Wydarzenia
#11
2710

Wniosek o przystąpieniu do Międzyrasówki został zaakceptowany bez większych kontrowersji. Sytuacja się nieco skomplikowała zaś przy wniosku o przyjęciu korpusu wojsk sojuszniczych z Moyolequetzal. Pojawiła się bowiem obawa, że stacjonowanie aż tak dużej armii na terytorium naszego państwa będzie prowadzić do napięć nie tylko z sąsiadami, ale też lokalną populacją.

Ostatecznie, parlament zatwierdził, że Jaszczurzy Korpus Pomocniczy może stacjonować w Orleanie o ile nie jest on większy (///. w sile ludzkiej) od 1/4 armii Orleanu (//. zaokrąglając w dół do jednego tysiąca siły ludzkiej).


----

///. wybory będą później, bo zdycham.
Odpowiedz
#12
2710

Po dalszej debacie za zamkniętymi drzwiami, zdecydowano się o zmienienie formatu wojsk sojuszniczych na terytorium Orleanu. Nowa wersja przedstawiona przez Komisję ds. Obronności przyjęła wniosek o to by korpus sił sojuszniczych Moyolequetzal wynosił 100.000 żołnierzy, jeśli satysfakcjonuje to prezydenta.
Odpowiedz
#13
2710

Prezydenckie, Tura I

Markus Sussenberg - 46%
Johnatan Trump - 18%
Joel Bidelli - 36%

Prezydenckie, Tura II

Markus Sussenberg - 72%
Joel Bidelli - 28%

Parlamentarne:

Orleańska Partia Ludowa - 62%
Republikanie - 24%
Demokraci - 14%

-------------------------

Wyniki wyborów nie budzą wielkiego zaskoczenia, prezydent Sussenberg łatwo obronił swoją reelekcję, będąc bliski wygrania wyborów w I turze. W wyborach parlamentarnych tendencja ta również się potwierdza. Co charakterystyczne, Republikanie zdają się mieć dosyć dobre wyniki w parlamencie - znacznie lepsze niż wyciągnął ostatecznie ich kandydat na prezydenta.

+1 stabilności
Odpowiedz
#14
2711.

Prezydent formuje większościowy rząd Orleańskiej Partii Ludowej. Pierwsza ustawa nowego parlamentu to przewidzianie zwiększenie poboru do Orleańskiej Służby Cywilnej i urzędników.


/pobor na 2
Odpowiedz
#15
2711
W wyniku wewnętrznych rozmów do Republiki Orleanu przyleciał wódz Klanów Orków - Łamignat. Zwolniony z aresztu, były jeniec Nehekhary, podobno pierwszym możliwym samolotem rejsowym opuścił Złe Ziemie. Pojawiwszy się w Orleanie Łamignat trafił do przygotowanego przez rząd azylu. 
Po kilku dniach do mediów trafił głośny wywiad, w którym Wódz opowiadał o Wojnie na Piaskach i dniach spędzonych w niewoli. Jak czytamy w wywiadzie:

Cytat:"Wojna być ciężka, ale my nie wiedzieć, że Żółte Kości być tak brutalna rasa. Oni mordować wszystko co leci, oni brać zielony człowiek do obóz śmierci, zabijać i pakować w mała urna. My się nie bać żółte kości, ale oni mieć sojusznik zielony jaszczur i kurdupel. [...] Ja po bitka trafić do niewola. Żółte kości bić mnie okrutna i pokazywać urna do która ja trafić wkrótca. Ja dziękować Rebubliga Orlan za pomoc i ratunek".

W reakcji na wywiad, pod Ambasadą Nehekhary doszło do manifestacji. 

// +20KP.
Odpowiedz
#16
2711.

Rządu dofinansowuje program rozbudowy centrów technologicznych.

// socjal nauka
Odpowiedz
#17
2712.

Nasze Instytuty muszę opracować nowe technologie usprawniające życie w kraju.


/// socjal w nauka

Orlean stał się krajem bardzo zamożnym. To już czas aby zakończyć reformę służby cywilnej i pokazać światu prawdziwe solidarne społeczeństwo. 

/// Mam mega mało czasu xD
Odpowiedz
#18
2714
W wyniku wybuchu Wielkiej Wojny społeczeństwo wymusiło na rządzie poddanie się do dymisji. Hasłem przewodnim rządzących miał być "pokój i bezpieczeństwo na świecie", które nie do końca wyszło. Masowe manifestacje pacyfistów objęły cały kraj. Wybory zostały zaplanowane na 2715 rok.

// Rezygnacje -> Fanatyk.
Odpowiedz
#19
[Obrazek: LpdxpSb.jpg?1]

2715
Od zeszłego roku Partia Ludowa spadała drastycznie w sondażach. Sanderson popierając Moyolequetzal, a tym samym, inwazję na Zakon Wybrańców i Bretonię wbił ostatni gwóźdź do swojej politycznej trumny. Rozbici ludowcy nie mogli znaleźć odpowiedniego lidera co spowodowało, że ich przyszły przeciwnik wszedł na idealnie przygotowane pole. W jednym z wywiadów telewizyjnych nieoczekiwanie sam Łamto Pożeracz zadeklarował, że zyskał poparcie Partii Demokratycznej i poprowadzi opozycję do zwycięstwa w wyborach. Dofinansowana partia (nie wiadomo skąd), dowodzona przez Pierwszą Ofiarę Wielkiej Wojny (jak sam Pożeracz o sobie mówi) uderzyła w ludowców sprowadzając ich do najgłębszej defensywy.
Wybory wygrała Partia Ludowa zyskując 43%, ale niestety świetny, ogrzy polityk zawiązał koalicję z całą opozycją i przejął większość w parlamencie. 

Pierwszy, ogrzy premier Republiki Orleanu zapowiedział, że jego najważniejszym zadaniem będzie doprowadzenie do zakończenia Wielkiej Wojny i postawienie winnych zbrodniarzy (np. najgorszego z nich - dyktatora i szaleńca Vargatha) przed sądem międzynarodowym.
Odpowiedz