Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs
Ogłoszenia - Wersja do druku

+- Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs (https://pnwpbf.eu)
+-- Dział: Archiwum (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dawne zasady, wyjaśnienia, niezbędniki (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=203)
+---- Dział: Zasady z edycji Nandan (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=257)
+---- Wątek: Ogłoszenia (/showthread.php?tid=1026)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-05-20

W turze 8 (2208) podnosimy sobie liczbę ludności.

Należy to zrobić jako pierwszy, absolutnie pierwszy post na TFie - traktuję to jako warunek do pisania pozytywnych odpowiedzi na wydarzenia i dawania odpisów na pytania w MG. A odpisy będę dawać, więc będą wyłącznie negatywne efekty.

W Tajnych Wydarzeniach, wrzucamy:

Cytat: napisał(a):Przyrost ludności w roku 2208:
Ludność w końcówce roku 2207: <wartość ludności włącznie z kolonizacją w końcówce roku 2207>
Procentowy przyrost ludności w 2208: <modyfikator z zamożności> + <modyfikator z poziomu medycyny> + <mod1> +<mod2> +...
<wypisujemy za jakie eventy/cechy są poszczególne mod1, mod2...>

Ludność na początku roku 2208: <Ludność w końcówce roku 2207> + <Ludność w końcówce roku 2207> x <Procentowy przyrost ludności w 2208> + 100k ludności + ew. 100k ludności (drugie: jeśli na terenie Twojego kraju toczyły się działania wojenne)

oczywiście, <> należy wypełnić odpowiednimi wartościami. Mod1, mod2... - oznacza modyfikatory z eventów, cech populacji itp. Jak nie masz/nie dostałeś, pomijasz, tak jak brak modyfikatora z medycyny.

Wyboldowałem to, co jest efektem wyłącznie na teraz, bo mam taką fantazję nagradzania. Wyboldowane bierzemy pod uwagę tylko gdy reputacja jest większa od zero.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-05-21

Proszę jak ktoś ma coś do odpowiedzi przez MG z poprzedniej tury, by bez oczekiwań na post MG robić listy przypominajkowe. Sam z siebie MG nie pamięta co miał do odpisania - może kiedyś sobie przypomni, ale nie warto na tym opierać swojej strategii przeżycia.

***

Event ze zmienianiem w budżecie już  zrobionym - technologii - był drugim i ostatnim z takich zaplanowanych. Więcej nie będzie... chyba że ktoś zrobi błąd w budżecie, ale to wtedy nie event tylko poprawka na realia.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-05-21

Biorąc pod uwagę że wielokrotnie napominałem i wzywałem imienia Falarisma i było to nadaremno - a na forum go nie było od 28 marca - jeśli nie pojawi się do poniedziałku 23.05, to NRP znów jest zNPCowana oficjalnie, a Falarismowi zabrany ten nieużywany dostęp.
...mógłbym zabrać już dziś, ale i tak bym nic raczej nie zrobił.

Jak ktoś ma z nim kontakt niech mu da znać. Albo nie, jak kto woli.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-05-22

Pojawiła się drobna korekta "Czasu Przerwanej Komunikacji z Ziemią", ale to i tak na budżet który mało kto pisał, a i jest ona na korzyść podatnika, więc chyba dobrze:


Cytat:CZAS PRZERWANEJ KOMUNIKACJI Z ZIEMIĄ (od budżetu 2208 włącznie):


Koszt badania NIEKTÓRYCH technologii specjalnych*, technologii IV i V zwiększa się o +5 PN na stałe. Proszę samemu sobie to uwzględniać w budżetach, ja przy sprawdzaniu 2208 będę tez to sprawdzał. I nie będzie litości.

* - niektórych - tylko dotyczących wszystkiego co związane z kosmosem, oraz ze wspieraniem wojskowości w inny sposób niże przez bronie A-C (celowo pominięte B).
Przy wycenach nowych technologii specjalnych nie związanych z Nandanem MG może dać informację czy tej technologii należy się takie dokopanie, czy nie.


To jest ten o technologiach specjalnych, gdyby ciężko było znaleźć.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-05-25

Dla formalności, jeśli ktoś ma wątpliwości: każdy z krajów biorących udział w Wojnie o Azyl (Manticore też, ale ono za wojnę domową Nandanitow)+ Albion NIE MA PP za pokój, jeśli nie użył jakieś Czeszki czy cnoty (nie chce mi się sprawdzać czy ktoś użył.

Tak byście wiedzieli.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-06-01

Przedłużam deadline handlowy. To było pewne, ze przedłużę, ale mówiłem tylko tym co pytali i coś pisali - bo tak naprawdę nie przedłużałem dotąd byście spięli pośladki, lenie.
Wojskowy przedłużam minimalnie [tu była prośba gracza który powinien na okolicę tego napisać nieobecność. I jak on jej nie napisze oficjalnie w nieobecnościach, to mu dam 19.06 event. Wstecznie działający na budżet 2206]

Handlowy (i ska): do 10.06 22:00
Wojskowy: do 20.06, 22:00

Nowa tura... albo będzie przed 29.06 (do 28.06), a jak się nie wyrobię, to dopiero w lipcu, najwcześniej 8-10.07. Więc piszcie, kurwa, czytelne rozkazy.

***
Deadline fabularne (loty na Kali, wyjazdy do Shiroihan - to ustalił Vaiar, ale zakazuję przedłużać) i deadline na aktualizację info ogólnych pozostają w mocy. Głównie dlatego bo to info ogólne na bazie kolejnej tury. I o ile o ceszki ciśnę by wpisywać od razu, to po tym terminie można donosić na kolegów jak nie mają struktur w info ogólnym.

Oczywiście, deadline na poprawki budżetów 2207 już minął więc teraz można najwyżej składać czynny żal.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-06-08

... deadline handlowy do 20.06 22:00

deadline wojskowy do 5 lipca 22:00, ale od 29.06 do końca deadline MG nie odpowiada na żadne pytania, bo go nie będzie w internetach.

Więc deadline pisania rzeczy na które na pewno będzie odpowiedź to 24.06.
Chyba że jest to jakaś pieprzona reforma, wycena zafajdanej inwestycji czy coś takiego, to deadline jest 12.06 o 3 w nocy.


Osoby które mają zgłoszoną nieobecność na czas kończący się po deadline wojskowym, a których nie będzie długo przedtem (czyli teraz tylko el roberto ma, reszta --- przepadło, chyba że mnie cholernie przekonają) mają pierwszeństwo w odpisach i mogą przypominać po 48h.
Brawo, el.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-06-13

Przypominam raz jeszcze, że kasowanie postów z wydarzeń / tajnych wydarzeń / dyplomacji jest działaniem nagannym i będę się o to przypierdalał.
Jeśli działanie można odwrócić, to ewentualnie można skreślić tekst poprzedniego działania (edycja posta) pisząc nowy.

Ale z definicji, jak napiszesz wydarzenie, to się to już DZIEJE. I to po jakim czasie się rozmyślasz nie ma kompletnie znaczenia, jeśli MG już to czytał (a czasem nawet jak nie czytał - toto zwłaszcza w dyplomacji).

Przykład: deklaracja w wydarzeniach o wysłaniu ekspedycji do X statkiem może się skończyć, że statek dopłynie, ekspedycja wylądował i dostają radiodepeszę że jednak wracają.


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-06-19

Następna osoba która napisze akcję wywiadowczą w sposób tak ogólny, że nic z tego nie będzie wynikało, zrobi ją na próżno.
I nie będzie odwołania.

Przykład (obecny i przytomny):

Cytat:Rozpoznanie - poznajemy wszystkie armie stacjonujące w wybranej prowincji i wszystkich z nią sąsiadujących - 10 (wymaga siatki wywiadowczej poziomu 1 w danym państwie)

należy wybrać prowincję do Rozpoznania. Nie można zadeklarować sobie za turę, oh, zobaczymy gdzie dojdzie nasza ofensywa i się dowiemy...

... nie, kurde, tak NIE MOŻNA.

EDIT:
Myślałem że Wording ogłoszeń jest jasny, ale ma to być napisane w budżecie, np Rozpoznanie - Kateville. Bo w budżecie jest to niezmienne na kolejną turę, a przynajmniej powinno być (inaczej jest cziterstwo).


RE: Ogłoszenia - prehi - 2022-06-20

Nakładam dobowy (do 21.06, 22:15) zakaz pisania postów - odpisów przez graczy, które w jakikolwiek sposób mogą dotyczyć:
- HIMSS "Kali"
- Kosmosu i czegokolwiek na orbicie
-... oraz tajemniczych epidemii i reakcji na nie.

Taaakie tam...

Ps. A jak ktoś napisze, próbując robić jakieś główkologie i dziwne wygibasy to
1. i tak nie uwzględnię.
2. dopierdolę jeszcze dodatkowo.
3. a może skasuję posta i dopierdolę?