Wydarzenia
#1
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
Odpowiedz
#2
2200

Rząd ogłosił wprowadzenie polityki programów socjalnych oraz z czułości serca zadbał o rozwój nauki.

Spośród naszej ogromnej listy uczelni, aż dwie zyskały wyżej wspomniane benefity mające wpłynąć na rozwój nauki:
Politechnika Carska (wojska lądowe) um 0 --> um 1
Uniwersytet Techniczny im. Aleksandra II (lotnictwo)  um 0 --> um 1 



//-55 Kultury na rozwój ZNów. (25 i 30.)
Odpowiedz
#3
2200
[Obrazek: Afghans_Kabul_airport_1629615280334_1629615293825.jpg]


Dzisiaj o godzinie 09:00 odbyła się wspólna konferencja prasowa MSZ i MSW na której Mikhail Dolonin (MSZ) ogłosił że: 
Kryzys dyplomatyczny został zażegnany. Helganie wypuścili Niemców przebywających na terenie naszej ambasady, pierwsi z nich już wylądowali we Wladynandańsku. Imperium Helgan wycofało się z oblężenia ambasady i mamy już z nią normalny kontakt, elektryczność i dostęp do wody zostały przywrócone. Wojskowe samoloty transportowe właśnie szykują się do startu po resztę Niemców, a co do pracowników ambasady - rząd podjął decyzję o tym iż pozostaną tam do roku 2202 z powodu posiadania największego doświadczenia w negocjacjach z Helganami, co w przyszłości może przydać się choćby w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

MSW Yuri Andrupowicz dodał iż w roku 2201 powstanie okrąg autonomiczny dla Niemców, zgodnie z tradycjami zostanie on nazwany Autonomicznym Okręgiem Niemców Nadwołżańskich.*

//Albo dziś przed 16 albo w nocy, albo jutro w południe wrzucę full mapę swojego kraju z podziałem na okręgi autonomiczne, bo póki co byłem leniuszkiem ale chciałbym w sumie uwinąć się przed 2201
*Nie wydaję na to KP bo i tak 1/4 mojego kraju to nie są Rosjanie i posiadają własne okręgi autonomiczne (patrz - Nowa Warszawa, region Polaków), a Niemcom przypadnie zadupna prowka z 0 WP więc mam nadzieję na brak kontrowersji...
Odpowiedz
#4
2201

W Nowym Carycynie powstało nowe centrum terraformacyjne! Cieszmy się i radujmy wszyscy!


//-2 PP na postawienie Centrum Terraformacyjnego w prowincji Nowe Carycyono (25WP)
Odpowiedz
#5
2201

Po udanych negocjacjach z AMATem, Carewicz zawitał do Elisty by otworzyć błyskawicznie zbudowany kompleks wydobywczo-przemysłowy! Jest to wspaniała wieść dla całej Federacji Rosyjskiej, gdyż ilości węgla płynące z tego miejsca zasilą* domy wszystkich kolonistów!


//*I spowodują kryzys zdrowotny (smogowy) w przeciągu 2 lat od momentu gdy przejmie mnie Prehi. 

+5 WP w Elista poprzez użycie zdolności specjalnej AMATu.
Odpowiedz
#6
2201

Specjaliści z Ministerstwa Zdrowia zapewniają, że zastosowywane najnowsze filtry produkcji Apple całkowicie blokują niskie emisje, a zakłady recyklingu przetwarzają je na węglowe wkłady do akumulatorów napędzając pozostałe gałęzie przemysłu.

//+2 KP
Odpowiedz
#7
2201

Lev Adropov otrzymał nowe odznaczenie od Carewicza! Liczymy że to zmotywuje go do jeszcze cięższego wysiłku w poprawie obronności kraju przed najazdem zazdrosnych sąsiadów!


//Lev Adrapov +1um (1-->2) -5K
Odpowiedz
#8
2201

Rosyjska kultura kwitnie, a wraz z nią kwitnie cały naród! Największy rozkwit z tego całego kwitnięcia, rozkwitł wśród kwitnącej naukowej młodzieży!

//Wybieram cnotę innowacyjni
Odpowiedz
#9
2201

Trzem rosyjskim olcaleńcom z zamachu na rosyjskie Samoloty Transportowe udało się opuścić Polskę. Co prawda dwóch leciało samolotem na dwa razy, a trzeci jechał drogą lądową i wszystkiemu towarzyszyły paranoiczne środki ostrożności - ale: DOTARLI.

//daję na jawnych, by nie było już żadnych wątpliwości. Troll, jak znowu zaczniesz coś motać w ich temacie, albo wiz dla nich, albo coś, to instant -1 staba. To nie kindergarten.
Odpowiedz
#10
2201

Otrzymujemy 0,8 mln $ nagrody od policji innych krajów, za czujność FSB czuwającego nad jakością informacji na świecie.

//otrzymujesz +0,8 mln $, ale pod warunkiem braku anulowania pożyczek z innych krajów.
Odpowiedz