Koncept wojska
#21
VZ -
Gandzia +
Odpowiedz
#22
Z drugiej strony to mniejsze komplikowanie niż uzależnienia ilości zużywanego zaopatrzenia zależnie od poziomu wojsk. Budujesz silosy rakietowe i za zaopatrzenie sobie z nich strzelasz. Koncepcja jest prosta: jak najmniej przymusu, jak najwięcej możliwości.

Przygotowuję jeszcze obiecaną miesiąc temu tabelkę z orientacyjną siłą poszczególnych wojsk. Sprawdzałem, żeby pod względem siła jakość/cena to miało ręce i nogi, i sobie myślę że przeszarżowałem cennik, więc będą tam duże obniżki.
Odpowiedz
#23
Czesc Vegeta!
Gralem w Twoja gre i wydaje mi sie bardzo fajna, jednak gdy ostatnio prowadzilem wojne z innym graczem to uzywajac na niego bIVs nie odnioslem zadnego skutku. Moje bombowce nie byly wstanie zniszczyc infrastruktury wroga majac pelne panownie w powietrzu (czytalem w poradniku ,ze do tego sluza). Nie wiem czy robie cos zle. Prosze o pomoc i goraco pozdrawiam. Jestem fanem Twojej gry choc jak widac nie jest latwa mimo jej niby prostoty.
Odpowiedz
#24
IMO dodatkowe zaopatrzenie jest sensowne tylko tam, gdzie można się przyczepić do logistyki - i z określonymi zasadami, np że zaopatrzenie x2 daje możliwość sprawnego prowadzenia ofensywy nawet w razie zniszczonej / słabej infrastruktury / złych warunków (pustynie). I np tylko o jeden prow.

Gdzie indziej to tylko dodaje to uznaniowości. Bo nie będzie "dałem 20 Z" tylko "no dałem 2 Z więcej!!!!" i takie tam hejty.
Odpowiedz
#25
@VegetaZen PiechI to powinna być piechota improwizowana, tak jak było dawniej. Piechota II powinna być pełnoprawną piechotą z lat 40-tych/50-tych. Karabin szturmowy byłby znany i raczej nikt od początku nie produkowałby karabinów czterotaktowych, więc piechII jako "pełnoprawna piechota z okresu II wojny światowej" nie ma sensu.
Odpowiedz
#26
@VegetaZen Casimir nie ma racji, piechI obecnie jest w porządku, a piechV to głupota
Odpowiedz
#27
Nie wiem o co chodzi ale 5 generacji piechoty mi się podoba za to nie podoba mi się brak techów które miały być wczoraj
Odpowiedz
#28
(2020-05-06, 13:14)Troll napisał(a): Nie wiem o co chodzi ale 5 generacji piechoty mi się podoba za to nie podoba mi się brak techów które miały być wczoraj

Nie pospieszaj VZta. Jak powiedział, że coś zrobi to to zrobi. Nie ważne czy na czas czy się spóźni 3 lata.
Odpowiedz
#29
Obiecane lotnictwo.

Cytat:Lotnictwo
Przyjmujemy, że zasięg 1 (znany również jako 1 punkt zasięgu) odpowiada 5 prowincjom (wliczając prowincję, z której startujemy) lub jeden akwen.


Myśliwce: samoloty przeznaczone do zwalczania wrogiego lotnictwa i utrzymywania przewagi w powietrzu. Przyjmujemy, że dywizjon myśliwski liczy 24 maszyny.


mI – myśliwiec śmigłowy z II wojny światowej. Jednopłat uzbrojony w karabiny maszynowe i działka; można do niego podczepić niekierowane bomby do zwalczania celów naziemnych, jednak nalot nie będzie tak skuteczny jak ten przy użyciu bombowców. Samoloty z tego okresu odznaczają się ograniczoną szybkością, zasięgiem i maksymalną wysokością lotu, są jednak stosunkowo proste w produkcji i obsłudze i nie wymagają tak rozbudowanej infrastruktury jak późniejsze generacje.
Przyjmujemy, że mI ma cały 1 punkt zasięgu.


mII – myśliwiec odrzutowy drugiej generacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego napędu mII jest znacznie szybszy i może osiągać większe wysokości niż samoloty śmigłowe czy niedoskonała pierwsza generacja myśliwców odrzutowych. Już od pierwszej generacji używane są niekierowane rakiety powietrze-ziemia. Eksperymentuje się z różnymi kształtami skrzydeł, wprowadzono radar i kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze, co zwiększyło dystans, na jakim toczy się walki powietrzne.
Em dwa ma już oszałamiający zasięg 2.


mIII – myśliwiec odrzutowy trzeciej generacji. Są to naddźwiękowe, wielozadaniowe maszyny zdolne do zwalczania celów znajdujących się poza zasięgiem widoczności, co daje im znaczną przewagę w walce ze wcześniejszymi generacjami samolotów.
Trójeczka ma 3 punkty zasięgu.


mIV – czwarta generacja myśliwców odrzutowych. Dzięki nowoczesnej awionice, zastosowaniu technologii komputerowych i elektronicznych systemów sterowania samolotem myśliwce te są wyjątkowo zwrotne, co daje dużą przewagę w walce.
MIV może pochwalić się 4 punktami zasięgu.


mV – piąta generacja myśliwców odrzutowych. Są to nowoczesne jednostki zbudowane w technologii stealth, co utrudnia ich wykrycie przez wrogi radar, co w połączeniu z zaawansowaną elektroniką pozwala zaatakować przeciwnika z dużego dystansu, nim ten zorientuje się, że ma problem. Gdyby doszło do walki kołowej, ciąg wektorowy i supermanewrowość zapewniają mV zwrotność wystarczającą do pokonania napastnika.
Myśliwce tej generacji mają zasięg 4.


specjalizacje:
przechwytujący – samolot wyspecjalizowany w zwalczaniu wrogiego lotnictwa, głównie bombowców, zbudowany z myślą o osłonie własnego terytorium. Świetnie radzi sobie z wrogimi samolotami. Niestety, nie zabiera uzbrojenia powietrze-ziemia i ma mniejszy zapas paliwa, co zmniejsza jego zasięg o 1 (jednak samolot nie może mieć zasięgu mniejszego niż 1, więc jak ktoś chce mIp, to proszę bardzo).


ciężki – myśliwiec zbudowany z myślą o eskorcie wypraw bombowych, dysponujący dodatkowym zapasem paliwa, co zwiększa jego zasięg o 1. Starsze wersje ciężkiego myśliwca dysponują niekiedy dodatkowym stanowiskiem strzelca pokładowego, choć nie jest to regułą. Niestety, dodatkowe zbiorniki paliwa spowalniają i obniżają zwrotność samolotu, co negatywnie wpływa na możliwości walki powietrznej ciężkiego myśliwca.


pokładowy – rzadko spotykany na PNW wariant myśliwca przeznaczonego do działań morskich z pokładu lotniskowca.



Bombowce: lekkie (jedno- i dwusilnikowe) lub średnie (dwu- do czterosilnikowych) maszyny przeznaczone do zwalczania celów naziemnych i morskich za pomocą bomb, rakiet i torped. Z reguły wolniejsze od myśliwców. Podobnie jak w wypadku myśliwców, dywizjon bombowców liczy 24 maszyny.


bI – bombowiec drugowojenny. Ograniczenia techniczne nie pozwalają im latać na dużych wysokościach. Do bombardowań używają bomb niekierowanych, lżejsze wersje korzystają z rakiet i działek. Maksymalny udźwig to ok. 6 ton. Celność ataku zwykle jest niewielka z powodu zawodnych systemów celowniczych. Zazwyczaj przewidziano w nich dodatkowe stanowiska strzelców pokładowych do obrony przed wrogimi myśliwcami. Przyjmujemy, że bI ma zasięg 2. Przykłady: Ju-88, B-17 Flying Fortress..


bII – bombowiec powojenny. Zwiększono maksymalny pułap, prędkość lotu i udźwig bomb (do ok. 15 ton). Pojawiły się rakiety powietrze-ziemia i systemy walki elektronicznej. Dzięki wprowadzeniu bomb kierowanych możliwe stało się bombardowanie celów spoza zasięgu artylerii przeciwlotniczej. Stanowiska strzelców pokładowych powoli zanikają, jednak wciąż są spotykane. Bombowiec powojenny ma zasięg 3. Przykłady: Ił-28, Tu-95.


bIII – współczesny bombowiec, wykorzystujący kierowane bomby i rakiety powietrze-ziemia naprowadzane laserowo. Może przenosić nawet 30 ton bomb. Do obrony przed wrogim lotnictwem używa rakiet przeciwlotniczych i flar. Zasięg 4. Przykłady: A-10 Thunderbolt, B-1B Lancer.


bIV – bombowiec stealth. Dzięki najnowszym zdobyczom techniki bombowiec może nadlecieć nad cel, unikając wykrycia przez radary, odpalić rakiety i uciec. Udźwig jest zbliżony do poprzedniej generacji, ale powszechne zastosowanie nowoczesnej elektroniki pozwala na precyzyjniejsze bombardowanie wyznaczonych celów. Zasięg 5. Przykłady: B-2 Spirit.


Specjalizacje:
strategiczny: ciężki bombowiec przeznaczony do bombardowania miast, fabryk i tym podobnych celów. Jego zasięg jest zwiększony o 1. Gorzej radzi sobie ze zwalczaniem wojsk lądowych, do tego wymaga eskorty myśliwców.


morski: samolot bombowy dostosowany do prowadzenia działań na morzu, w tym z pokładu lotniskowca. Wyjątkowo skuteczny w zwalczaniu wrogiej floty, gorzej z działaniami przeciw celom lądowym.



Śmigłowce – nietypowa konstrukcja lotnicza, którą dołączamy nie do innych dywizjonów lotniczych, a do armii lądowych. Śmigłowce służą do wspierania działań wojsk naziemnych: zwiadu, bezpośredniego wsparcia z powietrza i transportu.


sI – wczesny śmigłowiec, odpowiadający mniej więcej maszynom używanym w czasie wojny w Korei. Nieuzbrojony, ma niewielki udźwig i nie jest opancerzony, może za to wspierać sojuszników, służąc jako zwiad albo lekki środek transportu. Przykładem jest tu H-13 Sioux.


sII – śmigłowiec z wojny w Wietnamie. Wprowadzono lekkie opancerzenie i dodano uzbrojenie w postaci działek i niekierowanych rakiet powietrze-ziemia. Większe maszyny mogą zostać użyte do przewiezienia oddziału piechoty na pole bitwy. Przykład: AH-1 Cobra, UH-1 Iroquois.


sIII – śmigłowiec z wojny w Iraku. Solidnie opancerzona maszyna dysponująca rakietami kierowanymi – w tym przeciwlotniczymi do obrony przed lotnictwem, aczkolwiek nie wymagałbym od nich zbyt wiele – i działkami. Wprowadzenie radaru i noktowizji znacznie zwiększyło jej skuteczność w walce. Przykłady śmigłowca tej generacji to AH-64 Apache i UH-60 Blackhawk.


sIV – współczesny śmigłowiec stealth. Poza tradycyjnym zwiększeniem prędkości i modernizacją uzbrojenia, śmigłowiec wyposażono w technologię ograniczającą wykrywanie przez wrogie radary i naszpikowano nowoczesną elektroniką. Przykładem jest RAH-66 Comanche.


Specjalizacji brak.



Samolot transportowy – kolejna specyficzna konstrukcja, służąca do dwóch celów. Pierwszym jest transport na potrzeby cywilne – za pomocą 1 dywizjonu transportowego łączymy nasze lotnisko z innym i dzięki temu transportujemy surowce, zaopatrzenie itp. Można tak też przewieźć oddziały lądowe, acz nie jest to najwydajniejsza metoda świata i naraża nas na utratę cennego sprzętu, jeśli wróg ma myśliwce. Drugim celem jest transport wojskowy: desantowanie oddziałów powietrznodesantowych – w jednym rzucie możemy zrzucić jedną dywizję spadochronową na każdy użyty dywizjon transportowy, ale takich zrzutów możemy zrobić kilka na turę, o ile wróg nie zniszczy nam samolotów – i zrzucanie zaopatrzenia dla odciętych oddziałów.
Samoloty transportowe są nieuzbrojone i nieopancerzone. Ich zasięg jest taki jak bombowców strategicznych tej samej generacji.


Opisu generacji nie będzie, bo nie chce mi się pisać o zwiększaniu liczby miejsc siedzących w kolejnych modelach.




Tabelka zasięgów


                                             I     II    III    IV    V
myśliwiec                        1    2    3     4     4
bombowiec                      2    3    4      5      x
ciężki myśliwiec                   2    3    4     5     5
m.przechwytujący             1    1     2     3     3
strategiczny/transport        3    4     5     6     x

Zapraszam do czytania i szkalowania komentowania. Cyferki związane z zasięgami i zasady użycia transportowców do zatwierdzenia.
Odpowiedz
#30
Cytat:Jednopłat uzbrojony w karabiny maszynowe i kaemy

Czym się różni karabin maszynowy od kaemu? ^^

Pewnie miało byc "i działka pokładowe" Wink
Odpowiedz