Ogłoszenia
#61
Na wniosek Darnego wydłużam deadline handlowy i przyległe do soboty 11.03 o 22:00, bez wydłużania deadline wojennego.

A poza tym MG ma trudniej z życiem, może być trudniejszy kontakt.

Anyway...
Odpowiedz
#62
Z uwagi na to że poza weekendami raczej nie będę miał czasu na pisanie wojen - więc przesunięcie deadline np o dobę to prawie jak przesunięcie o cały tydzień de facto - ogłaszam że przesunięcia deadline wojennego nie planuję.
Jest tylko jedna osoba co już zapowiadała że może się nie wyrobi i jej prośbę może zrealizuję jak się nie wyrobi - bo pisze dużo ima ręce pełne roboty - ale i w tym wypadku przedłużenie rozstrzygnie się do czwartku włącznie. Tak czy inaczej, przedłużenie będzie krótsze niż doba.
Odpowiedz
#63
Eventy 10004/10005, jeśli nie jest napisane inaczej, mają efekt mechaniczny wliczający się do początku 10005. Czyli: spadek stabilności z eventu 10004/10005 może wpłynąć na PP na budżet 10005. Wzrost ludności z 10004/10005 - może wpłynąć na dochód kultury 10005. Itp, itd.
Odpowiedz
#64
Została Wojna Północna - i nie wiem kiedy będzie, na pewno nie do końca weekendu. Start nowej tury więc będzie jakoś w ciągu tygodnia lub w weekend 1-2.04

By jednak gracze nie czekali, tym co mogą edytować budżet 10004, pozwalam na to, w sensie na edycje powojenne. Przypominam: to nie oznacza że zaczęła się nowa tura! Przypominam2: jak czegoś nie wypełniłeś (puste sloty przemysłu) to nie edytujesz, tylko piszesz od nowa, więc, do jasnej cholery, ma zostać za karę puste.

Edytować NIE mogą:
- Porta, el roberto (brak wojny)
- SZE, milord (wojna była, ale jakaś dodatkowa kara za brak rozkazów musi być)

Reszta może edytować i poprawiać budżet. Ww. gracze tylko jak znaleźli babola i pokornie go zgłaszają Enterowi.

Aha - w tej turze, jak dam czasowo radę, wchodzę ze skarbówką na budżet el roberto.
Odpowiedz
#65
Wkradły mi się chochliki w wojny, konkretnie w rozpisce napraw.

Co do zasady, WP trzeba naprawić do końca 10005, a wkradły mi się chochliki a'la


Cytat:Jednocześnie, jeśli jakaś prowincja przez to będzie mieć 0 WP pod koniec roku 10004


Powinno być "10005".

Tam gdzie to przyuważyłem - czasem za napomknieniem gracza - poprawiłem w rozpisce wojny, ale bądźcie czujni.
Odpowiedz
#66
Zaczynamy turę 5 (rok 10005) edycji Europejskiej!

Deadline na AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 05.04.23, 22:00.
Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY jest do 18.04.23, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 25.04.23, 22:00.


Do tego, w tej turze wypada przerwa świąteczna na Wielkanoc. W czasie 08.04-10.04  obowiązuje bezwzględny zakaz pisania postów.

Jak ktoś potrzebuje przedłużenia, proszę pisać. Możliwe że ja będę potrzebował, ale jeśli TY potrzebujesz - nie licz że ja dla siebie przedłużę, miewam w końcu tendencje autodestrukcyjne...
Odpowiedz
#67
Na PNW w postach dotyczących gry nie obowiązuje prima aprilis pod karę bana.
Odpowiedz
#68
Dobrej Wielkanocy!




...lubię ten śpiew arabski, jakiś dreszczyk jest.
Odpowiedz
#69
Niestety, przed Świętami jeszcze jedna rzecz do ogłoszenia - zrobiłbym to na discordzie, ale nadaję od teściów (nie będę na discordzie do poniedziałku-wtorku) i celowo nie brałem lapka (a i tak uzależnienie wypycha na PNW...).

Obecne dane generałów dla Zurychu z info ogólnego:

Cytat:Dowódcy:
Josef Šnejdárek** [Szturm!] 
Jan Nepomuk Kropaček*
Georg von Trapp*
Edmund Schwarzenberg [Specjalista Górski]

Dowódcy sojuszniczy:
Konserwatyści z Boden:
Ernst Klepp*
Wilhelm von Tegethoff* (dowódca morski)

Populiści z Chur:
Franz von Lauer**


Są, jeśli się nie mylę, z 10003 roku. W związku z brakiem aktualizacji awansów z dwóch tur wojennych i brakiem aktualizacji awansów z 10004 - a deadline minął, @Wierzymierz pojawiał się na forum i na discordzie, co więcej, nic mi nie zgłosił że nie ma czasu - sądzę że będziemy operować na zarchiwzowanych danych z 10003, tych wyżej wymienionych. Może je zmodyfikuję o dowódców co zostali przejęci w 10004, ale bez ich awansów z wojny.
Będę przez to musiał stosować podwójną księgowość, bo co innego będzie w rozpisce, a wyższe wartości będą w awansach, ale dura lex, sed lex.

No, zrzucone z wątroby, mogę się odcinać od netów. Wielkiej Nocy.
Odpowiedz
#70
Post-wyjątek od reguły. 
i po co ja kuffa wchodziłem w święta na PNW. 

W związku z lawinowym odejściem graczy w ciągu ostatniego miesiąca, po turze wojennej 10005 będzie przemodelowanie NPCów. W niektórych wypadkach oznacza to potencjalny większy lub mniejszy gain, ale ma oczyścić nieco złogów. 

Zaznaczam też że pozostałą szóstkę gracze traktuję jako stabilnych i do normalnej kontynuacji rozgrywki (choć 8 byłoby optymalnie). W wypadku jednakże dalszego spadku liczby graczy możliwe będzie zamknięcie edycji - widzę sens gry dla minimum 5 graczy (więc jeszcze jest rezerwa!). 
Na chwilę obecną fabularny koniec edycji wychodził mi koło 12 tury, szacunkowo. Może dotrwamy. Wnioski racjonalizatorskie mile widziane, choć wydaje mi się że nx brak chęci / czasu nic się nie poradzi. 

Muszę też z przykrością powiedzieć, że widzę mały sens w kontynuowaniu PNW w przyszłości przy 5-6 aktywnych graczach, ergo mimo że mam chęci i czas to nie wiem czy będzie komu prowadzić. Dorastamy, at last i mało kto pozostaje nerdem mającym czas na pykanie w PNW. 

Tyle, wracam do stołu świątecznego. Jeśli ktoś chce dyskutować na forum w wyżej wspomnianych materiach, zapraszam i nie będzie to karane banem mimo że wciąż jest Wielkanoc Wink
Pozdrawiam!
Odpowiedz