Ankieta: Jak się podobał konkurs? (głosują tylko co brali udział lub nie grający w ogóle)
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Fajny, więcej!
100.00%
7 100.00%
Słaby, za łatwy/za trudny (napisz)
0%
0 0%
... ale za tą 1:10 w nocy to nie lubię!
0%
0 0%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konkurs 2207
#1
Event ogólny: konkurs

W postach dla graczy na początek tej tury (2207, taki numerek) bezczelnie zrzynałem pomysły z przynajmniej siedmiu dzieł polskiej i światowej literatury; z jednego dwukrotnie. Ogłaszam konkurs na odgadnięcie, z jakich konkretnie (nazwa książki i autor, do jakiego eventu).
Czas: 4 doby (96h, do 14.04.22, 01:10. Ale opublikuję pewnie kilkanaście godzin później). W rozmowach z MG proszę pisać. MG nie udziela osobnych odpowiedzi czy ktoś dobrze zgadł.

Gracze, którzy odgadną poprawnie wszystkie ww. dzieła, dostaną nagrodę. Trzej pierwsi gracze którzy odgadną wszystkie ww. dzieła, dostaną wypasioną nagrodę (jeśli nikt nie zgadnie wszystkich, to trzej z najlepszymi trafieniami dostaną wypasioną nagrodę).

… a każdy kto powiąże poprawnie chociaż cztery eventy i książki, dostanie symboliczną nagrodę. A co! Ukulturalniać się trza!
Odpowiedz
#2
No, moi drodzy, rozwiązanie konkursu!

Nawiązań było osiem, wszystkie odnosiły się do wstępnych eventów do graczy.
1) "Jądro Ciemności" Josepha Conrada w dżungli, wydarzenia Albionu. Szczerze mówiąc ten event został napisany jeszcze we wrześniu, czekał na swoją chwilę :=) Kiedy nawet nie wiedziałem jakie są kraje.

2) "Stary Człowiek i Morze", Hemingwaya, to w WCN/Brazylii. Historia powstania podobna jak 1.

3) "Moby Dick albo Wieloryb" Hermana Melville'a, w wydarzeniach Manticore. Jeśli ktoś pamięta, Vegeta jakoś w październiku narzekał na to że prehi mu pisze o kutasach. No wysłałem mu treść tego napisanego eventu :-P

4) "Nędznicy" Victora Hugo, w wydarzeniach EKN. Uwielbiam ten musical, uwielbiam tą książkę i jej poczucie humoru. Czasem nieświadome.

Cytat:Obywatele, dziewiętnasty wiek jest wielki, ale dwudziesty będzie szczęśliwy! W niczym nie będzie podobny do dawnych dziejów; nie trzeba się będzie lękać – jak dzisiaj – podboju, najazdu, uzurpacji władzy, zbrojnej rywalizacji narodów, (…) walk dwóch religii ścierających się jak dwa kozły z cienia na moście nieskończoności; nie trzeba się będzie lękać głodu, wyzysku, prostytucji z nędzy, ubóstwa z bezrobocia, szafotu, miecza, bitew, ani żadnych innych rozbojów przypadku w puszczy wydarzeń. Można by niemal powiedzieć: nie będzie wydarzeń. Zapanuje powszechna szczęśliwość.

Z perspektywy czasu mnie bardzo bawi.

5) "Lalka", Bolesława Prusa w wydarzeniach Azylu. Mimo wszystko lubię tą książkę. Jest bardzo aktualna na nasze czasy: w ramach patriotycznej cenzury, mimo zaborów, praktycznie nie mówi się tam o Rosjanach.

6) "Człowiek z Wysokiego Zamku" Philipa Dicka w wydarzeniach NRP. Zastosowałem tutaj kamuflarz i zamiast zbierania amerykanizmów zbierano ukrainizmy.

7) "Kroniki Amberu" Rogera Żelaznego, dokładniej: "Karabiny Avalonu" (choć ja mam to wydrukowane po 5 tych "książek"), w wydarzeniach AMAT. Carl Corey jednak potrzebował proszka jubilerskiego z Nandanu.

8) I znów Nędznicy - w wydarzeniach Xinchiguo! Tu widać kto czytał, a kto tylko oglądał. Kto czytał, nie zapomni tych kilku rozdziałów z opisem paryskich kanałów.

Cytat:KSIĘGA DRUGA
TRZEWIA LEWIATANA
ROZDZIAŁ I
ZIEMIA ZUBOŻONA PRZEZ MORZE

Paryż wyrzuca do wody dwadzieścia pięć milionów rocznie. I to nie wprzenośni. Jak to, w jaki sposób? W dzień i w nocy. W jakim celu? Bez żadnego
celu. Z jaką myślą? Bez żadnej myśli. Dlaczego? Tak sobie, Za pomocą jakiego to organu? Za pomocą swych trzewi. Cóż to za trzewia? To jego kanały.
Dwadzieścia pięć milionów to najbardziej umiarkowana z cyfr, jaką podaje w przybliżeniu specjalna wiedza.
Nauka, po długim poszukiwaniu po omacku, wie dzisiaj, że najżyźniejszym i najskuteczniejszym nawozem jest kał ludzki. Chińczycy — powiedzmy to sobie
ze wstydem — wiedzieli o tym przed nami. „Każdy wieśniak chiński — powiada Eckeberg — wracając z miasta przynosi na obu końcach swego kija bambusowego dwa kubły pełne tego, co my nazywamy nieczystościami." Dzięki nawozowi ludzkiemu ziemia w Chinach jest dotychczas tak młoda jak za
czasów Abrahama. Pszenica chińska wydaje plon studwudziestokrotnie większy od zasiewu. Nie ma równie żyznego guana jak odpadki stolicy. Wielkie miasto to olbrzymie szambo. Wykorzystanie miasta do nawożenia pól to czysty interes.
Jeżeli nasze złoto jest nieczystością, to odwrotnie — nasze nieczystości są złotem. Co się robi z tym złotem-nawozem? Wyrzuca się je w otchłań.
(...)
Te stosy śmieci w śmietnikach, wozy z nieczystościami trzęsące się nocą po ulicach, te ohydne beczki zarządu miejskiego, cuchnące podziemne kanały
błota ukryte pod brukiem, czy wiecie, co to jest? To łąki w kwieciu, to zielona trawa,, to macierzanka, tymianek i szałwia, to zwierzyna i bydło, to wieczorny ryk sytych, wielkich wołów, to pachnące siano, to złociste zboże, to chleb na waszym stole, gorąca krew w waszych żyłach, to zdrowie, radość, życie. Tak chce tajemniczy akt tworzenia, który jest przeobrażaniem się. na ziemi i przeistoczeniem w niebie.
Wrzućcie to do wielkiego tygla, wyjdzie stamtąd wasz dostatek. Odżywienie ziemi stwarza pożywienie dla ludzi.
- Jesteście mistrzami w marnotrawieniu tego bogactwa i uważacie w dodatku, że jestem śmieszny. To właśnie ukoronowanie waszej ignorancji!
Statystyka wykazała, że sama Francja poprzez ujścia swych rzek dokonuje na rzecz Atlantyku przelewu w wysokości pół miliarda. Zanotujcie to sobie: tymi
pięciuset milionami można byłoby pokryć jedną czwartą wydatków budżetowych. Zręczność człowieka jest tak wielka, że woli wrzucić tych pięćset milionów do rynsztoka. Ten majątek narodowy nasze nędzne kanały wyrzygują kropla po kropli do rzek, a rzeki oddają go gigantycznymi haustami oceanowi.
Każde rzygnięcie naszych kloak kosztuje nas tysiące franków. Stąd; dwojaki skutek: ziemia zubożona, a woda zarażona.

No popatrzcie, jedyny fragment który prawie dosłownie zacytowałem!

Ale przyznam że zdziwiłem się że najmniej osób zgadło nie "Nędzników" i kupę, a "Człowieka z Wysokiego Zamku" Wink

***
Jedyną osobą która zgadła wszystko i pierwszą która w ogóle zgadła np. Nędzników (<3) jest @Darne. I jedynym (!!!) który zgadł "Człowieka z Wysokiego Zamku"!
Za to ma podwójnie wypasioną nagrodę.
Cytat:+1 PP w 2207 roku i w 2208 oraz
(+12 mln $ w 2207 roku) LUB (+1krII, 5Z, 5P)
+1 sam (zestaw rakiet taktycznych) - za "Człowieka z Wysokiego Zamku" !!!
mówiłem że będzie wypasione!

Drugie miejsce zajmuje @Richtus, z siedmioma trafieniami.
Cytat:+1PP w 2207 oraz
+8 mln $ lub 1piechIIIspec

Trzecie miejsce a więc wciąż podium zajmuje @Milord, z siedmioma trafieniami.
Cytat:+1PP w 2207 oraz
+6 mln $ lub piechIII lub 1piechIIspec

Czwarte miejsce zajmuje @Millenium, z sześcioma trafieniami. Wyróżnienie za znalezienie co takiego napisał Eckeberg w czasach Victora Hugo. Ale poza tym że bez Philipa Dicka, to też bez memorandum o gównie per cytat.
Cytat:+2% do dochodu w 2207 LUB +3% w 2208 (w obu wypadkach, niezależnie co wybierzesz, zapisać w budżecie z dopiskiem "Merde!")
oraz
+5 mln $ lub 1piechII

Dalej kolejno: @Vaiar (5), @Enter (5), @Verlax

Cytat:+ 6mln$ lub (1krII, -1mln $) lub 1piechIIspec


to jak symboliczne, byli tacy co mówili że 30 mln $ to kieszonkowe dla syna przywódcy, no to ta nagroda to symboliczne, co?

Dziękuję wszystkim i polecam się na przyszłość. Zaraz dodam ankietę do pierwszego posta, "jak się podobał konkurs?".
Odpowiedz
#3
+ @Gandzia za Richtusem, przed Milordem.


Cytat:+1PP w 2207 oraz

+7 mln $ lub (1krII, 2P) lub 1piechIIIspec

buziaczki, przepraszam że pominąłem.

masz jeszcze za ładne obrazki i za pominięcie.


Cytat:+2mln $
Odpowiedz