WFRP 4ed
#1
Zgodnie z obietnicą zaczynam nabór na sesję Warhammera 4ed. Ja dostarczam wszelkie potrzebne materiały do gry. 
Limit miejsc: 6 (zalecam mieć 6 graczy bo zazwyczaj sesje robię właśnie pod 6, więc po prostu mając mniej będzie wam trudniej) 

Sesja będzie podzielona na trzy rozdziały, pierwszy będzie rozgrywał się w Altdorfie i będzie łatwy, drugi będzie w podróży, zaś trzeci w miasteczku w pobliżu lasu Drakwaldzkiego. Poziom trudności rośnie wraz z każdym rozdziałem i w moim GMowskim założeniu ostatni zawsze jest na tyle trudny że można łatwo paść jak się nie analizuje dostatecznie dużo tego co się dzieje. Ale na zachętę powiem że w early game lubię dawać szybciutko XP aby gracze się mogli wyrobić na dalszą przygodę. Nie będę was całą grę trzymał jako jedną drużynę która chodzi po lokacjach jak po dungeonach, więc śmiało można robić postaci będące bardziej samotnymi wilkami (choć nie do szpiku kości pls), zawsze zalecam mieć wśród graczy jednego maga. Bardzo propsuję postaci będące supportem, np złodzieja, inżyniera czy artystę. Nie wiem co tu dodać, może to że wszystkie postaci mojej ostatniej sesji zginęły, to może was zachęci :3


Myślę że tworzenie postaci możemy zacząć we wtorek. (23 lutego)
Odpowiedz
#2
No ja na ten przykład chce.
Odpowiedz
#3
Tylko żeby nie było żadnych skośnych ryjów :<
Odpowiedz
#4
oke
Odpowiedz
#5
Wklep mnie tam
Odpowiedz
#6
Vegecie już mówiłem, proponuję zrobić szybkie losowanie rasy i klasy a we wtorek reszta robienia postaci. Czemu akurat tak? Bo każda postać musi mieć ambicje krótkoterminową i długoterminową.

Co to są te ambicje?

Ambicje krótkoterminowe to jak sama nazwa wskazuje, cel postaci w krótkim okresie czasu, dla najemnika jest to np ukończyć zlecenie i dostać wypłatę, dla chłopa zebrać plony z pola, dla artysty znaleźć mecenasa sztuki który będzie go finansował, dla rycerza znaleźć damę swego serca dla której uda się na wyznaczone zadanie, itd itp. Skończenie ambicji krótkoterminowej daje 50 XP.

Ambicje długoterminowe funkcjonują tak jak krótkoterminowe, lecz ukończenie takiej ambicji wymaga znacznie więcej wysiłku. Np dla karczmarza będzie to posiadanie własnej karczmy, a nie pracowanie na cudze, dla żołnierza będzie to uzyskanie medalu za odwagę w obronie Imperium, dla szlachcica będzie to stworzenie prosperujących włości, dla łowcy czarownic będzie to rozbicie kultu chaosu. Itd itp. Ukończenie ambicji długoterminowej daje +500 XP.


Stąd moja propozycja abyśmy zrobili dziś/jutro losowanie rasy i klasy abyście mieli czas wymyślić ambicje.
Odpowiedz
#7
no to losuj
Odpowiedz
#8
Ja miałem rezerwacje przez Discorda u pana Trolla
Odpowiedz
#9
Start sesji w najbliższy wtorek. Szykujcie antydepresanty dla mnie.
Odpowiedz