TVNandan
#1
2201

– Dobry wieczór państwu. Z tej strony Jasques Fals-Newes, a to jest wieczorne wydanie Faktów Telewizji Nandan. Przejdźmy do skrótu najnowszych wiadomości.

***
Wciąż nie są znane ustalenia komisji lotniczej badającej sprawę zestrzelenia samolotu rosyjskich linii lotniczych nad prowincją o kodowej nazwie J2. Ponieważ nad tą zagadką pracują eksperci z Rosji i Polski, może się okazać, że na wyniki ich działań możemy jeszcze poczekać. Tymczasem niezależny ekspert Anton Daniken (z tych Danikenów!) zwołał specjalną konferencję prasową, na której przedstawił swoją teorię dotyczącą tej katastrofy. 

– Proszę państwa, myśliwce, które zaatakowały Rosjan, należały do NICH! Do pierwotnych władców tej planety! Teraz wracają, by przegnać ludzkich najeźdźców z ich świata!

Jak zatem dowiódł niezależny ekspert, myśliwce znad J2 należały do Hindusów. ONZ na razie nie odniosło się do kwestii istnienia tajnej kolonii Indii.


***
Ucichło zamieszanie wywołane zeszłorocznym atakiem terrorystycznym, jaki miał miejsce na terytorium Xinchiguo. W rocznicę tych wydarzeń postanowiliśmy sprawdzić, jak radzi sobie społeczność Ujgurów, która padła główną ofiarą tych ataków. Na miejscu jest nasz niezawodny reporter, Gandzi Język.

– Jak państwo widzą, Ujgurowie żyją i mają się dobrze. W ramach aktywizacji zawodowej, rząd chiński zapewnił im zakwaterowanie i dostęp do miejsc pracy. Dzięki temu ci ludzie mają jak zarobić na miskę ryżu i inne niezbędne potrzeby. Jak powiedział mi pewien Ujgur: „Ja tam nie mogę narzekać”. … Już skończyłem, panie oficerze, czy może pan przestać przystawiać mi pistolet do głowy?



***
Zakończyła się I edycja Festiwalu Piosenki Marynarskiej na Manticore! Reprezentujący Kompanię zespół z karczmy "Krakeny i Dziewczyny" odniósł całkiem spory sukces jak na grupę, która sformowała się na miesiąc przed festiwalem, zdobywając wyróżnienie za swoje występy i dziesięć mandatów za udział w bójce z obywatelami Manticore (nasi wygrali! I to Manticorczycy zaczęli!). Zarząd Kompanii planuje już zorganizowanie II edycji konkursu w Borgueux.

***

Skoro już przy sporcie jesteśmy. W Borgueux przed budynkiem Komisji ds. Sportu zebrała się całkiem spora demonstracja kibiców sportowych. Domagali się oni podania konkretnej daty rozpoczęcia mistrzostw Nandanu w ich ulubionym sporcie - zwanym po japońsku sensha-dō. Chodzi tu o popularne w pewnych kręgach drużynowe walki czołgów dziewcząt w wieku licealnym. Demonstranci zapowiedzieli już, że jeśli Komisja nie spełni ich prośby, na następny protest przyjadą z własnymi czołgami.

Zachęcamy Komisję ds. Sportu do szybkiego wydania oświadczenia w tej sprawie. Nie chcemy czołgów strzelających w gmach Komisji. Redakcja TVNandan mieści się w tym samym budynku...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
TVNandan - przez Gandzia - 2021-11-08, 22:17
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2021-12-04, 01:00
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2021-12-08, 21:27
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-01-17, 16:47
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-02-04, 23:24
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-03-01, 23:20
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-03-14, 20:09
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-03-30, 20:41
RE: TVNandan - przez Gandzia - 2022-05-20, 19:27