Q&A do edycji Nandan
#21
W takim razie jeśli wypłynę z mojej hipotetycznej bazy nad Morzem Solaris, to żeby operować na Głębi Smoków potrzebuję zasięgu 2, czy 3? Czy przy zasięgu 2 uznajemy, że mogę operować chociaż w ograniczonym stopniu na tym akwenie, czy wcale nie ma takiej opcji?
Odpowiedz
#22
(2021-10-23, 00:03)Richtus napisał(a): W takim razie jeśli wypłynę z mojej hipotetycznej bazy nad Morzem Solaris, to żeby operować na Głębi Smoków potrzebuję zasięgu 2, czy 3? Czy przy zasięgu 2 uznajemy, że mogę operować chociaż w ograniczonym stopniu na tym akwenie, czy wcale nie ma takiej opcji?

Do pełnej operatywności potrzeba zasięgu 3.

Zasięg 2 wystarczy w tym hipotetycznym przypadku do ograniczonej operatywności, która pokrywa ponad 50% akwenu (ale z mniejszą skutecznością niż gdyby miała pokrywać tylko część obszaru). Nie wystarczy jednak do zabezpieczenia flotą całości akwenu.
Odpowiedz
#23
W turze X podnoszę poziom zespołu naukowego za K+. W tej samej turze ZN bada już techy z powiększonym tempem, czy dopiero w turze x+1 wchodzi efekt podniesienia poziomu?
Odpowiedz
#24
(2021-10-23, 11:47)Richtus napisał(a): W turze X podnoszę poziom zespołu naukowego za K+. W tej samej turze ZN bada już techy z powiększonym tempem, czy dopiero w turze x+1 wchodzi efekt podniesienia poziomu?

Natychmiast. Tak samo można podszkolić dowódcę i w tej samej turze wysłać go na front.
Odpowiedz
#25
Czy można użyć metalu przemysłowego wydobywanego na morzu, by utworzyć centrum przemysłowe, a jeśli tak - gdzie takie centrum może powstać, pomijając wymóg 25 WP w prowincji?
Odpowiedz
#26
(2021-10-23, 20:05)Gandzia napisał(a): Czy można użyć metalu przemysłowego wydobywanego na morzu, by utworzyć centrum przemysłowe, a jeśli tak - gdzie takie centrum może powstać, pomijając wymóg 25 WP w prowincji?

Nie można. Zasady wyraźnie mówią

Cytat:b) Centrum przemysłowe - +1 produkowane DP, +2 produkowanego zaopatrzenia w slocie oraz druga jednostka surowca w prowincji gdzie jest centrum (musi zostać założone w prowincji z surowcem)

prowincja =/=akwen.

Przykro mi.
Odpowiedz
#27
Dlaczego dowódcy są wymieniani zarówno w informacjach ogólnych na jawnym forum, jak i w wojsku na tajnym? Chyba sensowniej byłoby tylko na jawnym, chyba że ktoś chce ukrywać postać, to wtedy w tajnych informacjach ma od tego rubrykę.
Odpowiedz
#28
(2021-10-24, 01:12)Richtus napisał(a): Dlaczego dowódcy są wymieniani zarówno w informacjach ogólnych na jawnym forum, jak i w wojsku na tajnym? Chyba sensowniej byłoby tylko na jawnym, chyba że ktoś chce ukrywać postać, to wtedy w tajnych informacjach ma od tego rubrykę.
@VegetaZen szykował szablony. IMO po to, by MG nie musiał bardzo latać po forum.

No i

Cytat:Dowódcy:

(wypisujemy wszystkich ze specjalnością i umiejętnościami)

Większość dowódców ma zero gwiazdek. Spis zawiera większość, czemu nie miałby dla łatwości sprawdzania przez MG zawierać tych nielicznych z * ?
Odpowiedz
#29
Czy żeby poławiać na głębokim akwenie, to muszę umieścić na nim 2 FT zajmujące się zapewnianiem łączności + 1 FT, które łowi? W sumie muszą być tam więc 3 FT, tak?
Odpowiedz
#30
(2021-10-24, 02:33)Richtus napisał(a): Czy żeby poławiać na głębokim akwenie, to muszę umieścić na nim 2 FT zajmujące się zapewnianiem łączności + 1 FT, które łowi? W sumie muszą być tam więc 3 FT, tak?

Tak.
Odpowiedz