Ogłoszenia
#31
Przypominam i wyjaśniam, że jeśli MG z rozkazów nie wie skąd jakieś wojska się gdzie znalazły (np. gracz bawi się w teleportację przez morze) to rozkazy będą rozpatrywane bez uwzględnienia jednostek posiłkowych.
Tak, nowo budowanych też. Nie tylko tych co jak teraz patrzę, to niektórzy to je teportuja - wziuuuu...

...no k. nie.

Ps. Verlax to robi dobrze.
Odpowiedz
#32
Na wniosek Ripera wydłużam deadline do północy dziś, bo nie chce mi się kłócić.

Nie wiem czy po północy dam zwyczajowe podsumowanie wojen, bo chyba znowu dopada mnie coś grypopodobnego. Choroby pochodzenia odprzedszkolnego...
Odpowiedz
#33
Zaczynamy turę 2 (rok 10002) edycji Europejskiej!

Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 23.12.22, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 03.01.23, 22:00.

***
Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. NIE MOGĄ EDYTOWAĆ BUDŻETU!!! Są to: Fogler, Bazil, Varja, Richtus.

Osoby które mogą edytować - pamiętajcie że do dobrych praktyk należy napisanie MG w rozmowach co się edytuje. Macie czas do niedzieli 18.12 o północy (północ z niedzieli na poniedziałek).

Od tego posta możecie pisać, eventować i w ogóle.
Będą posty wstępnoturowe, ale nie wiem kiedy - jak ktoś ma wyjątkowo luźno z czasem, niech mi napiszę, to jeśli coś dla niego planowałem, to dostanie szybciej. Będą plotki, nie będzie zmiany Czasu.
Będzie event globalny, ale nie na początku tury. On celowo ma być albo na końcu deadline handlowego albo na początku wojennego, więc niestety na niego poczekacie.
...chyba że dam jeszcze jeden globalny na początku, ale to poza kolejnością i zależy jaką nogą wstanę od biurka w pracy czy coś.


Przypominam, że termin przypominania za rzeczy z tury bieżącej to wciąż trzy doby (72h). Wcześniej zabrania się pisania w przypominajcie, 3 doby to też czas w którym niezależnie od tego jak bardzo potrzebujecie odpowiedzi od MG, to jej nie uzyskanie jest tylko Waszym problemem - jak chcesz szybciej, bo np. deadline, to albo szybciej napisz, albo pisz w nieobecnościach, zwłaszcza jak chcesz tam napisać że chcesz przedłużenia tury.

Zalecane jest też stworzenie listy rzeczy do odpisu przez MG - należy to do tzw. dobrych praktyk.

***
Będzie jeszcze ogłaszane i przypominane, ale kalkulujcie że w dniach 24.12-26.12 wszystkich bez wyjątków obowiązuje zakaz pisania jakichkolwiek postów na forum. Będą leciały banhammery - macie siedzieć przy choince i żreć barszcz z uszkami!
Odpowiedz
#34
Z uwagi na to, że nie chce mi się czekać, jeśli ktokolwiek planuje jakąś interwencję w Rzeczwspólnej [rozumianą jako: wejście wojska na teren rzeczwspólnej], ma deadline równy z deadlinem handlowym.

Po tym też można chcieć wejść, ale z zastrzeżeniem że po wydarzeniach jakie wystąpią, czyli mniej więcej z rozpoczęciem wchodzenia po połowie roku [czyli wejście najwcześniej w sierpniu-wrześniu (dla sąsiadów), dając minimum miesiąc planowania].
Odpowiedz
#35
Przypominam, że

"Osoby które mogą edytować - pamiętajcie że do dobrych praktyk należy napisanie MG w rozmowach co się edytuje. Macie czas do niedzieli 18.12 o północy (północ z niedzieli na poniedziałek)."

Dotyczy zwłaszcza @Riper

Głównie dlatego bo kontrola budżetu 10k1 wykazuje kopiuj-wklejkę, co jest... naganne, bo gracze powinni mieć gotowy budżet przed końcem ponadtrzytygodniowej tury, a po turze wojennej edytować a nie robić od nowa. Gracz wielokrotnie pisał o problemach z czasem, więc trochę mrużę oko, ale od tego mrużenia zaraz mnie zacznie już boleć.
Odpowiedz
#36
@Basileus ma 24h na odpowiedź, czy gra - i zaczęcie grać. Pytałem już kilka razy, to ostatnia próba. Potem następują rugi włoskie (...hehe, ktoś pamięta?) i udostępnienie Sboru do rekrutacji / wyniszczenia.

@Riper - wydłużaliśmy Ci z Enterem termin poprawy budżetu 10k1, proszę więc, jeśli łaska, wreszcie to wykonać.

Ps. różnica między Bazilem i Riperem jest taka, że Riper się odzywa, chce grać i mówi że nie ma czasu, a Bazil olewa (jak inna wersja Vive...). Stąd jest różnica w podejściu.
Odpowiedz
#37
Uwaga:
nie przyjmuję już wniosków o przedłużenie deadline handlowego. Mogę przedłużyć wojenny (po świętach też będzie można).

Trzeba było szybciej pisać i myśleć!
Odpowiedz
#38
Na wniosek milorda, deadline handlowy, ale tylko dla jego kraju, ulega skróceniu o 5 minut.

...nie mnie pytajcie.

TYLKO DLA JEGO KRAJU! TAK NAPISAŁEM! TYLKO SZE! ...PANIKARZE.
Odpowiedz
#39
Przypominam że w przerwie świątecznej (24.12-26.12) obowiązuje absolutny zakaz pisania postów na forum.
No chyba że życzenia świąteczne w rozmowach o grze, ale i tak to naganne.

Zespół MGowski życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Odpowiedz
#40
@Millenium nie zaaktualizował informacji ogólnych o wynik wojny.


Cytat:KRÓLESTWO ROHIRRIMÓW
Gen. Eowyn na ogierze Cienistogrzywym* +1 + Egida Rohirrimów
Gen. Grimcanstan - nie żyje
Gen. Elfdred - nie żyje
Gen. Herefara +1 - w niewoli NATO.
Gen. Ceorl -  nie żyje
Gen. Elfhelm z rodu Eomerów* + 1

adm. Hereleth +1
adm. Wídláf +1 - ciężko ranny [w 10002 niedostępny]; w niewoli NATO


W związku z tym obowiązują:

Cytat:Dowódcy:

Generał Elfhelm z rodu Eomerów*
Admirał Gamling z rodu Hamów*
Gen. Glynwidon na klaczy Fru-Fru*[Lis Pustyni - oddziały pod dowództwem generała walczą lepiej i poruszają się szybciej na pustyni]


Oczywiście, że miałem donos i dlatego stosuję sankcje. I co zawsze zaznaczam wielkimi literami, deadline handlowy to deadline na aktualizację informacji ogólnych.
Odpowiedz