Q&A edycja Europa 10k
#11
(2022-10-24, 17:51)Richtus napisał(a): Szablon budżetu:
Cytat:Dane na początku tury:
1. Pieniądze: ?
1. WP: ?
2. Stabilność na początku tury: ?
3. Populacja na początku tury: ? mln obywateli

Dochód: <niewydane środki z poprzedniej tury>  = <pieniądze na początku tury>

WP: <WP na początku tury>
Tam chyba powinno być 1/2/3/4, ale bardziej mnie zastanawia czy jest jakiś cel w tym wypisywaniu 2x ile mamy $ i WP z poprzedniej tury (powtarzające się rzeczy zaznaczyłem kolorkami).

Zrób szablon budżetu, to Enter da approvkę lub nie.
Odpowiedz
#12
Już ktoś to zrobił, tylko trzeba przenieść do szablonów:
https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=152...9#pid21119
Odpowiedz
#13
Pytania z dwóch różnych światów:
1. Czy rzeka jest traktowana jak akwen? jeżeli tak to w jakim zakresie np. handlowym, militarnym i wywiadowczym?
2. Czy takie działanie jest prawidłowe i zgodne z zasadami:
Badam sobie w turze 0 Medycynę I (bo mam naukę I)
bazowo mam 4+1 z nauki I=5 postępu
teoretycznie 5/5 gotowe
czy mogę slota wzmocnić metalami rzadkimi* i centrum naukowym** by mieć 4+1+3*+4**=12/5 gotowe i te 7 mi przejdzie do następnych badań w turze następnej?
np. do nauki II 7+4+1+4 z centrum naukowego =16/16 gotowe?
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#14
(2022-10-26, 15:27)Millenium napisał(a): Pytania z dwóch różnych światów:
1. Czy rzeka jest traktowana jak akwen? jeżeli tak to w jakim zakresie np. handlowym, militarnym i wywiadowczym?
2. Czy takie działanie jest prawidłowe i zgodne z zasadami:
Badam sobie w turze 0 Medycynę I (bo mam naukę I)
bazowo mam 4+1 z nauki I=5 postępu
teoretycznie 5/5 gotowe
czy mogę slota wzmocnić metalami rzadkimi* i centrum naukowym** by mieć 4+1+3*+4**=12/5 gotowe i te 7 mi przejdzie do następnych badań w turze następnej?
np. do nauki II 7+4+1+4 z centrum naukowego =16/16 gotowe?

Ad.1. Tak. tak, tak, tak.

handlowym - FT do obsady.
militarnym - FT do obsady jeśli transportujesz nim wojo lub zapewniasz logistykę. Jak się przeprawiasz, b=to teoretycznie nic nie trzeba - ale wroga flota może przeszkodzić. Marines mają bonusy do przeprawiania się przez rzeki w trudnych warunkach.
Wywiadowczo - jak nie mamy jak liczyć, to liczymy ją jako akwen. Jeśli istnieje skończona liczba sąsiadów / akwenów innych niż rzeka, to liczymy sąsiadami / akwenami innymi niż  rzeka.

Ad.2. tak, jest to legitne.

Przykład zdaje się uwzględnia, ale wolę zaznaczyć zawsze przy tym, tak jak jest w zasadach: że nawet jak postęp przenosi się, to badanie zawsze trwa co najmniej turę. Zaznaczam, bo miałem koncept technologii "potykaczy" (trudność 2, więc każdy zbada w turę i mu zostanie - no ale turę dłużej!) - i możliwe że jakby powstawały nowe technologie specjalne (na request) to się pojawią.
Odpowiedz
#15
Chciałbym potwierdzić/się dowiedzieć:

1. Nie ma dodatkowych slotów z surowców.
2. Jeśli Centrum Przemysłowe daje dodatkowego DP to ten DP jest produkowany w turze 0 czy nie?
3. Gdzie można dostać tą obiecaną dobrą herbatę? W domu mi została tylko Minutka, nie wiem skąd ja mam, ale jest taka sobie.
Odpowiedz
#16
(2022-10-26, 21:55)Milord napisał(a): Chciałbym potwierdzić/się dowiedzieć:

1. Nie ma dodatkowych slotów z surowców.
2. Jeśli Centrum Przemysłowe daje dodatkowego DP to ten DP jest produkowany w turze 0 czy nie?
3. Gdzie można dostać tą obiecaną dobrą herbatę? W domu mi została tylko Minutka, nie wiem skąd ja mam, ale jest taka sobie.
Ad.1 A sądzisz tak ponieważ...? (nie)

Ad.2. Tak.

Ad.3. kupuj dilmah, ja się uzależniłem, żłopię tego z 10 herbat dziennie
Odpowiedz
#17
Zmiany wpływów w Republice Bremy związane z zakupem surowca mają miejsce dopiero w turze po zakupieniu surowca, gdy wiadomo, że dotarł? Pytam dla kolegi.
Odpowiedz
#18
(2022-10-30, 15:00)Gandzia napisał(a): Zmiany wpływów w Republice Bremy związane z zakupem surowca mają miejsce dopiero w turze po zakupieniu surowca, gdy wiadomo, że dotarł? Pytam dla kolegi.

Tak, gdy wiadomo że dotarł.
Odpowiedz
#19
Czy postęp w slocie wywiadowczym przenosi się do następnej akcji na podobnej zasadzie jak w slocie naukowym?
np. Tura 1
1) Terroryzm w Porcie Ottomańskiej (Zespół wywiadu zagranicznego um.3): 14+4+3=21/15 - GOTOWE pozostało 6
Tura 2
1) Kradzież gotówki w Porcie Ottomańskiej (Zespół wywiadu zagranicznego um.3): 6+4+3=13/10 - GOTOWE pozostało 3
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#20
(2022-11-15, 16:21)Millenium napisał(a): Czy postęp w slocie wywiadowczym przenosi się do następnej akcji na podobnej zasadzie jak w slocie naukowym?
np. Tura 1
1) Terroryzm w Porcie Ottomańskiej (Zespół wywiadu zagranicznego um.3): 14+4+3=21/15 - GOTOWE pozostało 6
Tura 2
1) Kradzież gotówki w Porcie Ottomańskiej (Zespół wywiadu zagranicznego um.3): 6+4+3=13/10 - GOTOWE pozostało 3

Nie.
Odpowiedz