Ogłoszenia
#91
Cytat:Dysponując planami zyskujemy +2 postępu badań danej technologii oraz pozwala zignorować wymagania technologii podczas badania.


=>


Cytat:Dysponując planami zyskujemy +2 postępu badań danej technologii oraz pozwala zignorować wymagania technologii.


Byłem pewny że jest tak sformułowane, trudno, teraz jest.
Odpowiedz
#92
Od przyszłej tury, by nikt się nie zdziwił, przesuwam deadline'y (wywiadowczy z handlowym).

Do tego od zaraz zaczynam egzekwowanie zasady, że budżetu starego w nowej turze nie można edytować jeśli się nie uczestniczyło w działaniach wojennych. A i jeśli będzie wyraźnie nieskończony, z założeniem "i tak będę walczył" to złośliwie nie pozwolę edytować.


Od teraz też przesuwam deadline na embarga do deadline wojennego. Zmiana obowiązuje w trybie natychmiastowym.

Waham się czy nie zakazać dużych działań fabularnych między deadlinem handlowym a wojskowym, ale to za bardzo by wydłużało tury w świecie w którym są gracze którzy zaczynają pisać budżet po miesiącu. Za to ogłaszam niniejszym, że jak będzie taki post zbyt blisko deadline wojennego, to przesunę jego efekt działania na kolejną turę. W sensie każdy pozytywny, negatywny naliczę od razu.
Odpowiedz
#93
Sektor Zero podlega w tej chwili prawdopodobnie NPCyzacji. Nie wiem jeszcze co z nim z robię, wysadzę w powietrze czy podzielę na części czy zostawię, ale daję niniejszym 3 doby (przynajmniej, może więcej) na ewentualny protest @Vive i jego czynny żal.

Jeśli ktoś ma kontakt z Vive, proszę mu takie rzeczy przekazać, po zakończeniu tury wojennej (rozpiski wojen) będzie w innym razie zNPCowany.

***
Proszę pamiętać, że trwa tura wojenna, nie piszecie postów. Będę dawał kary za posty nieważne od daty, bo będą mnie mylić. Piszcie, kurde, w notesie.
Odpowiedz
#94
Ogłaszamy niniejszym rozpoczęcie się 7 tury (2207) edycji Nandan!

Gracze którzy brali udział w wojnach / na których konflikty znacząco wpłynęły, mają czas na edycję budżetów 2206 do 19.04 o 21:00. Należy przy tym napisać w rozmowach z MG vs BG co się edytowało i czemu - jeśli ktoś nie napisze "czemu", bez pytania o rację daję stabhita przy sprawdzaniu budżetów.
Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. NIE MOGĄ EDYTOWAĆ BUDŻETU!!!

Ponadto zabrania się edytowania rubryk które były niewypełnione. Edycja budżetu bez pozwolenia jest przy tym surowo zakazana.

Od 19.04 po 21ej sprawdzam szlaki handlowe i budżety. DLATEGO jak ktoś się nie wyrobi ze zmianami, to przykro mi, ale trudno.
Informuję uprzejmie że kontynuuję dawanie prezentu eventowego dla najgorzej napisanego budżetu w turze. Ale proszę się bardzo nie bać - to będzie tylko taki symboliczny kop w dupę.
MOŻNA zgłaszać wcześniej chęć sprawdzenia budżetu 2206, w sensie przed deadlinem. Będę miał potem mniej roboty, a gracz będzie miał więcej czasu na poprawki.

Ps. Graczy uprzejmie proszę o przypomnienie się ze wszystkimi eventami które zrzuciłem na turę 7, o ile na nie sam nie odpiszę + minął odpowiedni czas od napisania o nich.
Przypominać się w Rozmowach z MG, po kolei wymieniać sprawy (numerować) i podawać linki do działań/pytań. Bez tego obawiam się że mogę się sam z siebie sprawami nie zająć, więc wypisywanie w rozmowach to Wasza działka.

I TAK, PAMIĘTAM O TYCH KTÓRYM NIE ODPISAŁEM NA WYWIAD Z 2206, NIE PRZYPOMINAJCIE OD RAZU, PRZYPOMINAJCIE JEŚLI NIE ODPISZĘ W CIĄGU NIEDZIELI!

***

Deadline handlowy, kolonizacyjny, połowowy, WYWIADOWCZY na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 25.04, 21:00.
Wywiad będzie operował w tej turze na danych z 2206, za utrudnienia przepraszamy.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 03.05, 21:00.


Wiem, majówka, może będą przedłużenia, ale może nie. Cisnę, tak jak chcieli Fanatyk i Milord, im podziękujcie.
Odpowiedz
#95
W związku z pewnym przeładowanie Tajnych Wydarzeń u części graczy dopuszcza się możliwość od 2207 stosowania masowo osobnych tematów na inne tajne wydarzenia, np.
Tajne Wydarzenia - Dyplomacja z NPC. Tajne Wydarzenia - Wywiad. Tajne Wydarzenia - Handel.

W każdym wypadku jeśli tajne wydarzenia odnoszą się do jakichś wydarzeń z "głównego" tematu, to wszystkie niezbędne linki powinien wrzucić gracz. Pierwotnie też powinien był, teraz tym bardziej.

EDIT:
TF - Rozmowy z MG (Tłumaczenie błędów w budżecie) Wink
Odpowiedz
#96
Wszyscy którzy są sygnatariuszami traktatu o broni ABC, jeśli zaczną badać którąś z tych broni, muszą w turze w której to wpiszą do budżetu poinformować o tym bezpośrednio MG do tygodnia przed deadlinem handlowym. Bo inspektorzy o tym instant informują.

Nie zrobienie tak zaskutkuje że zabiorę Wam ten slot naukowy na daną turę i skończy się rumakowanie.

... tak, to jest też powodem dla którego coraz bardziej ograniczam możliwości edycji budżetu. Albo jego pisania od nowa, jak robił np taki jeden gracz z Helganatu, już po wojnach. Nie, jak był pusty slot w nauce przed wojnami, to trudno, przejebałeś.
Odpowiedz
#97
Cytat:Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. NIE MOGĄ EDYTOWAĆ BUDŻETU!!!

Należy jednak zaznaczyć, że jak ktoś chce po prostu uporządkować budżet, to może wnioskować do MG o pozwolenie na sprawdzenie czy nie zrobił 1+10=16.

MG po prostu sprawdza czy ktoś nie zostawił sobie pustych slotów do zapełnienia - o to chodzi w zakazie edycji, bo są cwaniaczki co robiły budżet na starą turę na początku tury nowej i MG ma nadzieję im wybić to z łbów.
Odpowiedz
#98
Odpisywanie na eventy gracza, pingowanie kogokolwiek (cytaty się liczą), pisanie z jakimiś granicami czasowymi (odpowiedz, bo...) i narzekanie na discordzie w dniach 15.04-18.04 (oba włącznie) jest surowo zabronione pod rygorem "dam Ci negatywny event poza kolejką". Nie będzie taki łagodny jak dla Transaarde!
Odpowiedz
#99
... z przyczyn formalnych i wygodnościowych od 2207 wzwyż proszę temat "Wojsko" aktualizować co turę w nowym poście, a nie aktualizować jeden post. Niektórzy już tak robią i zaprawdę - dobrze robią. Aktualizuję też odpowiedni temat z szablonami postów.
Odpowiedz
Wróciłem na tyle by sprawdzać budżety (przynajmniej wiadomo czemu mi się nie chce i takie tam). Nie odpisuję na wydarzenia i w większości wypadków na pytania zanim nie sprawdzę wszystkich budżetów - wtedy też dam przedłużenie tury, dopóki to się nie stanie plus minimum tydzień jesteśmy w turze "przed deadlinem handlowym" (i kolonizacyjnym i wywiadowczym). Deadline wojskowy+ na embarga będzie najwcześniej kolejny tydzień dalej.
Odpowiedz