczności w pracy. Deadline handlowo-kolonizacyjny wypada 24 marca, więc sugeruję zastanowić się dosyć wcześnie nad tymi rzeczami, bo jak wrócę 23 będę miał tylko jeden dzień (i kawałek) na odpisy w kategoriach handel oraz kolonizacja.
Odpowiedz