Quiz rekrutacyjny z dawna
#1
Takie coś odkopałem z dysku. Kiedy wieki temu miała powstać edycja-planszówka na mapie Polski ze 100 prowincjami w formie dosyć hardkorowej eurogry. Nie pamiętam czy ta edycja ruszyła nawet, czy abortowałem ją w pierwszych turach po starcie. Natomiast sytuacja startowa miała wynikać z quizu rekrutacyjnego trochę zrobionego z inspiracji tworzenia postaci w Jagged Alliance.


Śmiesznie sobie przypomnieć.

PS ta interpunkcja i ortografia jest wyjątkowo fatalna, nawet jak na mnie Tongue
Cytat:1. Zawsze byłeś dumny ze swego pochodzenia. Urodziłeś się i wychowałeś w rodzinie pochodzącej od...
A) patriotycznej szlachty, posiadaczy ziemskich, którzy setki lat temu sprawowali najwyższe funkcje w Rzeczyspospolitej;
B) rolników, soli tej ziemi, ciężką pracą zdobywających każdy kawałek chleba;
C) rosyjskiego komunisty, wysoko postawionego w PRL urzędnika pochodzącego z ZSRR, na każdym kroku okazującego swą pogardę wobec Polaków;
D) dumny? skądże! jestem postacią wybitną i nie ma znaczenia, czym zajmowali się moi przodkowie - to ja dokonam wielkich czynów!

2. Wszyscy mieszkańcy twojego miasta uważają cię za autorytet.. Lud zgodnie powierzył tobie władzę. Jak tego dokonałeś ?
A) Przekonałem ich, że jestem najlepszym człowiekiem na tym miejscu, a potem potwierdziłem to czynami. To wszystko.
B) Ach przyjacielu... wszystko da się kupić, a tak się składa, że poparcie to jedna z tańszych rzeczy.
C) Po prostu pamiętają drania Wojtkowicza. Razem z armią go obaliliśmy, a któż inny byłby godny pełnienia władzy jak nie najwyższy rangą oficer.
D) Najważniejsze było usunięcie poprzedniego generała. Odpowiednie zmanipulowanie ludzi jest kluczem do sukcesu.

3. Wróg zbombardował cenny, zabytkowy ratusz w naszym mieście, niszcząc go doszczętnie. Jego odbudowa będzie nas sporo kosztować, czy jest sens go odbudowywać ?
A) Oczywiście! To symbol naszego miasta i ma ogromne znaczenie sentymentalne dla ludności naszej dzielnicy.
B) Na jego gruzach wzniesiemy nowy wspanialszy ratusz. Zamanifestuje to naszą potęgę.
C) Wykorzystajmy to w celach propagandowych - może uda się nam pozyskać nowych rekrutów chętnych do walki z tak bezwględnym wrogiem.
D) Tak, ale kiedy nadejdzie na to odpowiednia chwila. Dzisiaj bardziej nam się przyda fabryka broni.

4. Mamy znaczne nadwyżki budżetowe. Dobrym pomysłem byłoby ich zainwestowanie. Na co powinniśmy przeznaczyć nadmiar gotówki?
A) Na nic. Wojna jeszcze trwa. Nadejdzie odpowiedni czas na jej wydanie.
B) Musimy zwiększyć liczebność wojska.
C) Rozbudujemy nasze miasta i infrastrukturę, im szybciej tym lepiej.
D) Pieniądze te przydadzą się nam do przekonania innych miast, aby poprzeć naszą sprawę. To będzie najlepsza inwestycja.

5. Ludzie zaczynają domagać się większych praw. Zrobili straszliwy harmider i organizują pikiety pod ratuszem, zamiast pracować. Co z nimi poczniemy ?
A) Zaproś na rozmowę ze mną ich lidera. Jestem przekonany, że dojdziemy do porozumienia.
B) Nie pracują ? Czy onie nie rozumieją, że żołnierze potrzebuja tego cholernego zaopatrzenia ?! Obiecam im coś, a później się z nimi rozliczę.
C) Zabierz cekaemistów z 3. regimentu i niech przepłoszą tę chołotę. Mają rozwalić co najmniej 30. Ludzie muszą wiedzieć, że takie postępowanie na wojnie jest niedopuszczalne.
D) Musimy przyjąć ich żądania. Stabilność jest teraz w cenie.

6. Zostaliśmy zaatakowani przez wrogą armię, zaś marszałek prosi nas o dosłanie posiłków, które jak twierdzi pomogą mu zwyciężyć w strategicznej bitwie... problem że to 300 kilometrów stąd! Co poczniemy ?
A) Wyślemy nasze razerwy na pomoc marszałkowi, jak tylko zatrzymamy wrogą ofensywę.
B) Nadrzędnym celem jest wygrać tą chrzanioną wojnę, zabieram naszych najlepszych żołnierzy i osobiście ruszam wesprzeć marszałka. Pułkowniku, przygotuj obronę stolicy i czekaj, na mój powrót.
C) Jaka tam strategiczna bitwa moze być ważniejsza od naszego terytorium ?! Przygotowujemy sie do obrony granic, nie możemy utracić ani hektara ziemi !
D) Strategiczna bitwa ? To dobry moment, aby uderzyć przeciwnika tam gdzie się tego nie spodziewa.

7. Jakaś straszliwa choroba cię dopadła. Plujesz krwią, a lekarze nie wiedzą co ci dolega... wypadałoby komuś oddać władzę zanim wykorkujesz, tylko komu ?
A) Nikomu !!! Ja i wyłącznie ja mam prawo do władzy! Nie można pozwolić, żeby ktoś zburzył dzieło mojego życia.
B) Niech obywatele wybiorą kto nimi ma rządzić. Ja już lepiej dam sobie spokój z tym rządzeniem.
C) Oczywiście, że pułkownik Lewandowski ! On najlepiej poradzi sobie, kiedy mnie już z wami nie będzie.
D) Wisi mi to. A teraz podaj mi mundur i ogłoś 4. pułkowi, że generał czuje potrzebę zajęcia tej Warszawy przed śmiercią.
Odpowiedz
#2
Ja to nawet widziałem już kiedyś gdzieś, ale musiałbym grzebać w bardzo starych archiwach z GG/AQQ żeby konkretnie ogarnąć, co z tego wyszło. Jestem pewien, że edycja dotrwała do etapu publikacji zasad, ale nie wiem, czy nie skończyła się jeszcze w trakcie rekrutacji.

(2020-05-01, 02:56)VegetaZen napisał(a): ta interpunkcja i ortografia jest wyjątkowo fatalna, nawet jak na mnie
Ja też jestem dumny że oduczyłeś się spacjowania przed pytajnikami <3
Odpowiedz