Hipotetyczna kolejna edycja [2022!]
#61
(2022-07-15, 13:26)Herc napisał(a): Dla mnie obecny system zaopatrzenia i paliwa jest ok i nie rozumiem, po co zmieniać coś, co działa jak z tego co widzę to i tak większość nie ma problemu z liczeniem zaopatrzenia i paliwa. Ja bym zostawił rzeczy, które działają i tyle zamiast na siłę szukać jakichś realizmów czy innego kiego, no ale może to tylko moja opinia...

Większość to nadal nie wszyscy. Zakładam że wszyscy grający powinni ogarniać w co grają Tongue
Odpowiedz
#62
(2022-07-15, 13:35)Czerstwy napisał(a):
(2022-07-15, 13:26)Herc napisał(a): Dla mnie obecny system zaopatrzenia i paliwa jest ok i nie rozumiem, po co zmieniać coś, co działa jak z tego co widzę to i tak większość nie ma problemu z liczeniem zaopatrzenia i paliwa. Ja bym zostawił rzeczy, które działają i tyle zamiast na siłę szukać jakichś realizmów czy innego kiego, no ale może to tylko moja opinia...

Większość to nadal nie wszyscy. Zakładam że wszyscy grający powinni ogarniać w co grają Tongue

...oj spytaj Entera o to jak ostatnio robił poprawianie budżetów wstecz. 6 budżetów wstecz.

***

Ja generalnie nie uważam że ta zmiana coś zmieni z liczeniem. W sensie, nadal będzie takie samo liczenie, nadal zaokrąglenia, nie rozumiem co to ma poprawić. A że ogólnie herbata nie robi się słodsza od mieszania, to jak coś nic nie poprawia, to ja bym tego nie zmieniał, bo potem trzeba przejrzeć cenniki, niezbędniki i wszystko inne i zaś poprawiać produkcję/zużycie zaopatrzenia. A jest tego trochę.
... przykład z edycji Nandan: w połowie edycji wychwyciłem że część graczy produkuje zaopatrzenie wg wzoru 8+2xprzemysł, a część 10+2xprzemysł. Bo po zmianach VZta (z moim wglądem, ale bez wielkiego przeglądania) zostało to poprawione tylko w części miejsc, innych nie. było trochę odkręcania, tłumaczenia, poprawiania.
Więc przy zmianie takich rzeczy po prostu trzeba przeczytać wszystkie zasady raz jeszcze i poprawić. Tak wyjaśniam czemu wolałbym nie.
Odpowiedz
#63
+1 dla Herca, zostawić zaopatrzenie w spokoju.
Odpowiedz
#64
(2022-07-15, 13:18)Gandzia napisał(a): Nigdy nie miałem większych problemów z wyliczaniem zaopatrzenia na starych zasadach (tj. wyliczeniem, ile zaopatrzenia odzyskam z rozkazów warunkowych, dodawanie dywizji i sprawdzanie produkcji/handlu to pewnie inna kwestia), więc nie bardzo rozumiem problem.

Problem z propozycjami Czerstwego jest taki, że i tak usuwamy opcję koszarowania wojsk, więc po usunięciu opcji zwrotu zaopatrzenia za stan gotowości/rozkazy warunkowe tak naprawdę wszyscy trzymaliby wojska na zwykłych rozkazach. Z kolei zmiany w cyferkach w propozycjach Milorda i Czerstwego rozbijają się o to, że zmniejszenie kosztów doda roboty graczom (bo wtedy w głupiej piechocie wchodzimy w magiczną strefę ułamków).

Jak w ułamki.

Ja proponuje zostawić zaopatrzenie tak jak jest w cenniku - tyle ile kosztuje teraz aktywna jednostka tylko kosztuje skoszarowana. Za aktywną płacisz drugie tyle i wsio.
Dać x2/x3 dla produkcji zaopatrzenia.

5piechI  5j skoszarowane, 10j jeśli aktywne

zamiast

5piechI  - 5 - 3/4*5 = 5 - 3.75 = 1.25 zaokrąglane do 2j skoszarowane, 5j jeśli aktywne

Nawet nie wiem czy w dobrą stronę zaokrągliłem xD
Odpowiedz
#65
Cytat:5piechI  - 5 - 3/4*5 = 5 - 3.75 = 1.25 zaokrąglane do 2j skoszarowane, 5j jeśli aktywne

Nawet nie wiem czy w dobrą stronę zaokrągliłem xD


Najpierw rezerwujesz 5j zaopatrzenia - płacisz je niezależnie od tego, czy jednostka jest skoszarowana, czy nie. Na początku następnej tury dostajesz z nieba 3/4 z tych 5 jednostek:

5*75%=3,75, w zaokrągleniu 4j.

Więc tak, zaokrągliłeś w złą stronę.
Odpowiedz
#66
(2022-07-16, 00:37)Milord napisał(a):
(2022-07-15, 13:18)Gandzia napisał(a): Nigdy nie miałem większych problemów z wyliczaniem zaopatrzenia na starych zasadach (tj. wyliczeniem, ile zaopatrzenia odzyskam z rozkazów warunkowych, dodawanie dywizji i sprawdzanie produkcji/handlu to pewnie inna kwestia), więc nie bardzo rozumiem problem.

Problem z propozycjami Czerstwego jest taki, że i tak usuwamy opcję koszarowania wojsk, więc po usunięciu opcji zwrotu zaopatrzenia za stan gotowości/rozkazy warunkowe tak naprawdę wszyscy trzymaliby wojska na zwykłych rozkazach. Z kolei zmiany w cyferkach w propozycjach Milorda i Czerstwego rozbijają się o to, że zmniejszenie kosztów doda roboty graczom (bo wtedy w głupiej piechocie wchodzimy w magiczną strefę ułamków).

Jak w ułamki.

Ja proponuje zostawić zaopatrzenie tak jak jest w cenniku - tyle ile kosztuje teraz aktywna jednostka tylko kosztuje skoszarowana. Za aktywną płacisz drugie tyle i wsio.
Dać x2/x3 dla produkcji zaopatrzenia.

5piechI  5j skoszarowane, 10j jeśli aktywne

zamiast

5piechI  - 5 - 3/4*5 = 5 - 3.75 = 1.25 zaokrąglane do 2j skoszarowane, 5j jeśli aktywne

Nawet nie wiem czy w dobrą stronę zaokrągliłem xD

Zgłaszasz się na ochotnika do wyszukania wszystkich miejsc gdzie występuje zaopatrzenie i odpowiadania za tą poprawkę?

I by się płaciło 10Z. Z ewentualnym odzyskiem 5Z.

...a nadal są ułamki. W milicji. Chyba że mnożymy zaopatrzenie razy 6, takie bailando.

Ps. Nie, ciągle nie rozumiem po co ta zmiana.
Odpowiedz
#67
Chyba odpowiedziałem wszystkim na wszystkie propozycje (pozytywnie lub nie), jak coś, to proszę składać od nowa.

Za tydzień jadę na urlop, chcę do tego czasu zakończyć zmiany w zasadach en masse - Żona nie cierpi jak siedzę nad pnw na urlopie...
Odpowiedz
#68
Po przyjrzenie się ustrojom gospodarczym stwierdzam że trzeba wymyśleć coś dla keynesizmu i nerf dla kartelizacji. 
Proszę o rzucanie pomysłów,  moje są zazwyczaj zbyt dzikie i niezbalansowane - np. keynesizmowi dałbym dodatkowy bonus do pożyczki państwowej, a kartelizmowi dał coś solidnego w tył bo zentra motzne - ale... nie, to co js bym brał jako motzny nerf to wahadło w drugą stronę. 

prosim o pomysły.
Odpowiedz