Ogłoszenia
#11
@Gandzia, @Troll, -> proszę o rozdysponowanie WP do deadline'u handlowego, by był czas na ew rozkazy.
@Varja -> takoż, ale brakuje jeszcze struktur

@Riper -> 20+5+5+1 =/=47.

@Vive, @książę, @Darne, @Wierzymierz, @Herc, @Fogler, @Officer TJ -> brakuje nawet ogólnej liczby WP wymienionej w zasadach, co uważam za #bardzomisięniechce.
Jeśli ktoś myśli że to jest bardzo sprytny biały kontrwywiad, to tylko działa na rzecz opóźnienia tury, bo ktoś nie wypełnił WP.
Poprawcie to, choćby po to bym nie musiał sprawdzać Waszych poziomów bogactwa via TF. BHP MG.

Chciałbym tutaj publicznie pochwalić @zdunio i @Enter. Zdunio ma ładnie rozpisane prowy, zgodnie z ustrojem (@VegetaZen, sugeruję jakąś pochwałę, Twoja strefa), zaś Enter...
Enter, wielki plus: rozpisał jaki prow po nazwie jest w jakim obszarze i charakterystykę klimatu. Niby mało, ale jak teraz są nazwy na mapie i nie ma kolorku gór, to będzie wielkie żonglowanie by znaleźć który prow jest w jakim klimacie. Enter zrobił to ładnie i pomagająco (jakby ktoś robił na niego inwazję a MG miał ją rozpisywać Tongue)
Enter dostaje gratki i symboliczną nagrodę.
Odpowiedz
#12
Biorąc pod uwagę że zbliża się deadline handlowy, należy przypomnieć kilka rzeczy.

1.

Cytat:a) Nie ma Punktów Prosperity
b) Nie ma generacji KP
c) Nie ma dochodu
d) Nie ma  generacji kultury
i nie ma w takim razie też modyfikatorów do nich i bonusów. Nie ma - to nie ma, mam nadzieję że nie będę musiał to powtarzać szóstemu pytającemu -_-


2. W turze 0. mamy te surowce, które dosytaliśmy na start w ramach terytorium, od 2 do 3 surków. Można ich używać albo sprzedawać. Ale jak masz np. ropę, to mimo że dochód jest bierny (+5 P od złoża ropy + coś co będzie w slotach robiących zaopatrzenie), to nie masz tego w turze 0 - dopiero dostałeś ropę na bazie której będziesz to mieć w turze 1.

3. Deadline handlowy [na szalki handlowe] to też deadline na kolonizację (ogłaszanie skolonizowania), połowy [ogłoszenie poławiania w akwenach] i deadline na uzupełnienie informacji ogólnych.
Deadline wojskowy to też deadline na wywiad, uzupełnienie w budżecie przeznaczenia FT na szlaki / połowy i rozpisanie szlaków handlowych i zgód na tranzyt.

4. W wypadku braku czegoś niezbędnego do rozstrzygnięcia ew wojen (ktoś nie dał rozkazów szczegółowych, tylko "ATAK!"; rozmieszczenia wojsk; rozmieszczenia struktur itp.) - rozstrzygamy tak jak się widzi MG (widzi źle), bez prawa do odwołania.

5. Jak ktoś zauważył że mu nie odpisano na coś, jest temat Przypomnienia. Po 3 dniach można przypominać.

6. Jak ktoś napisze coś pilnego co wymaga odpowiedzi MG parę godzin przed deadlinem którego sprawa dotyczy, to niech się nie zdziwi że dostanie odpowiedź przed deadlinem, ale następnym Wink
Odpowiedz
#13
Na wniosek Turka przedłużam deadline handlowy, kolonizacyjny i całą resztę o 21h (do 21:00 2.11).
Deadline wojskowy pozostaje bez zmian i nie zamierzam go przedłużać bez wielkiej potrzeby (potrzeba Turka była uzasadniona, ale nie wielka: parapetówki się planuje i wiadomo że ma się po nich kaca).
Odpowiedz
#14
W związku z pytaniami i w związku z tym że w edycji WH było inaczej (albo to ja grałem na hardzie), ważne informacje na temat tego jak są robione i działają WP i surowce.
Tura: wyliczenie dochodu ($, KP, K+, zaopatrzenie, paliwo) i PP -> wydanie PP -> produkcja i działania -> podliczenie końcowych WP, ludności i reszty.

* Jeśli WP są robione z PP (bogactwo, przemysł itp) - są robione natychmiast. Ale że wydanie PP jest po dochodzie, ciągniesz z nich szmal w turze n+1. Za to, ew zwiększenie slotów (przebiłeś próg WP) odbywa się natychmiast.
* W wypadku produkcji WP ze slotów lub inwestowaniu w WP, to jak robiłeś w turze n, to w turze n+1 ciągniesz dochód i zwiększają się sloty.
Aha. Kiedyś bywały na PNW cwaniaczki co robiły sobie budżety wstecznie, czyli edytowali po zrobieniu kolejnego budżetu. Wsteczna edycja kończy się end of the game za oszustwo i banem.

* Jak jest z surowcami? Jeśli w turze n budowałeś platformę wydobywczą LUB dobiłeś do progu 5 WP (nie ważne, czy za pomocą PP czy inwestycji czy produkcji ze slotów!), to w n+1 ona działa. I skutkiem tego 1j surowca masz do dyspozycji w n+2, możesz handlować i używać.
czyt. dobijasz do 5 WP w 2702. W 2703 kopalnie działają [a platforma też już jest w strukturach]. W 2704 możesz sprzedać za granicę, użyć do czegoś (metal przemysłowy, surowiec rzadki...). I tyle.
Przypominam, ze surowców nie można magazynować.

* Jak jest ze strukturami w stylu lotnisko, umocnienia, baza morska, Monument Kulturalny? Sprawa jest prosta: w n robisz, w n+1 używasz (latasz, bazujesz, dostajesz K+ ).

* Jak jest z centrami lub kosmodromem?
- Wszystkie centra poza centrum finansowym i kosmodromem- hubem towarowym działają od razu po zbudowaniu, tj. np bonus do PK z centrum terraformacyjnego jest od razu.
W wypadku podboju jest od razu po tym jak MG określi że możesz używać (jak nie pozwoli w wydarzeniach, to nie możesz. To nie HoI).
- Centrum Finansowe i kosmodrom- hub towarowy dają korzyść dopiero w n+1. Z uwagi na to że stawiasz je daaaawno po tym jak wyliczony został dochód.


Ps. Tak, jeśli się namotaliście i źle myśleliście [albo ja źle doradziłem, ale nic mi nie udowodnicie przed sądem], to możecie oczywiście zedytować, zwłaszcza budżety. W końcu tura nie skończona, huh?
Odpowiedz
#15
Drobna zmiana w zasadach:


Cytat:Umiejętności możemy rozwijać w dowolnym momencie tury pisząc o tym w wydarzeniach jawnych - nie dotyczy dowódców i zespołów wywiadowczych, których rozwinięcia trzeba zakończyć przed deadlinem handlowym (w innym wypadku, liczą się od tury następnej).

Wyboldowane zostało dodane.

Zostało to zapisane z uwagi na deadline wojskowy i wywiadowczy, do którego biały wywiad zasługuje by mieć wszystkie dane.
Odpowiedz
#16
W szablonach pojawiła się zmiana
- w informacjach ogólnych:

Cytat:Głowa państwa:
Szef rządu:

Skład parlamentu: (jeżeli dotyczy)

Następne wybory: (jeżeli dotyczy)

Wybrana polityka: (z ewentualnymi dodatkowymi passusami. Jeśli nie tu, to w Informacjach tajnych)

Dowódcy:
(wypisujemy wszystkich ze specjalnością i umiejętnościami)
Zespoły naukowe:
(wypisujemy wszystkich ze specjalnością i umiejętnościami)
Zespoły wywiadowcze:
(wypisujemy wszystkich ze specjalnością i umiejętnościami)
Postacie fabularne:
(wszyscy którzy pojawili się w grze, notujemy ich 'cechy' mechaniczne jeśli się pojawiły)

Partie polityczne:


i w informacjach tajnych:

Cytat:<rok>

Siła ludzka: <zużyta>/<maksymalna>

Wydajność przemysłu:
Zaopatrzenie: 8 + 2 * <poziom: przemysł>
Paliwo: 0 + 2 * X
Limit piechota: 3
Limit czołgi: 1
Limit lotnictwo: 2
Limit okręty: 2

Wybrana polityka: (z ewentualnymi dodatkowymi passusami. Jeśli nie tu, to w Informacjach jawnych)

Ukryte struktury i postacie:

Tajne zespoły naukowe i wywiadowcze:
Abacja Industries - przemysł - um. 2

Zbadane technologie:
Przemysł:
Nowoczesna infrastruktura

Do wyboru, do koloru. Nie jest wymagane uzupełnienie tego przed końcem deadlinów, ale gdzieś to uzupełnijcie przed końcem tury.

I oczywiście, jak to daje jakiś modyfikator, to piszcie w budżecie że to z tego. W ogóle jak w budżecie jest jakiś modyfikator, to nie zakładajcie że MG czyta w myślach, tylko piszcie czemu jest taka wartość a nie inna Wink
Odpowiedz
#17
Z uwagi na dość duże niejasności wynikające z tego jak działa Centrum Terraformacyjne, uściśliliśmy z VZtem zapis


Cytat:h) Centrum terraformacyjne -  +4 limitu PK do przeznaczenia w każdej prowincji z którą kraj sąsiaduje lądowo; +10 PK/tura.

podkreśliłem to co ważne.


Jak ktoś chce zmieniać w budżecie kolonizację (inaczej ulokować), to proszę, ale nie ma możliwości by kolonizować nową prowincję "bo mogłem".
Odpowiedz
#18
Ogłaszamy niniejszym rozpoczęcie się 1 tury (2201) edycji Nandan!

Z uwagi na eventy "na start pierwszej tury" proszę - poza graczami z którymi częściowo eventy ustalałem, któzy mają pozwoleństwo - wstrzymać się z pisaniem na rok 2201 do jutra - konkretnie mniej więcej do rana (3? 4? 6? 3:00 też starczy, ale zależy co dla kogo jest porankiem).

Ta tura jest w pełni normalna i działająca zgodnie z pełnymi zasadami. Jest przychód, można się bawić!


Ps. Szlaki handlowe sprawdziłem i graczom mającym niezgodności, napisałem o tym.
Budżety będę sprawdzał po kolei w trakcie tury 1. Będzie się działo...

PPs. Graczy z mojej strefy uprzejmie proszę o przypomnienie się ze wszystkimi eventami które zrzuciłem na turę 1, o ile na nie sam nie odpiszę w ramach eventów "na start pierwszej tury".
Przypominać się w Rozmowach z MG, po kolei wymieniać sprawy (numerować) i podawać linki do działań/pytań.
Będę wdzięczny - jak coś pominę, to przypominanie mi o tym i tak Was nie ominie Wink

***

Deadline handlowy, kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 15.11, 21:00
Deadline wojskowy i wywiadowczy jest do 18.11, 21:00.

Wnioski o przedłużenie proszę składać w odpowiednim temacie, to znaczy, załóżcie go w dziale Rekrutacji i piszcie.
Odpowiedz
#19
Uściślono wiadomości nt radarów, dodając w cenniku


Cytat:[*]Stacja radarowa - 10 mln $ (zasięg 1)
Odpowiedz
#20
Są kraje, które mają demokrację i mają wybory, taki drobiazg.

Na litość boską, jak piszecie co ile lat, to zawsze piszcie kiedy są kolejne.

Np zamiast "co dwa lata" piszcie "w 2202 (co dwa lata"). Tak, u wszystkich zakładamy że kadencja się zaczęła w 2200, a nowe wybory rozpisujecie na start tury w której zaczyna się nowa kadencja. Ewentualnie możecie rozpisać je już rok wcześniej, przed deadlinem wojskowym, MG będzie mógł event przygotować.

UWAGA! proszę pamiętać, że po to teraz KP są do działań w kraju, by je wydawać na wygrywanie wyborów. Ktoś potem jak gra demokracją i wszystko jest cacy, to się zdziwi że przegrał przy braku prowadzenia kampanii wyborczej - no nie. KP to kampania wyborcza!
Pamiętajcie. Ja naprawdę jak wydacie KP to będę pobieżnie czytał opisy partii (VZ w ogóle) a jak nie wydacie to żaden opis kampanii Wam nie pomoże - sorry!
Odpowiedz