Rekrutacja do Edycji Warhammer (2.0)
#11
Kochani, kilka newsów.

1. Na Zakon Rycerski Białego Wilka oraz Księstwo Sylvanii weszli nowi gracze! Są to @Isyrahis oraz @Everyone.

2. Wszyscy gracze otrzymali podstawowe struktury do swojego państwa (startowe techy, WP, ludność i podobne).

3. Przygotowana jest już pełna mapa polityczna wraz ze zaznaczonymi surowcami, o tu:

[Obrazek: 4681293951.jpg]

Zgodnie z terminarzem, technicznie planowaliśmy start edycji na 5 października. Z tym jednak jest lekki problem. Nadal jest kilka rzeczy, które nie są zrobione, są to:
a) struktury narodowościowe/religijne
b) ambicje
c) cechy społeczeństwa i cechy rządu
d) przepisanie zmian z changeloga do Zasad gry

Kwestia jest też taka, że bardzo duża połać graczy nie zrobiła jeszcze swojego ustroju, ani generalnie nie uzupełniła wątków gdy zostaje tak mało czasu. W tym kontekście przenoszę start tury I na 12 października (alternatywa to byłoby zacząć turę I 5 października bez tych rzeczy, co uważam za ostro bezcelowe - ambicje są potrzebne do dyplomacji, a niektóre cechy mogą pozmieniać w handlu i decyzjach graczy). 

Możecie jednak już sobie na PW kombinować między sobą i szczególnie - bardzo zachęcam do uzupełniania wątku z ustrojem oraz podobnymi oraz by wypełnić wątki na Tajnym Forum. Te osoby, które wszystkie rzeczy uzupełnią dostaną struktury narodowościowe/religijne i cechy społeczeństwa rządu jako pierwsze.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Dobry, kilka newsów:

Wszyscy otrzymali ambicje, stąd też możliwe jest już przez was zaawansowane knucie i dyplomacja z innymi graczami. Dodane zostały działy "Media", "Dyplomacja" i "Handel", gdzie możecie technicznie już działać. Z "Handlem" byłbym jeszcze o tyle ostrożny, że jeszcze nie ma cech społecznych i cech rządów nad którymi będziemy pracowali, a mogłyby na ten "Handel" mieć wpływ.

Pomijając cechy społeczne i cechy rządu, brakuje jeszcze trzech elementów - demografii i struktury religijnej państw, opisów NPCów oraz rzecz, która de fakto powinna pójść w strukturach, ale o niej zapomniałem oryginalnie (więc zostanie dostarczona pewnie wraz z cechami albo po cechach) - jakim rodzajem magii możecie się posługiwać. 

Przypominam, żeby uzupełnić Tajne Forum w niezbędne wątki i posty zgodnie z szablonami oraz by opisać swój ustrój oraz rozdać struktury. Formalnie edycja zaczyna się dopiero 12 października, ale nie będziecie mieli wiele czasu ponad to by te rzeczy napisać/uzupełnić.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Update:

Dodane zostały opisy NPCów oraz rozdane zostały w jakich szkołach magii możecie stworzyć swoich magów. W rezultacie zostały tylko dwa elementy:

a) cechy społeczne i rządu
b) struktura demograficzna i religijna

W wypadku tego pierwszego, zrobiłem 11 zestawów tych cech, pozostałe 11 zrzucam na Milorda (bo nie chcę wyjść na frajera co robi wszystko). Będę naciskał by możliwie wszystko było gotowe na poniedziałek, 12 października czyli dzień w którym startujemy edycję. Struktura demograficzna-religijna może się nieco spóźnić.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Cześć. Czy mogę jeszcze zagrać i wejść na jakiegoś enpeca albo stworzyć sobie nowego wodza?
Jbc grałem w kilka pbfów w klimatach fantazy więc wiem ocb. Jakby dało radę to mogę wysłać podanie na PW jak pisze w rekrutacji.

Pzdr
Odpowiedz
#15
Dobry!

Jak coś, póki co państwo "Klany Orków" (Dział "Południe) straciło gracza. Pierwszy w mojej liście rezerwowej do jego zajęcia jest @ppTomek, jeśli on tego nie zrobi, mógłbyś wejść na to państwo. Poinformuję cię na PW jeśli tak się stanie - niezależnie od tego będę pamiętał, że masz ochotę dołączyć do gry i dopiszę cię do listy rezerwowej.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
No dobra. W razie jakby się udało to bym zrobił wodza goblińskiego jakby dało rade. A ile czasu moge czekać na tego tomka?
Odpowiedz
#17
@JaNeKspawn , Jest szansa, że nie będziesz musiał czekać - ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że niedługo zwolni się kolejne miejsce na innym państwie - Sylwania. Jeśli tak się stanie, potwierdzę ci to jeszcze na PW.
Odpowiedz
#18
@Verlax
jeżeli dobrze rozumiem to ustalenia z kalendarza mnie nie obowiązują tj:
"Deadline "ustrojowy" - wszystkie ustroje (oraz inne wątki z szablonów) mają być zrobione - do 18 października
Deadline handlowy - wszystkie porozumienia handlowe co chcecie mają być zrobione - do 21 października
Deadline rozkazowy (wojenny) - wszystkie Rozkazy (jeśli takie ludzie chcą) będą uznawane - do 23 października
Kolejna tura - 25 października"

Bo już dwa deadliny się skończyły. A co do Sylwanii to może być choć nie ukrywam że wole Gobliny. To czekam na info.
Odpowiedz
#19
Spokojnie. Niezależnie od tych deadline'ów, możesz nadrobić poprzednie tury z pewnymi mało znaczącymi wyjątkami (jak wywiad i handel). Oznacza to, że potencjalne straty dla ciebie z tego powodu (że nadrabiasz) będą absolutnie minimalne (a niektórzy gracze mogliby zwrócić uwagę, że możliwość nadrobienia budżetów z karą jest sytuacyjnie lepsza niż robienie ich na bieżąco).

Nie ma spiny, nigdzie nam nie śpieszno, możesz spać spokojnie. Jak będę w stanie potwierdzić ci coś konkretnego poślę ci to na PW.
Odpowiedz
#20
Witam, jeśli jeszcze można dołączyć to prosił bym o Ostland. Wydaje mi się że dla żółtodzioba jest to dość bezpieczny wybór.
Odpowiedz