Ogłoszenia
#21
Uwaga. Informuję, że chociaż już ani handlu, ani kolonizacji ani Rozkazów zmieniać nie można, to deadline końca tury zostaje przeniesiony na 22 grudnia. W tym kontekście daje wam to szansę wprowadzić poprawki do budżetów oraz np. zadeklarować zmiany Wpływów jeśli ktoś zapomniał. Dla mnie jest to okazja by ogarnąć rozpiskę wojny w Estalii - będzie ona właśnie do 22 grudnia. Mniejszy konflikt graniczny w Karak Hirm dostanie swój opis dzisiaj.
Odpowiedz
#22
Informuję, że kończymy Turę 4, jednocześnie nie zaczynając Tury 5. Są święta, nadszedł czas odpoczynku - w tym od PNW.

Oznacza to, że żadne posty na 2704 napisane od momentu publikacji tego posta nie będą już rozpatrywane. Jedynym wyjątkiem są posty, na które nie było odpowiedzi od MGa przed tym postem. Jeśli coś nie zostało zrobione na 2704 - proszę napisać to w Przypomnieniach. Post *musi* być napisany przed tym właśnie ogłoszeniem. Pomijając ogarnianie tych zaległości, MGowie nie będą pracowali w tym czasie.

MGowie edycji Warhammer życzą wam Wesołych Świąt, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i bombowej celebracji Nowego Roku. Do gry w PNW wracamy dopiero 3 stycznia. Trzymajcie się!
Odpowiedz
#23
Oh, jeszcze jedna rzecz. Mimo, że święta, jeśli komuś *naprawdę* się chcę - cały czas można pisać Media na 2704.

Wiem też, że nieco się pośpieszyłem z ogłoszeniem końca tury (zwykle robię to o północy), ale zaznaczam - możecie jeszcze robić takie rzeczy jak poprawki w budżecie, a nawet reformy - po prostu tylko informujemy, że nie będzie na to odpisu w 2704, tylko dopiero w 2705.
Odpowiedz
#24
Rozpoczyna się Tura 5. Kalendarz:

Deadline handlowy - wszystkie porozumienia handlowe co chcecie mają być zrobione do 20 stycznia. Ten deadline jest równocześnie waszym deadlinem na deklarowanie kolonizacji.
Deadline rozkazowy (wojenny) - wszystkie Rozkazy (jeśli takie ludzie chcą) będą uznawane - do 22 stycznia. Jest to równocześnie wasz deadline na akcje wywiadowcze i kontrwywiadowcze.
Koniec tury - 24 stycznia.

Przypominam, że od tej tury już nie macie bonusu do kolonizacji (ogłoszonego w Pogłoskach wraz z "Epoką"). Od tej tury dostaniecie inny bonus.
Odpowiedz
#25
Mała adnotacja co do statusu graczy na 2705:

Republika Zjednoczonego Chaosu oraz DR-Waaagh są teraz NPCami. W wypadku Republiki Zjednoczonego Chaosu, gracz zrezygnował i obowiązują ten kraj standardowe zasady co do NPCów. Neuroshimi, który gra DR-Waaagh jest wyłącznie nieobecny i póki co przejmuję kontrolę nad jego krajem do czasu aż nie wróci albo mnie nie poinformuję jaki jest jego stan.

Sylwania jest NPCem i jeśli będę miał siły to albo w tej, albo w kolejnej turze wreszcie zamienię ich w NPCa/NPCe do spuppetyzowania.
Odpowiedz
#26
Ogłoszenie:

Od teraz gracze regionu Wschód (Ziemie Pasterza od @Varja, Imperium Pyłu od @Fogler, SZGK od @Gacuch oraz FKKA od @Herc) przechodzą do mojej strefy by odciążyć Milorda.

Pomijając to, informuję, że jak nie będzie chętnego gracza by wskoczyć na państwo, oficjalnie zamienię Sylwanię w NPCa do spuppetyzowania w 2706.
Odpowiedz
#27
Ogłoszenie:

Ze względu na potrzebę u niektórych graczy, deadline handlowy zostaje wydłużony z 20 stycznia do 21 stycznia, a deadline rozkazowy zostaje przeniesiony z 22 stycznia na 23 stycznia. Data końca tury (24 stycznia) pozostaje niezmieniona.
Odpowiedz
#28
Rozpoczynamy Turę 6 (2706) Edycji Warhammer (2.0).

Kalendarz:

Deadline handlowy - wszystkie porozumienia handlowe co chcecie mają być zrobione do 3 lutego. Ten deadline jest równocześnie waszym deadlinem na deklarowanie kolonizacji.
Deadline rozkazowy (wojenny) - wszystkie Rozkazy (jeśli takie ludzie chcą) będą uznawane - do 5 lutego. Jest to równocześnie wasz deadline na akcje wywiadowcze i kontrwywiadowcze.
Kolejna tura - 7 luty.

UWAGA!

Chociaż zaczynam turę, to nie wszystkie rzeczy z poprzedniej tury zostały zrobione - konkretnie rozpiska Estalii oraz wojna Agrounia i Zakon. Osoby zaangażowane w konflikt w Estalii oraz Agrounię proszone są o dużą ostrożność w wykonywaniu działań i wzięcie pod uwagę, że jeszcze wyników z Estalii nie ma. Spróbuję rozpiskę wojny w Estalii z rozpiską bądź bez rozpiski strat wrzucić dzisiaj późnym wieczorem.
Odpowiedz
#29
Drobna zmiana w cenniku, do:

Cytat:Reforma gospodarcza (rynek) - poświęcamy 10% WP (zaokrąglając w górę) i uzyskujemy stały bonus +10% dochodu - 50 KP (tylko dla gospodarek rynkowych, bonus się kumuluje)

Zostaje zmienione na:

Cytat:Reforma gospodarcza (rynek) - poświęcamy 10% WP (zaokrąglając w górę) i uzyskujemy stały bonus +10% dochodu. Można użyć tej inwestycji raz na 10 lat. - 50 KP (tylko dla gospodarek rynkowych, bonus się kumuluje)
Odpowiedz
#30
Ze względu na fakt, że de fakto MGuje w pojedynkę oraz intensywność wojen i dużych, skomplikowanych odpisów wzrosła, jestem zmuszony przedłużyć Turę 6 o jeden tydzień, do 14 lutego. Od 15 lutego zacznie się tura 7. W tej sytuacji, gdy muszę ogarniać tyle rzeczy w pojedynkę nie ma wyjścia niż przejście na model 1 tura = trzy tygodnie.

Przypominam, że w 2706 nie można już podejmować żadnych działań, ale możecie jeszcze dokonywać edycji budżetu.

Jeśli ktoś naprawdę nie może wytrzymać, możecie robić już sobie szkice budżetów na 2707, ale nie podejmujcie żadnych działań w 2707, czy to mowa o wywiadzie, kolonizacji, dyplomacji czy czymkolwiek.
Odpowiedz