Ogłoszenia
#31
Ogłaszamy niniejszym rozpoczęcie się 2 tury (2202) edycji Nandan!

Gracze którzy brali udział w wojnach / na których konflikty znacząco wpłynęły, mają czas na edycję budżetów do 24.11 o 21:00. Należy przy tym napisać w rozmowach z MG vs BG co się edytowało i czemu - jeśli ktoś nie napisze "czemu", bez pytania o rację daję stabhita przy sprawdzaniu budżetów.
Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. też mogą edytować budżety, na tych samych zasadach. Ale proszę pamiętać, że jak ktoś zmieni coś diametralnie (nagle zabierze zgodę na tranzyt, na handel, itd) to poleci stabhit.

Od 24.11 po 21ej sprawdzam szlaki handlowe i budżety. DLATEGO jak ktoś się nie wyrobi ze zmianami, to przykro mi, ale trudno, mniej więcej poprawisz swój błąd pisząc budżet na 2202.

Ps. Graczy z mojej strefy uprzejmie proszę o przypomnienie się ze wszystkimi eventami które zrzuciłem na turę 1, o ile na nie sam nie odpiszę w ramach eventów "na start pierwszej tury".
Przypominać się w Rozmowach z MG, po kolei wymieniać sprawy (numerować) i podawać linki do działań/pytań.

***

Deadline handlowy, kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 30.11, 21:00
Deadline wojskowy i wywiadowczy jest do 04.12, 21:00.

Wnioski o przedłużenie proszę składać w odpowiednim temacie / bezpośrednio MG. Wnioski składane do ~3h przed deadlinem nie będą w tej turze rozpatrywane.
Odpowiedz
#32
W zasadach zostało wywalona wzmianka o edycji slotów z wywiadu


Cytat:6) po rozpisce wojennej możemy edytować nasze sloty (przemysł, technologie, wywiad)

Warto zaznaczyć, ze stało to w absolutnej sprzeczności z



Cytat:6) Termin rozkazów - moment do którego możemy wstawiać rozkazy i deklarować przeprowadzenie akcji wywiadowczych.


Aha - tak, prawo działa wstecz i nie pozwolę na edycję. Czegoś ktoś nie rozumie w "deadline wywiadowczy" ?
Odpowiedz
#33
Z uwagi na spór dotyczący zasięgu zaznaczam że zasięg samolotów w mojej strefie to

Cytat:Zasięg dla lotnictwa oznacza 1 zasięgu = 4 prowincje lub pół akwenu wodnego; początek wyliczenia to baza lotnicza, koniec (np. 4a prowincja) do prowincja cel.

Zasięg dla śmigłowców określamy dla możliwości operowania poza linią frontu. Zasięg “0” oznacza możliwość operowania wyłącznie wraz z wojskami lądowymi, dla wyższych zasięgów “bazą” jest ostatnia prowincja do której dochodzą szlaki zaopatrzeniowe.


Zasięg u VZta to to co wyżej, ale +1, bo gra w chińczyka i skakanie po polach.

Nie wiem jak to rozwiązać, też uważam że to chujowe i w ogóle nie wiem. Eventy w mojej strefie mogą być z opóźnieniem, bo chujowa sytuacja mnie dobija.
Odpowiedz
#34
2202

Wszystkie deadliny ulegają przedłużeniu o 24h.

Budżety powojenne do 25.11 21:00.
Deadline handlowy, kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 01.12, 21:00
Deadline wojskowy i wywiadowczy jest do 05.12, 21:00.

Jeśli VZ nadal nie odpisów, cóż, zobaczymy.

***
(bo będzie pierdolenie, że nie odpisuję na rekrutacji itp, a odpisuję na zażalenia: mam dziś w ch. mało czasu, wezmę się za rekrutę +/lub inne rzeczy wieczorem, o ile będę miał siły).
Odpowiedz
#35
2202

Ogłoszenia parafialne.

Jak napisałem w rekrutacjach, Rizi z wolna wchodzi na Helgan. Proszę mu nie dyplomacić do oficjalnego wejścia eventem (napisałem tamże czemu).

@Gacuch @Wierzymierz proszę o kontakt ich lub ich kolegów. Nie byli na forum od 14.11 / 18.11, naturalement nie mają też nic na tą turę (gacuch to i na poprzednią)...
Wypadają ze sprawdzania budżetów - tzn Wierzymierz zrobił, ale ma nie poprawiony w kontekście wojen z rybami - i jak do końca deadline'u się nie pojawią i nie dadzą info że chcą grać, są NPCowami "tymczasowo". Jakby nieobecność trwała powyżej miesiąca, to są NPCowani trwale i państwa do wzięcia (czyli, ew gdzieś w połowie tury 2203).

Ps. Przypominam przy tym, że jakby ktoś zszedł ze swojego kraju bez przegranej lub rażącego upośledzenia kraju (np. kadłubek Zakonny el roberto w WH), to ma czas czyśćca równy 3 do 5 tur, zależy od tego jak ktoś przedtem mnie wkurwiał i się kłócił lub nie (jak się kłócił i męczył, a potem rezygnuje, to odpoczynek musi być dłuższy).
Odpowiedz
#36
Wierzymierz oficjalnie się wykruszył, nad czym wielce ubolewam.

Nandanici zostają NPCem, w związku z tym wchodzimy w tryb szczątkowy dyplomacji.
Odpowiedz
#37
Darne ma problemy z czasoprzestrzenią oraz złośliwe kablożerne drzewa wyłączyły mu internet (a poza tym ja mam jeszcze stos budżetów, a VZ parę odpisów, jak mówią gracze z Zachodu) --- przedłużamy deadline handlowy o 2 dni (3.12). Wojskowy tymczasem o 1 dzień (6.12).

Pamiętajcie, że czas jest teraz zawsze do 21:00, a nie do północy Wink
Odpowiedz
#38
W drodze specjalnej dyspensy chorobowej książę ma czas na zrobienie rzeczy do deadline'u handlowego do 24:00 3.12, a nie 21.
Zastrzegam, że to dlatego bo obiecał "Nie będę robił żadnych pojebanych akcji". Jak zrobi, to uwalę.

... jak ktoś inny nie wyrabia, mogę udzielić specjalnej dyspenzy. ALE - stanowczo dotyczy to tylko deadline'u handlowego, proszę powstrzymać się od embargowania i handlowania z innymi w czasie dyspenzowym. Ale można np poźniej aktualizować info ogólne... kolonizować też, ale trzeba się liczyć z tym, że surki od tak skolonizowanych prowów - jeśli wystąpią - będą dostępne dopiero od 2204 (bo wtedy będą ujawnione).
Odpowiedz
#39
Przy przedłużeniu deadline'u handlowego (zrobiłem to w nieobecnościach. prehi zgłosił wniosek, prehi go rozpatrzył, prehi przyjął) jest jeden wyjątek - zamykam przystępowanie do kwestii generała Belisario.

Jak nie wiesz o co chodzi, to nie musisz, już nic nie zrobisz, śpij dalej.
Odpowiedz
#40
Cytat:"Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur oraz -1 mln $ za każdą prowincję traktu lub linii umocnień (kom, lib, nac)"

Zmieniono na

Cytat:"Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur LUB -1 mln $ kosztu prowincji traktu lub linii umocnień lub twierdzy (kom, lib, nac)"


Zaznaczam, że jak stosujecie jakiś przepis i wydaje się Wam że go sprytnie interpretujecie... to ja to pewnie uwalę przy sprawdzaniu budżetu. Lepiej pytać wcześniej. Nie ma darmowych obiadów.
Odpowiedz