XVIII edycja PNW - pytania koncepcyjne
#11
1) światowa to zły pomysł jak na pierwszą edycję, jest nas garstka a i tą liczbę trzeba pomniejszyć o 1-2MG, tych co oleją sprawę zaraz po starcie oraz tych co wyjdą w pierwszych 5 turach
2) Zdecydowanie
3) brzmi jak plan, mało ma to logiki ale na pewno jest prostsze. (chyba, że spojrzymy na Polskę, gdzie można uznać, że system wasalizacji funkcjonuje w rzeczywistości)
4) czemu nie. Można zagrać jakiś czubów
5) W środku europy będzie jeden wielki krater idealnie w granicach Polszy.
6) Bardziej eksploracja świata - znalezione ruiny czy artefakty przeszłości w nieskolonizowanych prowincjach, chociaż zombie też mogą być
7) Zdecydowanie. I jakiś system podliczania wojen by uniknąć płaczu.
Odpowiedz
#12
8) Single-turn-production-conpect (w skrócie: STPC) - dla uproszczenia wszystko tworzyłoby się na zasadzie: płacę w tej turze, w następnej mogę korzystać. Pozwoliłoby to na unikanie wątpliwości ile slotów jest wykorzystywane przy rzeczach tworzących się kilka tur, a i przy naszych rocznych turach ma sens. Robienie po kilka tur możnaby zostawić dla floty, bo to się faktycznie ciągnie latami, ale wtedy slot byłby zajęty tylko w turze zlecania budowy okrętów.
Odpowiedz
#13
1) Europa, Azja i Afryka północna, Afryka i Oceania do kolonizacji. (Ps zmieniłbym system kolonizacji, zawsze mnie równo wkurwiał)
2) Losowanie surowców i ich utajnienie aż do startu gry to szczerze chyba najlepszy pomysł PNW jaki słyszałem. Zawsze mnie wkurwiało to jak opłacalne było robienie państwa w danym miejscu bo surki było, przez co roleplay cierpiał bo Bałtyk to był biedarejon. Dałbym schemat losowania rzut kostką na jedno małe złoże surowca jako pewniaczek, a potem zwykłe losowanie. Potem szybkie wyliczenie średniej i ci którzy przekraczają średnią tracą pewniaczek w imię balansu, a biedakraje mają fajnie bo mają pewniaczek na start i nikt go nie zabiera.
3) Nie. Brzmi trochę lamersko. Dyplomacja z NPC spoko, sojusze z NPC spoko, przewroty spoko, ale dostawanie ich hajsu armii itd brzmi op.
4) Brzmi bardzo dobrze.
5) Mam nadzieję że ich stolica będzie w Łomży.
6) Hot as fuck
7) Myślę że po prostu przed grą GM powinien opisać parę przykładów jak widzi starcie 2 różnych armii bo chyba każdy to potwierdzi że co GM to inne mokre sny o tym co dominuje na polu bitwy.
8) Na EaW to bardzo ładnie śmiga, jak ktoś buduje lotniskowiec to buduje go 3 tury, ale stocznie itd są zajęte tylko w 1 turze żeby nie robić burdelu w budżecie (wiadomo że koszt w stoczniach jest proporcjonalnie większy do skróconego czasu). Czołgi to samo, fabryki pracują turę, ale sam czołg buduje się dwie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i w pełni je propsam.
Odpowiedz
#14
Nie przeczytałem co tam proponujecie, ale ja chcę autystyczną, taką z przyrostem populacji, tako z granicy wprowadzenia punktów prosperity.

EDIT JEDNAK:
1. Światowa jeśli zrobimy prowincje wielkości Czech i Austrii i zagramy w makroskali (dla PNW). W innym wypadku to jak zwykle zrobi się singleplayer.
2.  Tak
3. W edycji fantasy dla każdego z ~10 npctów robiłem co ture 'aktualizacji' na podstawie tego na co było stać graczy to dostawali mniej wiecej tyle samo. Zajmowało mi to moze z minute na kraj po przejrzeniu budżetów.
4. supcio
5. proponuje dziurę z epicentrum w radomiu taką żeby pokryć całe nasze państwo, dość się już nacierpiało
Odpowiedz
#15
No i Milord ma porządne odpowiedzi, a nie jakieś coś tam.
Odpowiedz
#16
Z racji, że grozi nam >10 graczy. Myślę, że przyda się drugi MG. Ktoś chce?
Odpowiedz
#17
I teraz wchodzę ja - cały na biało. Tragedią będzie oddać komuś zaszczytne drugie miejsce... ale raczej nikt inny się nie pisze xD
Odpowiedz
#18
Enter na prezydenta
Odpowiedz
#19
Enter najlepszy jako drugi MG (pun intended)
Odpowiedz
#20
@Enter, pamiętaj wielka moc to wielka odpowiedzialność. Gratulacje, od teraz nie możesz czerpać przyjemności z PNW. Noś tytuł MG dumnie, Mikele.

Odpowiedz