Trakt Kyphryjski
#91
//Ja tylko przypomnę, że nie trzeba całości pieniędzy płacić od razu, bo budowa torów trwa dwa lata.
Odpowiedz
#92
2708.

Republika Orleanu również zgłasza akces do Trakt Kyphryjskiego. Prezydent Sassenberg rozpoczął lobbowanie na rzecz wsparcia kandydatury Republiki. Nasze Państwo jest niewielkiego rozmiaru natomiast cieszymy się niezachwianą reputacją oraz stabilnością, która wyklucza ewentualne problemy z funkcjonowaniem Traktatu w Republice.
Odpowiedz
#93
2708

ZSRR chciałoby zapytać o kwestie wytyczenia trasy do Orleanu z obecnych odgałęzień Traktu*, oraz o jej finansowanie. ZSRR nie jest bowiem zainteresowane dokładaniem swoich pieniędzy do dalszej budowy Traktu - nie gdy wymagają zaspokojenia potrzeby naszych mieszkańców.

//* w okolicy Orleanu Trakt biegnie przez Imperium Moyolequezal - od Khazid Nekewukaz najkrótszą drogą do Xocopin [szczegóły zna VGZ?], a w ZSRR od Philany, przez Grung Agrilebaz, Schamberg, Weilerberg, Montidier, Karak Ziflin do Karak Norn.
Tak byś wiedział skąd dalej może iść Wink
Odpowiedz
#94
2708
Popieramy przyjęcie Orleanu.

W kwestii ERL:
- Moyolequezal zapłaci 12 mln$ za budowę torów na swoim terytorium,
- FKKA wpłaci 10 mln$ na budowę torów w ERL (5 mln$ Nehekhara przekaże FKKA w roku 2709).

//@VegetaZen2, @Herc
Odpowiedz
#95
2708
FKKA wesprze socjalistycznych towarzyszy z ERL gotówką.
...
Co do Orleanu, jako że jest to państwo szanujące prawa istot rozumnych, z dobrą reputacją oraz długą demokratyczną tradycją, jesteśmy skłonni poprzeć wasz akces, ale poczekamy na szczegóły dotyczące przebiegu potencjalnej trasy i jej finansowania.
Odpowiedz
#96
2708

Moyolequetzal opłaci w tym roku budowę linii do ERL na swoim terytorium.

Równocześnie proponujemy połączenie do Orleanu przez terytorium Moyolequetzal w przyszłym roku, wtedy też zostanie zaproponowane finansowanie. Plan linii:
[Obrazek: RwgyXfK.png]

//niech ktoś bo nie chce mi się liczyć ile to będzie kosztowało, zapłacę z dodatku solidarnościowego po 1 mln $ od każdego się nie obrażę
Odpowiedz
#97
2708

//wybrałeś trasę idealnie po przełęczy, więc tylko w startowej są góry,a  tam już infrastruktura Traktu jest. Wychodzi mi 8x4=32 mln $

Przy czym, @Verlax nie wspomniał ale pierwotnie coś dodatkowego (2 mln $?) było też za przekraczanie "dużych" rzek, a  wedle mapy terenowej jedna jest przekroczona.
Czyli razem 32+2=34 mln $. Tak, Verlax?
Odpowiedz
#98
////. Da.
Odpowiedz
#99
2708

Mając na uwadze Wojnę na Piaskach i wynikające stąd zawirowania, ZSRR proponuje krajom leżącym na północ od strefy wojny: Imperium Moyolequetzal, SZGK, FKKA i Sylvanii [bo Orlean i ERL jeszcze nie dołączyły, bo nie maja kolei zbudowanej] zrobienie tymczasowego Traktu, łączącego tylko kraje nie zaangażowane w wojnę. Po zakończeniu Wojny na Piaskach Trakt wróci do poprzedniego funkcjonowania - do tego czasu nie będziemy ryzykować spadku optymalizacji koordynowania gospodarek w duchu centralnie sterowanej gospodarki wolnorynkowej.

@VegetaZen, @książę (bo SZGK), @Herc, @Verlax (bo Sylvania i bo ogólny trakt).

//piszę to bo mam czas na pisanie w czasie międzyturowym. Wiem, efekty wchodzą w życie od 2709, czyli na budżet 2710. Ale to i tak lepiej niż czekanie na zakończenie wojny.
Odpowiedz
2709
FKKA jest za rozwiązaniem proponowanym przez towarzyszy z ZSRR.
Odpowiedz