Ogłoszenia
#41
Przedłużam deadline wojenny do 6 stycznia (piątek) 22:00 - z zastrzeżeniem, że prawie na pewno nie przedłużę potem inaczej niż na godziny. Po prostu jeśli nie będzie deadline do czwartku/piątku, to wojny nie zacznę robić w weekend 7-8.01, tylko w kolejny. Więc nie przedłużajcie.

Wnioski o przedłużenie tury poza ww. deadline, nawet o czas poniżej godziny, przyjmuję wyłącznie jawnie - założyć temat z prośbami i prosić jawnie, niech Cię hejcą jawnie. Trzeba przy tym uzasadnić czemu przez człowieka wojny mają być tydzień później.
Odpowiedz
#42
Wszystkim okupantom przypominam:


Cytat:--- Okupacja ---
Jeśli jakiś kraj zajmuje w wyniku działań wojennych terytorium innego kraju, nazywa się to okupacja. Terytorium okupowanego nie można wchłonąć do swojego kraju przed traktatem pokojowym (to znaczy - można na mocy złotej zasady, ale jest to bardzo bolesny proces).
Na terytorium okupowanym można korzystać ze struktur, oraz ewentualnie z surowców, WP i rekrutów (rekrutów wyłącznie eventowo), jeśli:
- terytorium jest zajmowane od początku roku przez państwo okupujące (w poprzednim roku zaczęło być okupowane);
- nie występują na nim partyzanci zagrażający liniom komunikacyjnym [więcej partyzantów niż oddziałów garnizonowych];
- dodatkowo w wypadku WP i surowców - prowincje okupowane są połączone logistycznie z głównym obszarem państwa (a linie komunikacyjne nie są zagrożone przez partyzantów);
- dodatkowo w wypadku WP i surowców - było zajmowane przez cały poprzedni rok przez państwo okupujące [a więc w roku x nastąpiła inwazja i zajęcie, w roku x+1 cały rok były w gestii zajmującego, a w x+2 wsadzamy je do budżetu niezależnie od tego co się wydarzy w x+2. Albowiem budżet dotyczy stanu faktycznego z tury poprzedniej (nigdy dość przypominania!)].
- dodatkowo w wypadku surowców - w roku nabycia praw do surowców [x+1 z przykładu w [] z poprzedniego punktu] trzeba utrzymywać garnizon lądowy w prowincji (co najmniej jedna jednostka, niezależnie od utrzymywania prowincji w kontrze do partyzantów), oraz opłacić 2 mln $. Opłata z góry, niezależnie od tego jak się potoczyły działania wojenne (opłatę zaznaczamy w rozkazach).
Ze struktur można korzystać w pełni, jak i przenosić je na swoje terytorium, z zachowaniem zasad cennikowych.
Surowce można pozyskiwać w pełni i przenosić transportować, ale pamiętając o opłacie z góry.
Z WP w roku w którym je wpisujemy do budżetu otrzymujemy 0,5 mln $ za każdy okupowany WP. Albo mniej, jeśli nasz mnożnik do WP nieokupowanych (własnych) jest mniejszy. Może być więcej jeśli mamy cechy boostujące dochód z okupowanych WP - oraz bezwzględnie jeśli nasz mnożnik do WP nieokupowanych (własnych) jest odpowiednio większy.
Z racji że powtarzanie fraz uczy, powtórzmy jeszcze raz: w żadnym wypadku nie można z WP okupowanych uzyskać procentowo większego dochodu niż mamy z WP własnych, krajowych. Zawsze należy zapłacić za możliwość pozyskania surowca, nie mając jeszcze pewności czy utrzymamy prowa (albo nie płacić i nie mieć niezależnie od wydarzeń). Zawsze należy uważać na verfluchten partizanen.


W przyszłym roku jest szansa że ktoś będzie ciągnął profit (Darne już by ciagnął, ale Vaiar zrobił kuku komunikacji z Irlandią). I pierwszy raz może dotyczyć surowców (trzeba zapłacić z góry i w obecnych rozkazach, by potencjalnie mieć surka w przyszłym roku lub nie mieć).
Normalnie bym nie przypominał, ale to jest chrzest zasad okupacji, więc pamiętajcie:
przeczytać, wykonać jak coś trza i śpiewamy "Nie rzucim ziemi skąd nasz wróg..."
Odpowiedz
#43
Wydłużam deadline wojenny o godzinę, do 23:00 dziś...
... bo i tak wcześniej nie będę dostępny, dzieci nie chcą iść spać.

Raczej nie będzie dalszych mikro-wydłużeń.
Odpowiedz
#44
Wojny się piszą, przerwa potrwa przynajmniej tydzień, może dłużej. Cieszcie się konkursem.

***

@Riper proszony jest o zdecydowanie co z jego Wenedami: albo srać, albo oswobodzić wychodek.

@Varja nie przejawiał aktywności w turze 10002. Jeśli coś ma się zmienić - albo chciałby ją zorganizować w sposób bardzo ograniczony - proszę się odezwać.

@Milord aktywność po sylwestrze zanikła do zera. Odezwij się że żyjesz, bo koledzy co walczyli z Rohanem bez wsparcia bardzo chcieli się dowiedzieć co u Ciebie (i gdzie mieszkasz i takie tam).

Ww. osoby proszę o odezwanie się w ciągu tygodnia [do... 14.01 jakoś włącznie] - w wypadku Milorda może dłużej, bo coś pisał ostatniej niż inni, ale nadal wolę wiedzieć co się zadziało...
Odpowiedz
#45
Zaczynamy turę 3 (rok 10003) edycji Europejskiej!

Zmienia się struktura deadline, PRZECZYTAJ!

Deadline na poprawy budżetów dla osób biorących udział w wojnach I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 21.01.23, 22:00.
Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY jest do 29.01.23, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 05.02.23, 22:00.

***

Osoby które edytują budżety - pamiętajcie że do dobrych praktyk należy napisanie MG w rozmowach co się edytuje.

Od tego posta możecie pisać, eventować i w ogóle.


Termin przypominania za rzeczy z tury bieżącej zmieniamy na pięć dób (120h). Wcześniej zabrania się pisania w przypominajcie, 5 dób to też czas w którym niezależnie od tego jak bardzo potrzebujecie odpowiedzi od MG, to jej nie uzyskanie jest tylko Waszym problemem - jak chcesz szybciej, bo np. deadline, to albo szybciej napisz, albo pisz w nieobecnościach, zwłaszcza jak chcesz tam napisać że chcesz przedłużenia tury.

Zalecane jest też stworzenie listy rzeczy do odpisu przez MG - na podstawie tego co MG pisał w poprzednich turach - należy to do tzw. dobrych praktyk.


Termin przypominania jest wydłużony, bo mam problemy zdrowotne i nie wiem jak długo pociągnę śpiąc po 3-4h dziennie.

***   ***   ***
@Milord oficjalnie otrzymuje dyspensę na deadline popraw budżetu i aktualizację informacji ogólnych, przesuniemy to dla niego (jeśli wróci. Jak nie wróci, to nie przesuniemy i mówimy że zepsuł deadline'y!). Czy na kolejne dostanie - zobaczymy, raczej nie, prędzej się tura wydłuży.

@Varja się nie odzywa, więc Midegard tymczasem jest NPCowany... ale nie jest do rekrutacji. Czekamy na wieści od Varjuszki co się dzieje.

@Riper wylatuje z posady, miałem nadzieję że chociaż napisze nieobecność. Jak napisze, to jakby chciał wrócić, to choć mu zmniejszę karencję.
Wenedzi będą do wejścia.

***   ***   ***
Istnieje możliwość do specyficznego "wejścia" na niektóre kraje zNPCowane, konkretnie prowadzące wojnę - tylko w celu prowadzenia uproszczonej wojny, bardzo uproszczonej dyplomacji (wytyczne i tak daje MG) i bardzo uproszczonego budżetu. Opcja nie jest przeznaczona dla graczy ani tych co chcą zostać graczami - wejście na coś takiego pewnie będzie w przyszłości wyłączało z możliwości grania normalnym państwem. Ale jak ktoś ma mało czasu, a chce się ponawalać...
W tej chwili takim oczywistym elementem jest Kenya (Normandia) i Wenedzi; może frakcje z Zurychu, ale one mnie tak nie bolą jak Kenya i Wenedzi.

...rząd rycerzy okrągłego stołu gubernatora Artura i KLZK (tam gdzie Chlodwig króluje) są NPCami, coś wojują, ale ich, cholera, lubię i nikomu nie oddam.
Odpowiedz
#46
*) Niniejszym ogłaszam, że w razie przedłużenia deadline'u handlowego czy innych, deadline'y "przypięte" do nich się nie przesuwają, nie jeśli wcześniej ktoś mi nie da znać że nie ma czasu, prosi o przedłużenie i jest to związane z tym właśnie wydarzeniem. Chyba że ktoś ogólnie zawał, zwracał mi już uwagę i o to właśnie prosi.
przykład: J.D. Felsenkerl jest w ten sposób nieprzesuwny (deadline handlowy).

*) Proszę wszystkich co chcą gadać z NPCami też o zaczynanie tego możliwie szybko w ciągu tury. A tak, ja wiem, tura długa i w ogóle - ale inni gracze też działają i zupełnie serio widzę pewne rzeczy w których niektórzy się obudzą z tzw. ręką w nocniku.

*) nie chce mi się pisać dwóch postów, więc napiszę tu: w tym tygodniu jest mnie mniej, nawet jak nie widać. Zwłaszcza w weekend będę mniej dostępny.
Teściowie przyjeżdżają i uciekam do lasu mam zamiar więcej spacerować, bo ładna przyroda i w ogóle.
Odpowiedz
#47
Wydłużam każdy deadline o tydzień (Deadline handlowy itp (Ogłoszenia) jest do: 05.01, 22:00. Deadline wojskowy itp. (Ogłoszenia) jest do: 12.02, 22:00).

Miałem czekać do ostatniej chwili by pewni gracze zaczęli pisać, ale uznałem że to nie kindergarten.

Za to zastrzegam, że z zasady innych deadline nie przesuwamy - Felsenkerla do symbolicznego 30.01, 22:00, ale to tyle.

Jako MG zapowiadam też, że mam gdzieś że ktoś nie wrzucił budżetu i dlatego nie pisze (ale nie pisał mi na PW, że np. jest chory, albo nie było Nieobecności), jeśli czekają na niego odpowiedzi w dyplo a nie odpisuje bo kurwa nie. To nie jest kindergarten i ja będę dawał eventy niezależnie od tego, a jak ktoś od tego będzie miał full roboty (powtarzam: z mojej perspektywy przez swoje lenistwo).
To że Enter jeszcze ma budżety do sprawdzenia... nie zawsze jest powodem - osoba którą mam na myśli pisząc powyższe, miała sprawdzony priorytetowo. I wiem że jest, nie pisze bo... nie wiem, jak robicie kraj który Wam się nie podoba, to już nie jest mój problem.

Jak to powiedział klasyk cytowany u Wolskiego, gdy pytali rosyjskiego oficera: ostrzał! co robić!
- ja jestem tylko zastępcą dowódcy batalionu, niech on decyduje, mam to w dupie!

A ja jestem tylko MG, ja nie będę się oglądał i ocierał nosków.

Takie małe katharsis i akceptacja niezbędnych strat.
Odpowiedz
#48
Jeszcze raz ktoś z graczy użyje - poza wydarzeniami, poza oficjalną propagandą - określenia "samarytanki" na Królestwo Samarytan, a zajebię mu meteorem eventowym.
Za discorda też.

@Millenium zaprzestań swojej propagandy, bo też dostaniesz!!!
Odpowiedz
#49
Osoby działające w ramach wojny rohirrimskiej jakkolwiek od tej chwili swój udział / zmianę zakresu udziału (edit rozkazów) absolutnie muszą określać w rozmowach, ujmując przy tym skalę zmian i co zmieniono. Jako bazę przyjmujemy 23:00 i wiedzcie że pewnie drobne zmiany w rozkazach już na nic nie wpłyną.
...Verlax, el roberto i Milord mi już potwierdzali to i owo co do wojny, parę innych osób też, to jakby teraz zmieniali zdanie, to tylko mnie wkurzą, tak to ujmę.
Odpowiedz
#50
Wojny się piszą.

W tym czasie część osób już ma za sobą wszystkie wojny i może korygować budżet o wojny, tak czy inaczej.
Jednocześnie, by nie było kontrowersji, chcę by każdy miał świadomość czy ma PP za pokój w budżecie na 10004 rok.

*) Stejo Tuul - Darne - Ma PP za pokój (cecha). - Czeka z budżetem.

*) Liga Fenniańska - Vaiar - Traci PP za pokój (wiem o cesze, ale właśnie, wojna z orczysynami i drobne wejście ale wejście...). - Czeka z budżetem.

*) Animistyczna Republika Ludowa - Gandzia - Ma PP za pokój (cecha, z orczysynami jakby on zaczął). - Czeka z budżetem.

*) Federacja Antyfaszystowska - Richtus - Traci PP za pokój (Kongo Belgijskie i nieoficjalny a nawet oficjalny rozejm, to rozejm, a nie brak wojny. A nawet jakby nie to, to jeszcze za Orczysynów). - Czeka z budżetem.


Gracze wymienieni poniżej, którzy mogą robić budżet... mają czas na zrobienie do 23.02, czas start, po tym domyślnie oczekuję że Enter (i ja!) może/mogę sprawdzać budżety.
*) Qin - Verlax - Ma PP za pokój (cecha: ma, bo by nie miał). - JEDŹ PANIE Z TYM BUDŻETEM możesz poprawiać. Przypominam, poprawiać, a nie pisać rzeczy od nowa np. stawiać fortyfikacje.

*) Porta - el roberto - Traci PP za pokój (nie było ogłoszenia dżihadu). - JEDŹ PANIE Z TYM BUDŻETEM możesz poprawiać. Przypominam, poprawiać, a nie pisać rzeczy od nowa np. stawiać fortyfikacje.
A, ważne: w tym roku jak wchodzę z kontrolą.

*) Cesarstwo Zurychańskie (Sbor) - Wierzymierz - Traci PP za pokój (Za wojnę domową w Zurychu. Za D34 by nie było straty). - JEDŹ PANIE Z TYM BUDŻETEM możesz poprawiać. Przypominam, poprawiać, a nie pisać rzeczy od nowa np. stawiać fortyfikacje.
A, ważne: w tym roku jak wchodzę z kontrolą.

*) Stany Zjednoczone Europy - Milord - Ma PP za pokój (cecha: bo nie toczą się interwencje na terenie SZE i on wszystko zaczynał. Wciąż). - JEDŹ PANIE Z TYM BUDŻETEM możesz poprawiać. Przypominam, poprawiać, a nie pisać rzeczy od nowa np. stawiać fortyfikacje.

*) IRE - Millenium - Ma PP za pokój (bo będą tylko sygnały w miejscach gdzie są wojny, że nie zapomniałem). - MILLENIUM NIE MA PRAWA KORYGOWAĆ BUDŻETU "O WOJNY" BO NIE BIERZE W ŻADNEJ UDZIAŁU, więc powinieneś być zwarty i gotowy.
Odpowiedz