Q&A edycja Śródziemie 2.0
#91
Keynesizm - inwestycje w prowincjach nie wymagają KP, pożyczka państwowa nie wymaga KP. Każdy posiadany slot przemysłowy daje w kolejnej turze 1% dochodu (ale minimum +5%).

Sloty przemysłowe z tury zero też się liczą?
Odpowiedz
#92
Zasady napisał(a):4) inwestycje w infrastrukturę - otrzymujemy 6 mln$ zniżki do natychmiastowego wydania na budowę rzeczy wypisanych w cenniku w rubrykach "Budowa struktur" oraz "Trakty" (np. lotniska, umocnienia, szlaki, struktury kulturalne).

Czy można tego użyć do opłacenia kosztów struktur spoza cennika typu tama Entera i wały przeciwpowodziowe Verlaxa z Nandanu?
Odpowiedz
#93
Cytat:Keynesizm - inwestycje w prowincjach nie wymagają KP, pożyczka państwowa nie wymaga KP. Każdy posiadany slot przemysłowy daje w kolejnej turze 1% dochodu (ale minimum +5%).

Sloty przemysłowe z tury zero też się liczą?
Tak.

Cytat:Czy można tego użyć do opłacenia kosztów struktur spoza cennika typu tama Entera i wały przeciwpowodziowe Verlaxa z Nandanu?
Wording mówi, że nie.
Odpowiedz
#94
Wiadomo gdzie przebiega równik Śródziemia?
Odpowiedz
#95
Daleko na południu patrząc z perspektywy naszej mapy. Jakiś Daleki Harad, te sprawy.
Odpowiedz
#96
Zbadane lotnictwo 1, chcemy zbudować "myśliwce" I genki - to jest sterowce z karabinami.

1) Które oznaczenie - mI?
2) płacimy według czego z cennika? Według dyonu sterowców zwiadowczych?


Cytat:
  • Dyon sterowców zwiadowczych: 6 + 4 * X mln $ i 3000 siły ludzkiej
    +6 mln $ jeśli bombardujących a nie zwiadowczych


  • Dyon myśliwców: 2 + 4 * X mln $ i 3000 siły ludzkiej (wymaga Lotnictwo II)
Odpowiedz
#97
Ekhu, a nie pisze aby że myśliwce wymagają II Genki lotnictwa?

Jako człowiek który introdukował sterowce do zasad, odpowiem: mI to sterowce zwiadowcze. Anyway uważanie je za myśliwce to jak uważanie panc0 za dywizji czołgów ^^
Odpowiedz
#98
(2024-05-09, 10:42)prehi napisał(a): Ekhu, a nie pisze aby że myśliwce wymagają II Genki lotnictwa?

Jako człowiek który introdukował sterowce do zasad, odpowiem: mI to sterowce zwiadowcze. Anyway uważanie je za myśliwce to jak uważanie panc0 za dywizji czołgów ^^

Okej, niezbędnik mi trochę namieszał w głowie, ma to sens
Odpowiedz
#99
1) Zasady dotyczące NPCów:


Cytat:Każde państwo satelickie zapewnia graczowi specjalny indywidualny bonus. Dodatkowo w każdej turze satelita zarabia 1 mln $ za każde 1 WP tego państwa - gracz kontrolujący państwo może wykorzystać ją na budowę struktur w państwie, inwestycje w prowincjach lub tworzenie wojsk. W takim przypadku zakładamy, że satelita dysponuje technologią kraju dominującego oraz ma tylko tyle slotów produkcyjnych ile wynika z WP.  Kraj satelicki pozwala na przemarsz wojsk, kontrolę nad swoimi wojskami przez państwo dominujące (trzeba opłacać ich zaopatrzenie i muszą być w osobnych własnych armiach z dowódcami tego kraju) oraz przekazuje mu wszystkie swoje surowce.

NPCe istniejący:


Cytat:Państwo, które jako pierwsze osiągnie 10 Wpływu jest uznane za DOMINUJĄCE. Status DOMINUJĄCEGO jest sprawdzany co trzy tury. Państwo DOMINUJĄCE ma następujące zdolności:
(+) Dominujący może korzystać ze złóż surowców znajdujących się w Khazad-dûm.
Cytat:Państwo, które jako pierwsze osiągnie 10 Wpływu jest uznane za DOMINUJĄCE. Status DOMINUJĄCEGO jest sprawdzany co dwie tury. Państwo DOMINUJĄCE ma następujące zdolności:
(...)
(+) Otrzymujemy 1j uranu co turę.


... czy to że satelicki przekazuje wszystkie surowce, nie sumuje się nieco z tymi dwoma dominacjami? I co z innymi NPCe do zdominowania, oni też zapewniają ekstra bonus satelicki plus jeszcze swój zwyczajny?

***

2) Dalej o NPCach. Z zapisu wynika że kraj satelicki =/= DOMINUJĄCY (nie zawsze, bo jest kwestia reputacji). Czy to celowe?

...ja wiem że akurat to ja ten wording pisałem, ale wydawało mi się że gdzieś pisałem też że zasady od kraju satelickiego w większości nie działają na NPCów "nie-od-graczowych" ...ale nigdzie tego nie dodałem do zasad.

Dlatego tak ogólnie proponuję jakoś skodyfkować jak "kraje satelickie" mają się do dominowania i czy zasady krajów satelickich mają coś do krajów zdominowanych, czy nie.
Odpowiedz
Przyjmuję, że startowych NPCów nie traktujemy jako podlegających pod ogólne zasady państw satelickich.
Odpowiedz