Ogłoszenia
W turze 8 (2208) podnosimy sobie liczbę ludności.

Należy to zrobić jako pierwszy, absolutnie pierwszy post na TFie - traktuję to jako warunek do pisania pozytywnych odpowiedzi na wydarzenia i dawania odpisów na pytania w MG. A odpisy będę dawać, więc będą wyłącznie negatywne efekty.

W Tajnych Wydarzeniach, wrzucamy:

Cytat: napisał(a):Przyrost ludności w roku 2208:
Ludność w końcówce roku 2207: <wartość ludności włącznie z kolonizacją w końcówce roku 2207>
Procentowy przyrost ludności w 2208: <modyfikator z zamożności> + <modyfikator z poziomu medycyny> + <mod1> +<mod2> +...
<wypisujemy za jakie eventy/cechy są poszczególne mod1, mod2...>

Ludność na początku roku 2208: <Ludność w końcówce roku 2207> + <Ludność w końcówce roku 2207> x <Procentowy przyrost ludności w 2208> + 100k ludności + ew. 100k ludności (drugie: jeśli na terenie Twojego kraju toczyły się działania wojenne)

oczywiście, <> należy wypełnić odpowiednimi wartościami. Mod1, mod2... - oznacza modyfikatory z eventów, cech populacji itp. Jak nie masz/nie dostałeś, pomijasz, tak jak brak modyfikatora z medycyny.

Wyboldowałem to, co jest efektem wyłącznie na teraz, bo mam taką fantazję nagradzania. Wyboldowane bierzemy pod uwagę tylko gdy reputacja jest większa od zero.
Odpowiedz
Proszę jak ktoś ma coś do odpowiedzi przez MG z poprzedniej tury, by bez oczekiwań na post MG robić listy przypominajkowe. Sam z siebie MG nie pamięta co miał do odpisania - może kiedyś sobie przypomni, ale nie warto na tym opierać swojej strategii przeżycia.

***

Event ze zmienianiem w budżecie już  zrobionym - technologii - był drugim i ostatnim z takich zaplanowanych. Więcej nie będzie... chyba że ktoś zrobi błąd w budżecie, ale to wtedy nie event tylko poprawka na realia.
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę że wielokrotnie napominałem i wzywałem imienia Falarisma i było to nadaremno - a na forum go nie było od 28 marca - jeśli nie pojawi się do poniedziałku 23.05, to NRP znów jest zNPCowana oficjalnie, a Falarismowi zabrany ten nieużywany dostęp.
...mógłbym zabrać już dziś, ale i tak bym nic raczej nie zrobił.

Jak ktoś ma z nim kontakt niech mu da znać. Albo nie, jak kto woli.
Odpowiedz
Pojawiła się drobna korekta "Czasu Przerwanej Komunikacji z Ziemią", ale to i tak na budżet który mało kto pisał, a i jest ona na korzyść podatnika, więc chyba dobrze:


Cytat:CZAS PRZERWANEJ KOMUNIKACJI Z ZIEMIĄ (od budżetu 2208 włącznie):


Koszt badania NIEKTÓRYCH technologii specjalnych*, technologii IV i V zwiększa się o +5 PN na stałe. Proszę samemu sobie to uwzględniać w budżetach, ja przy sprawdzaniu 2208 będę tez to sprawdzał. I nie będzie litości.

* - niektórych - tylko dotyczących wszystkiego co związane z kosmosem, oraz ze wspieraniem wojskowości w inny sposób niże przez bronie A-C (celowo pominięte B).
Przy wycenach nowych technologii specjalnych nie związanych z Nandanem MG może dać informację czy tej technologii należy się takie dokopanie, czy nie.


To jest ten o technologiach specjalnych, gdyby ciężko było znaleźć.
Odpowiedz
Dla formalności, jeśli ktoś ma wątpliwości: każdy z krajów biorących udział w Wojnie o Azyl (Manticore też, ale ono za wojnę domową Nandanitow)+ Albion NIE MA PP za pokój, jeśli nie użył jakieś Czeszki czy cnoty (nie chce mi się sprawdzać czy ktoś użył.

Tak byście wiedzieli.
Odpowiedz
Przedłużam deadline handlowy. To było pewne, ze przedłużę, ale mówiłem tylko tym co pytali i coś pisali - bo tak naprawdę nie przedłużałem dotąd byście spięli pośladki, lenie.
Wojskowy przedłużam minimalnie [tu była prośba gracza który powinien na okolicę tego napisać nieobecność. I jak on jej nie napisze oficjalnie w nieobecnościach, to mu dam 19.06 event. Wstecznie działający na budżet 2206]

Handlowy (i ska): do 10.06 22:00
Wojskowy: do 20.06, 22:00

Nowa tura... albo będzie przed 29.06 (do 28.06), a jak się nie wyrobię, to dopiero w lipcu, najwcześniej 8-10.07. Więc piszcie, kurwa, czytelne rozkazy.

***
Deadline fabularne (loty na Kali, wyjazdy do Shiroihan - to ustalił Vaiar, ale zakazuję przedłużać) i deadline na aktualizację info ogólnych pozostają w mocy. Głównie dlatego bo to info ogólne na bazie kolejnej tury. I o ile o ceszki ciśnę by wpisywać od razu, to po tym terminie można donosić na kolegów jak nie mają struktur w info ogólnym.

Oczywiście, deadline na poprawki budżetów 2207 już minął więc teraz można najwyżej składać czynny żal.
Odpowiedz
... deadline handlowy do 20.06 22:00

deadline wojskowy do 5 lipca 22:00, ale od 29.06 do końca deadline MG nie odpowiada na żadne pytania, bo go nie będzie w internetach.

Więc deadline pisania rzeczy na które na pewno będzie odpowiedź to 24.06.
Chyba że jest to jakaś pieprzona reforma, wycena zafajdanej inwestycji czy coś takiego, to deadline jest 12.06 o 3 w nocy.


Osoby które mają zgłoszoną nieobecność na czas kończący się po deadline wojskowym, a których nie będzie długo przedtem (czyli teraz tylko el roberto ma, reszta --- przepadło, chyba że mnie cholernie przekonają) mają pierwszeństwo w odpisach i mogą przypominać po 48h.
Brawo, el.
Odpowiedz
Przypominam raz jeszcze, że kasowanie postów z wydarzeń / tajnych wydarzeń / dyplomacji jest działaniem nagannym i będę się o to przypierdalał.
Jeśli działanie można odwrócić, to ewentualnie można skreślić tekst poprzedniego działania (edycja posta) pisząc nowy.

Ale z definicji, jak napiszesz wydarzenie, to się to już DZIEJE. I to po jakim czasie się rozmyślasz nie ma kompletnie znaczenia, jeśli MG już to czytał (a czasem nawet jak nie czytał - toto zwłaszcza w dyplomacji).

Przykład: deklaracja w wydarzeniach o wysłaniu ekspedycji do X statkiem może się skończyć, że statek dopłynie, ekspedycja wylądował i dostają radiodepeszę że jednak wracają.
Odpowiedz
Następna osoba która napisze akcję wywiadowczą w sposób tak ogólny, że nic z tego nie będzie wynikało, zrobi ją na próżno.
I nie będzie odwołania.

Przykład (obecny i przytomny):

Cytat:Rozpoznanie - poznajemy wszystkie armie stacjonujące w wybranej prowincji i wszystkich z nią sąsiadujących - 10 (wymaga siatki wywiadowczej poziomu 1 w danym państwie)

należy wybrać prowincję do Rozpoznania. Nie można zadeklarować sobie za turę, oh, zobaczymy gdzie dojdzie nasza ofensywa i się dowiemy...

... nie, kurde, tak NIE MOŻNA.

EDIT:
Myślałem że Wording ogłoszeń jest jasny, ale ma to być napisane w budżecie, np Rozpoznanie - Kateville. Bo w budżecie jest to niezmienne na kolejną turę, a przynajmniej powinno być (inaczej jest cziterstwo).
Odpowiedz
Nakładam dobowy (do 21.06, 22:15) zakaz pisania postów - odpisów przez graczy, które w jakikolwiek sposób mogą dotyczyć:
- HIMSS "Kali"
- Kosmosu i czegokolwiek na orbicie
-... oraz tajemniczych epidemii i reakcji na nie.

Taaakie tam...

Ps. A jak ktoś napisze, próbując robić jakieś główkologie i dziwne wygibasy to
1. i tak nie uwzględnię.
2. dopierdolę jeszcze dodatkowo.
3. a może skasuję posta i dopierdolę?
Odpowiedz