Wydarzenia
#1
[Obrazek: bc2a064b9c.png]
Odpowiedz
#2
2200

Dzięki licznym inwestycjom Politechnika Borgueux utworzyła nowe wydziały. Ponadto zarząd Kompanii zakończył negocjacje z firmą Dassault Aviation, na mocy której Dassault utworzy na Nandanie swoje placówki badawcze.

//Za kulturę podbijam ZN przemysłowy o 1 i lotniczy o 1.
Odpowiedz
#3
//maksymalnie jeden poziom w ciągu tury z kultury i pisz ile K+ wydajesz (żeby było widać jak rośnie^^) - komentarz zostawiam dla innych
Odpowiedz
#4
2200

Do tego Krauss-Maffei Wegmann utworzył na Nandanie swoje poligony doświadczalne.

//Podbicie ZN lądowego o 1 za kulturę, poprzednie poprawione.
Odpowiedz
#5
2201

W tym roku EKN udostępnia Królestwu Manticore, Xinchiguo i Rosji swoje floty transportowe w celu przewiezienia uchodźców z Nowej Brytanii na terytorium EKN i Xinchiguo. Część uchodźców powędruje dalej do Rosji za pośrednictwem flot Manticore operujących na rzece Cagneux.

Królestwo Manticore przekazało nam 2j paliwa w celu zaopatrzenia naszych transportowców.
Odpowiedz
#6
2202

W związku z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją międzynarodową EKN doinwestowało sektor lotniczy. Dodatkowo za skuteczną akcję ochrony konwojów z uchodźcami admirał Torres otrzymał podwyżkę.

//Awans ZN Dassault Aviation o 1 ze zniżką 5K+ za 5 mln $ wynikającą z PinkmanConu
Awans admirała Torresa o 1
Odpowiedz
#7
2202

Film "Czerwone Morza" odniósł sukces, szkoda że to prywaciarze. Przy okazji
Wszyscy wiedzą na Nandanie
(w) EKN kręci się gównianie

//-0,5 mln $ w tym budżecie na 2202.
+2 mln $ w budżecie na 2203, bo podatki, cło intelektualne i wszystkie inne rzeczy świeżo wynalezione przez urzędasów.
Mamy reputację kraju o najgorszej kinematografii na Nandanie, nawet Helganie robią lepsze filmy o mordowaniu (pomagają duże ilości statystów).

Cecha jawna: Robimy badziew (do 2203) - każdy film robiony przez nas / we współpracy z nami potrzebuje dwa razy większy nakład na marketing niż konkurencja. Przymus oglądania naszych filmów może doprowadzić do utraty stabilności kraju.
Odpowiedz
#8
2203

Nasi obserwatorzy zaangażowali się w kwestię oceny przestrzegania prawa w prowincji R8. Niestety, uzyskaliśmy pozwolenie wejścia tylko od strony japońskiej (co może podważać pewność naszego raportu), ale wedle niego nie stwierdzono przypadków łamania prawa międzynarodowego - to znaczy nieukaranych przypadków.
Nasi obserwatorzy mają też dostęp do burskich jeńców wojennych w rękach sił japońsko-etiopskich, w tym słynnego generała Marka Prinsloo.

//+1 reputacji i -10 KP LUB +3 KP

***
Mimo szczupłości sił eskortowych odparliśmy napaść morskiego tałatajstwa na nasze konwoje. Było ciężko, ale daliśmy radę…Choć może warto nieco wzmocnić naszą osłonę konwojów?

//+2 KP za przetrwanie pierwszego ataku krakenów: innym zazwyczaj tak ładnie nie wychodziło.
Odpowiedz
#9
2203

Dostaliśmy obfite dofinansowanie z naszej macierzystej UE na propagowanie najlepszych możliwych wzorców normalizacji, przestrzegania praw człowieka i zrównoważonej polityki rolnej. W większości pieniądze wylądowały już na naszych kontach, będą uzupełniane w miarę ubytku. Mniam!

//cecha jawna: Dofinansowanie z UE (2203-2207) - -1 mln $ kosztu pierwszego WP w prowincji [-2 mln $ w Dakshin]; -2,5 mln $ kosztu lotniska, bazy morskiej i stacji radarowej.
+ coś więcej na TFie


Bonus z cechy "Dofinansowanie z UE" kumuluje się z innymi bonusami wpływającymi na inwestycję w prowincje.
Odpowiedz
#10
2203

Nasza Kompania cieszy się poważaniem na arenie międzynarodowej. Hura!

//+1 reputacji, -10 KP
Odpowiedz