Ogłoszenia
#51
Z uwagi na interpelację gracza, o pytanie jak liczymy walki z "Epoki Walczących Państw":

"Przez czas trwania Epoki Walczących Państw, wszystkie kraje graczy które walczą z więcej niż jednym przeciwnikiem [NPCów po rozpadzie większego kraju traktujemy jako jeden] otrzymują -10% dochodu; nie ważne kto zaczął."

Jest to INNY wskaźnik niż PP za pokój, bo rozejm może stopować tą cechę.
Wskaźniki na budżet 10004:

*) Stejo Tuul - Darne - ma -10% dochodu (Kenya, orkowie).

*) Liga Fenniańska - Vaiar - ma -5% dochodu (tylko orkowie).

*) Animistyczna Republika Ludowa - Gandzia - ma -10% dochodu (Kenya, Orkowie. Wilkołaczesyny bym może liczył, ale nie musze i tak jest -10%)

*) Federacja Antyfaszystowska - Richtus - ma -5% dochodu (Orkowie. Reszta - wciąż rozejm lub nic).

*) Qin - Verlax - ma -5% dochodu (Rohirrimowie). Z Zurychanami de facto nie walczył.

*) Porta - el roberto - ma -5% dochodu (Rohirrimowie).

*) Cesarstwo Zurychańskie (Sbor) - Wierzymierz - ma -5% dochodu (Inni Zurychanie). Z Qin de facto nie walczył.

*) Stany Zjednoczone Europy - Milord - ma -10% dochodu (Rohirrimowie, Piraci z Republiki Szamańskiej).

*) IRE - Millenium - ma -5% dochodu (za niewinność). Nie ma nic o tym, że jak nie walczysz, to nie masz -5% dochodu, więc Millenium dostaje - i to jest celowo, tak miało być!
Odpowiedz
#52
Zaczynamy turę 4 (rok 10004) edycji Europejskiej!

Deadline na AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 26.02.23, 22:00.
Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY jest do 08.03.23, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 17.03.23, 22:00.

+ będzie małe wyjaśnienie wydłużeń w nieobecnościach. Jeśli nie będzie, to najwyżej sobie bardziej odpoczniemy.

***

Osoby które edytują budżety - pamiętajcie że do dobrych praktyk należy napisanie MG w rozmowach co się edytuje.

Od tego posta możecie pisać, eventować i w ogóle.


ALE!

W kolejnym poście wrzucę jak należy sobie podnieść liczbę ludności, bo to ta tura!
MA TO BYĆ PIERWSZY POST WYDARZENIOWY - za każdy post w wydarzeniach/tajnych wydarzeniach/nawet za przypominajkę do MG przed podniesieniem liczby ludności --- za każdy taki post skasuję -1 stabilności.
Ostrzegłem.

***   ***   ***
Terminy popraw/korekt budżetów:
*) Stejo Tuul - Darne - do środy 22.02.
*) Liga Fenniańska - Vaiar - do soboty 25.02
*) Animistyczna Republika Ludowa - Gandzia - do soboty 25.02
*) Federacja Antyfaszystowska - Richtus - do piątku 24.02  on już pisał że można...


Potem kontrol może wchodzić na budżet. Wiem, wiem, że niektórzy już r
Odpowiedz
#53
W turze 4 (10004) podnosimy sobie liczbę ludności.

Należy to zrobić jako pierwszy, absolutnie pierwszy post na TFie - traktuję to jako warunek do pisania pozytywnych odpowiedzi na wydarzenia i dawania odpisów na pytania w MG. A odpisy będę dawać, więc będą wyłącznie negatywne efekty.
A nawet dam -1 staba za każdy inny post w wydarzeniach / tajnych wydarzeniach.

W Tajnych Wydarzeniach, wrzucamy:

Cytat: napisał(a):Przyrost ludności w roku 10004:
Ludność w końcówce roku 10003: <wartość ludności włącznie z kolonizacją w końcówce roku 10003>
Procentowy przyrost ludności w 10004: <modyfikator z zamożności> + <modyfikator z poziomu medycyny> + <mod1> +<mod2> +...
<wypisujemy za jakie eventy/cechy są poszczególne mod1, mod2...>

Ludność na początku roku 10004: <Ludność w końcówce roku 10003> + <Ludność w końcówce roku 10003> x <Procentowy przyrost ludności w 10004> + 100k x <poziom reputacji kraju>

Jeśli z łącznego przyrostu ludności z niniejszego posta uzyskaliśmy co najmniej 1 mln ludności, za każdy tak uzyskany pełny milion ludności w budżecie 10004 masz specjalny dochód +2mln $, +1K+.

oczywiście, <> należy wypełnić odpowiednimi wartościami. Mod1, mod2... - oznacza modyfikatory z eventów, cech populacji itp. Jak nie masz/nie dostałeś, pomijasz, tak jak brak modyfikatora z medycyny.

Wyboldowałem to, co jest efektem wyłącznie na teraz, bo mam taką fantazję nagradzania. Wyboldowane bierzemy pod uwagę zawsze, gdy reputacja jest ujemna - też. Liczy się reputacja na początek 10004, z ostatnimi działającymi postami "10003/10004".
Odpowiedz
#54
Do dobrych praktyk eventów należy:

1. robienie listy eventów do odpowiedzenia przez MG

2. PISANIE W EVENTACH O CO CHODZI I Z KIM ROZMAWIASZ, najlepiej załączając też linki.

Jak piszesz mi, graczu drogi, "w sprawie..." odpisując na coś sprzed miesiąca, to mogę nie pamiętać. I nie będę pamiętać. Precyzuj swoje myśli I załączaj linki do poprzednich wydarzeń.

Niby nie jest to wymagane, ale mogę eventy bez linków i wyjaśnień traktować gorzej.

***
Na bazie czytania eventów od milorda.
Odpowiedz
#55
Oferty handlowe dla Królestwa Samarytan, Neobaktrii --- do deadline na informacje ogólne, włącznie z przesunięciami, jakby były.
Odpowiedz
#56
@Varja wiem że jak kontaktowałem się poprzez @Darne, to mówił że ma ciężko...
...ale jego de facto nieobecność trwa już ponad dwa miesiące, nawet liczyłbym że zaraz będą trzy.

Rozumiem przejściowe problemy, ale to zachodzi na wieczyste, tym bardziej że Varja nie kontaktował się ze mną bezpośrednio tylko Darne z nim.

Daję @Varja czas do 11.03.2023 [sobota] włącznie na skontaktowanie się ze mną bezpośrednio w celu wyjaśnienia sytuacji - miał wrócić najwcześniej koło połowy lutego (link), czas nieco się zdecydować czy są szanse na prześwity, czy nie - jak nie, to Midegarde będzie NPCowane od końca tej tury i do wejścia jako NPC.
@Darne proszę o kontakt się z Varją, ale oczywiście nie wymagam, ale mniemam że go lubisz (jak i ja lubię, bym nie dał urlopu od PNW na 2-3 miesiące!), to może powiadom...

Anyway, zaznaczam że zarówno Varja jak i potencjalny wchodzący (~kiedyś) będzie miał BARDZO silne ograniczenia w kolonizacji i pewne ograniczenia w rozwoju techniczno-wojskowym, by nie było ze jest premia za nieobecność. Jest nadrobienie, ale nie premia.
Odpowiedz
#57
Proszę samemu przypominać że osiągacie gdzieś 10 Wpływu i/lub Dominację. To jest tylko za potwierdzeniem MG, ale MG sam nie będzie za Was wyliczał dla każdego gracza co turę.
Ja tu jestem od eventów z cyferkami, sami je liczcie!
Odpowiedz
#58
Z uwagi na to że gdzieniegdzie gracze stosują dziwny zapis, jakoby punkty nadmiarowe w technologiach przechodziły na "kolejne badanie w tej technologii".

Technicznie, przechodzą na kolejne badanie w tym slocie:


Cytat:Nadmiarowy postęp nauki z jednego slota ze zbadaną technologią może przejść na noworozpoczęte badania w tym slocie w turze następnej, o ile nowe badanie będzie dotyczyło tej samej dziedziny technologii [jeśli nie jest to możliwe, nadmiarowy postęp przepada].


Nie czepiam się o numerki slotów, ale, najkrócej rzecz ujmując, bonus "z przejścia" musi być użyty w przyszłej turze, inaczej w tym slocie będzie coś już budowane i overflow przepadnie. Wyjątkiem jest, jak tracisz w międzyczasie slota, wtedy coś może być zmagazynowane - ale musi być użyte toto zmagazynowane gdy tylko go odzyskasz.


...mam jednodniowy urlop i już szedłem spać, ale mnie natchnął PNWoholizm.
Odpowiedz
#59
Przypominam, że deadline na oferty dla Samarytan i Neobaktrii do deadline na aktualizację informacji ogólnych, czyli jutro 22:00.

Ps. a potem będzie że ktoś ma op kraj bo wygrał różne konkursy walkowerem...
Odpowiedz
#60
DLC: Reputacja poprawka na to co uważa mg i jak stosował.


Cytat:Reputacja


Za nasze decyzje fabularne możemy polepszać lub pogarszać naszą reputację na arenie międzynarodowej. Jest ona wyrażona modyfikatorem od -10 do +5. Ma znaczenie w dyplomacji z państwami NPC, ONZ oraz ich uzależnianiem od siebie.

=>


Cytat:Reputacja

Za nasze decyzje fabularne możemy polepszać lub pogarszać naszą reputację na arenie międzynarodowej. Jest ona wyrażona modyfikatorem od minus nieskończoności do +5. Ma znaczenie w dyplomacji z państwami NPC oraz ich uzależnianiem od siebie. Ma też znaczenie w takich kwestiach jak reakcja opinii publicznej na wojnę z krajem o niskiej reputacji i tym podobne.
Odpowiedz