Future is now, old man
#1
Tak to tu zapostuję żeby nie zaginęło na discordzie. Postujcie randomowe myśli i rozwiązania. 


Rzeczy wymagające naprawy:

-Reformy i inwestycje
Reforma rynku to jakiś żart i powinna być wywalona bo jest mocno rakotwórcza.

Inwestycja w badania powinna dostać nerfa z +5 na +3 żeby to faktycznie było do strategicznego inwestowania a nie co turę. 

Dodałbym jakieś nowe inwestycje, np inwestycję w rozwój wsi czy jakieś inne gówno dla CPków co dodaje X WP dla prowincji która ma mniej niż 5 WP. Walczyłoby to z kumulacją WP w stolicy. 


-Kumulacja WP w stolicy
No to jest chyba największy rak jaki istnieje, każdy sra sobie WP do stolicy i może drugiej prowincji i elo, reszta kraju głoduje, stolica baluje. Większość granic graczy to puste i wymarłe prowincje gdzie serio nie żyje nikt. Powinno się z tym walczyć. Nie wiem, jakieś cechy negatywne za zlewanie połowy kraju, eventy, bóg wie co. Obecnie to można nieironicznie stracić 90% kraju i się ledwo to odczuwa przy tym jak niektórzy sobie kraj rozplanowali X D


-System wywiadu
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie jest on cholernie statyczny i po prostu bym go zrobił na nowo. 



-Surowce produkujące dochód
Mapa jest wielka i pusta. Skolonizowane prowy dodają nam tylko głębię strategiczną i czasem surowce. Może by tak dodać surowce w stylu złoto, gaz czy inne bajery i dawałyby one dochód, ale wymagałyby tak jak zwykłe surki 5 WP w prowincji żeby je wydobywać. Pozwoliłoby to fajnie zapełnić mapę, jakiś potencjał fabularny dla gracza też jest bo może sobie wydarzenie strzelić z tym związane, wymusiłoby to rozwój odległych od stolicy prowincji rozwiązując w jakimś stopniu problem kumulacji WP w centrum kraju, no i po prostu byłby to jakiś tam smaczek. 


-Wojsko
Od zawsze na PNW triggeruje mnie to jak mało rodzajów wojska jest i że powoduje to pewne ułomności w grze. Nieironicznie Domination inspirowany EAW ma 100x lepszą mechanikę wojska. Pododawałbym jakieś gówna w stylu brygad zaopatrzeniowych żeby GM mógł sensownie symulować rozciąganie się linii i ich niewydolność lub wydolność, saperów, CASy bo to że są tylko myśliwce i bombowce i nic pomiędzy to ultimate rak tej mechaniki, okręty nowe żeby nie było że istnieją tylko niszczyciele, krążowniki i lotniskowce. Itd itd.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Future is now, old man - przez Troll - 2020-12-27, 16:19
RE: Future is now, old man - przez VegetaZen2 - 2020-12-27, 16:24
RE: Future is now, old man - przez Troll - 2020-12-27, 16:27
RE: Future is now, old man - przez Milord - 2020-12-27, 16:45
RE: Future is now, old man - przez prehi - 2021-01-05, 16:40
RE: Future is now, old man - przez Troll - 2021-01-29, 00:42