Ogłoszenia
#11
Wszyscy mają ambicje, cechy, startowe struktury i tak dalej.

Jestem w trakcie dawania pierdół (struktura religijna, etniczna i niektórym parlamenty) oraz eventów startowych. Każdy otrzyma przynajmniej event jawny startowy [niektórzy (?) może jeszcze coś tajniejszego] i będzie event jawny ogólny. Event jawny ogólny zostanie wystosowany po zakończeniu wszystkich innych eventów i pierdół.

Możecie pisać - choć zachęcam do czekania na eventy.
***

Tura 0:

Cytat:Zasady dotyczące tylko tej tury:

a) Nie ma Punktów Prosperity
b) Nie ma generacji KP
c) Nie ma dochodu
d) Nie ma  generacji kultury
e) są sloty tylko na turę zero
... i to chyba tyle z tego co nie ma: jest produkcja, jest obstawianie akwenów, są wydarzenia, jest wydawanie szekli, KP i K+, jest kolonizacja, jest dobra herbata, mniam, słowem: jest wiele rzeczy, więc idźcie i piszcie posty!

deadline handlowy będzie na przynajmniej pięć dni po napisaniu eventu ogólnego - jeśli ktoś planuje jakieś nieobecności, zachęcam do pisania o nich, bo wtedy mogą być uwzględnione w deadlinach (choć trochę). Jeśli nic nie będzie w nieobecnościach, albo pojawi się relatywnie późno to mam absolutnie wywalone na to że ktoś nie zdąży z handelełami.

May the force be with you!
Odpowiedz
#12
Drodzy gracze. Pisałem przy przydziale struktur, że


Cytat:event startowy - jawny i tajny, tajny ważniejszy - później.

... ale tajny chyba dla większości odpuszczę, trochę będę musiał odpocząć. Jeśli ktoś nie dostanie eventu "tajnego" (tajne wydarzenia) przed opublikowaniem eventu jawnego ogólnego, w Pogłoskach, to może uznać że nie dostanie go w ogóle.

Za utrudnienia przepraszamy.
Odpowiedz
#13
Z uwagi na nieścisłości, zaznaczam: surowce które się ma na swoim terenie w turze  0 (na start) posiada się w puli na turę zero.
Gratulujemy i przypominamy że potem działa magiczne x+1.

pamiętaj: x+1, pokochaj bombę i przestań się martwić!
Odpowiedz
#14
Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 30.10, 22:00.
Wywiad będzie operował w tej turze na danych z 10000, wyjątkowo (w 10k1 będzie też się opierał na 10k0)
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 06.11, 22:00.


***
Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. NIE MOGĄ EDYTOWAĆ BUDŻETU!!!
Będzie to bardzo respektowane, bo uznaję że od momentu zakończenia deadline wojskowego, Enter może zacząć sprawdzać budżety krajów nie zaangażowanych w konflikty, a ja mogę pisać wojny. W związku z tym każdy ma mieć jakoś zrobiony budżet - nawet jak ktoś planuje zrobić napaść i ją zrobi, a ja zobaczę że w slotach przemysłowych była pustka, to złośliwie zabronię edycji.

Tyle ogłoszeń startowych, jedziemy z tym koksem.
Odpowiedz
#15
Przypominam wszystkim, że w związku ze skasowaniem statusu "skoszarowane" jednostki wojskowe mogą być tylko albo aktywne, albo w stanie gotowości - nie ma możliwości by jakaś nie zużywała zaopatrzenia choćby cząstkowego (jak w gotowości) - na takie okazje to trzeba sprzęt wydać do magazynów.

Wszystkie rozkazy używające frazy "w gotowości" muszą być pisane ze świadomością że obecnie zwrot "w gotowości" to eufemizm, ewentualnie erystyka.
Odpowiedz
#16
przypominam że


Cytat:Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 30.10, 22:00.


Czyli do jutra. Szlaki handlowe nie zadziałają, a ja się przejdę po budżetach. I jak ktoś nie będzie miał nic o wywiadzie albo kolonizacji, to bardzo przykro, tura mu minęła.
Odpowiedz
#17
Nie wszyscy zakończyli Informacje ogóle.

@Riper - deadline był na uzupełnienie informacji ogólnych włącznie z rozdziałem WP między prowincje.

Cytat:WP (56): 
G26 - 10 WP
...reszta po deadlinie handlowym dodana zostanie.


Jeśli uzupełnisz do dziś 24:00, nie będzie konsekwencji. Jeśli później, to będą. Chodzi o to by każdy kto chce mógł przygotować na Ciebie kampanię wojenną. WP i ich rozkład są przydatne.

***
@Ilimien i @Saint Sugar (Lulu będę musiał pingnąć dodatkowo na discordzie, no forum nie ogarnia pingowania dwuczłonowych nicków).
Nie wypełnione informacje ogólne, nie było żadnych wniosków o MG żadną drogą o przedłużenie (zwłaszcza u Ilimiena, bo Lulu coś pisała na discordzie ogólnym - discord nie ma mocy sprawczej, ale nowym można coś wybaczyć).

Anyway: w turze wojennej za turze zero, Wasze bazy morskie i lotniska nie działają, nie używacie floty ani floty transportowej ani nic lotniczego. To już niedyskutowalne i nieusuwalne.

Drugi deadline na wpisanie informacji ogólnych (pełnych) jest do jutra (1.11) godzina 24:00. Nie wypełnienie w tym terminie skutkuje tym ze w turze zero dodatkowo stracicie działanie centrum startowego.

Jak to nie pyknie, ustawię trzeci deadline - ostatecznie nastąpi zabranie surowców w turze zero. I przedłużanie deadline wojennego tak długo aż wypełnicie info ogólne oraz temat wojsko.
Jeśli "tak długo aż..." będzie trwało tydzień po ustawionym czasie deadline'u, wywalam z gry.

***
Jeśli ktoś ma z tym problem z przyczyn niezależnych, proszę o oficjalne zgłoszenie na forum chęci przedłużenia. W nieobecnościach. Maksymalne widełki. przedłużę ile mogę, ale bez zgłoszeń drogą oficjalną zakładam że się komuś nie chce - i stąd takie a nie inne konsekwencje.
Zgłoszenia do 02.11 o 15:00 - oczywiście, jak przez zgłoszenie po 01.11 24:00 się przekroczy granicę po której nie działają centra, to centra nie będą działać i tyle.

**************************************************************
Ogłoszenia do innych graczy.
-> Efekty wynajmu najemników będą dziś/jutro. Jest konkurencja o Rutkowskiego, Jungera i Niszczycieli Dobrej Zabawy. Chyba tylko o tych.
-> co u Ferdynanda don Gamy i jego ekipy, będzie po dealine wojskowym (czyt. w nowej turze lub międzyturz). Jeśli ktoś oczekuje reakcji na swoją propozycję do niego, proszę o requesta w rozmowach.
-> Jak komuś z czymś będę wisiał cn. 3 dni [72 godziny], proszę założyć temat przypomnienia i zwrócić się. Później odstęp się zwiększy, na razie  zuwagi na start i dużo pytań na start zostawiam taki dość krótki. Warto zwrócić uwagę, że w związku z takim czasem dla MG na odpowiedź, pytania napisane 72h przed końcem deadline wojskowego mogą otrzymać odpowiedź dopiero w kolejnej turze.
Wydarzenia też mają takie deadline, ale to prostsza sprawa, bo mogę zawsze napisać "efekty w 10010 roku" czy coś...
UWAGA: jeśli MG Ci nie odpowiedział w czasie przypominania, to w tej chwili najpewniej zapomniał, nie zapisał sobie albo nie zauważył. Bez zgłoszenia możesz nie dostać odpowiedzi.

Tyle, ciao.
Odpowiedz
#18
W związku z nieobecnością, Lulu [Ilimen nie] ma przesunięty drugi deadline (po-handlowy) do 3.11 22:00.

Więcej nie wydłużę.

Ps. Przypominam że na PNW święta państwowe i inne, jeśli nie są ujęte w rozkład tury, to nie mają znaczenia. Więc nie należy zakładać że MG automatycznie uwzględni że ktoś ma nieobecność: nie mam szklanej kuli która by mi mówiła wszystko o wszystkich (a jakbym miał, to bym pracował dla jakiegoś poważnego wywiadu siedząc na jakiejś poważnej wieży czy cuś).
Odpowiedz
#19
Różni ludzie, ale np. @Fanatyk

Taki mądry, tak ziewa gdy MG mu odpowiada, a nie pamięta że nie ma czegoś takiego jak kaw0
Nie ma.
piechxkaw. Bo to za każdym razem piechota przemieszczająca się na koniach (w  niektórych wypadkach dokonująca też szarż, ale raczej ćwiczona do walki jako piechota).

Jak ktoś będzie miał budowaną kaw0, zakładamy że nic nie zrobił, zmarnował slot. Jak w rozkazach będzie kaw0, to nic te jednostki nie zrobiły, bo czegoś takiego nie ma.
Odpowiedz
#20
Robię bardziej szczegółowy przegląd informacji ogólnych. Miałem donos na jednego z graczy i
@Riper - nie działają Ci w tej turze zespołu naukowe z gwiazdką i dowódcy - nie mówię jakie, wszystkie, bo nie jest wstawiony żadny. 30 października mi pisałeś że "jutro" uzupełnisz - jest za późno.

Sprawdzam teraz po kolei innych. Jeśli będzie nieuzupełnione i faktycznie będzie brak uzupełnienia a nie brak dowódcy/zespołu, to zabiorę prawa do użycia. Zwłaszcza jakby był donos, ale w tej chwili i bez niego.
Wyjątkiem jest Sbor, oczywiście, bo tam nie ma gracza i bo Sbor gra na cheatach jakby go ktoś atakował ;]

***
EDIT:
@Fogler, Kartaginie też nie działają zespoły i dowódcy. Przykro mi, ale obowiązek uzupełniania info ogólnych jest.
@Varja - ...zwiększ czcionkę przy prowincjach, w sensie nazwach. W ogóle czasem masz znienacka super małe litery. Popatrz na to w wolnej chwili, utrudnia czytanie Sad
Odpowiedz