Wydarzenia
#21
// mhm, w 2300 moze dobiję do wymagań XD
Odpowiedz
#22
2204

Nasz rząd zgodnie z obietnicą zainwestował w rozwój industrialny, nie tylko naukowy. Społeczeństwo podchwyciło nowy, ogólnokrajowy trend.

//nowa cnota - Przedsiębiorczy
//w końcu
Odpowiedz
#23
2204

WYBORY

//niestety skrócone, nie obiecuję, ale postaram się to lepiej rozpisywać ;_;
--
Przeprowadzamy wybory. Poza standardowymi partiami, w wyborach pojawiła się nowa opcja polityczna, wynikająca z zapotrzebowania społecznego coraz większej populacji muzułmanów.

PARTIE:

Partia Inżynierii Stosowanej [SOCialdemokraci] [15%] - dążą do mechanizacji każdego aspektu życia, od robotyzacji zakładów, lepsze automobile, ograniczanie i późniejsza eliminacja spalania, a nawet robotyzacja, czyli zastąpienie ludzi pracy maszynami o szczątkowej inteligencji, zaawansowanej na tyle, by potrafiła adaptować się w drobnym stopniu do zadań, jednak nie na tyle by uzyskać samoświadomość. Off-switch obowiązkowy. Te roboty, które najlepiej by podołały stałyby się wzorem do produkcji następnych wersji w oparciu o te rozwiązania, które się sprawdziły, a sam wzór uzyskałby prawo do ulepszeń z lepszych materiałów.

Partia Biotechnologii [POPuliści] [17%] - Dążą do poznania fauny i flory nandańskiej, zbadania jej oraz znalezienia sposobów na jej genetyczne modyfikacje w celu zwiększenia korzyści z hodowli. Bada się także krzyżówki z ziemskimi gatunkami i obserwuje efekty w kwarantannach. Karczowanie lasów bez uprzedniego zbadania ekosystemu tegoższe pod np. budowy domów są niedopuszczalnym marnowaniem potencjału.

Partia Cyfryzacji [Lewicowi Libertarianinie (SOC)] [6%] - Dążą do stworzenia najlepszych systemów do zarządzania, symulacji czy też do stworzenia prawdziwego AI, o możliwościach przekraczających nawet ich własne marzenia. Teoretycy głośno przekonują także o tym, że gdyby takie AI udało się stworzyć, idea egalitaryzmu oraz merytokracji powinny dotyczyć także i ją równo jak ludzi. Sztuczna inteligencja jako Administratus Dominus? Jeśli udowodni swą wyższość w osiągnięciach i wygra wybory, dlaczego nie? Jakiem prawem moglibyśmy jej tego zabronić? Hipokryzji i chęci powrotu niewolnictwa świadomej, niewęglowej istoty? Jakimi rodzicami byśmy byli?

Partia Fizyków [NACjonaliści] [44%]- dążą do poznania wszystkich praw rzeczywistości i opisania ich w liczbach. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie transportu, jak podróż nadświetlna z Ziemi udowodniła, że ludzkość na potencjał do łamania nawet najważniejszych zasad, bądź też, że nie wszystkie żelazne zasady działania Wszechświata są tak naprawdę żelazne i nie wiemy wszystkiego na pewno. A skoro niemożliwe staje się możliwe na naszych oczach, to najwyższy czas zadać sobie pytanie, ile brakuje nam do stworzenia rachunku chaosu, równania pozwalającego na symulację ruchu każdej cząstki we wszechświecie, efektywnie pozwalając na… poznanie przyszłości? Ponownie: dawne niepokonalne bariery są łamane na naszych oczach, kto wie jakie sny uda się sprowadzić do realności.

Partia Astronomiczna [LIBertarianie] [18%] - Dążą do skupienia się na Nandańskich warunkach planetarnych, orbicie oraz jej opanowaniu, chcą stworzyć własny kosmodrom, aby prowadzić misje kosmiczne jak i wynosić służące celom Unii satelity, gwarantujące lepszy obraz satelitarny, hypernet, prawdziwą lokalizację satelitarną, by porzucić te mapy z czasów kamienia łupanego, obserwację teleskopową Wszechświata z orbity Nandanu, w nadziei na odkrycia niedostępne dla obserwatorów z orbity ziemskiej. Skupiają nie tylko astronomów, ale także inżynierów projektujących rakiety z tego, co Nandan daje oraz nowoczesne paliwo, które ma wynosić te rakiety i satelity coraz efektywniej i coraz niższym kosztem.

Dom Islamu [KONserwatyści obyczajowi] [Dopiero powstała, ilość % uzyska w wyborach, jeśli dostanie się do rządu]- Dążą do zmniejszenia technokratyczności USE, wprowadzenia większej duchowości w miejsce szkiełka i oka. Optują za pokojem, zgodnie z tłumaczeniem słowa Islam; jeśli zapanuje Islam nad Nandanem, to będzie pokój, prawda? Ale w międzyczasie są też zwolennikami interwencji zagranicznych w celu obrony słabszych, zwłaszcza jeśli można to połączyć z pomocą Czerwonego Półksiężyca.
Mają poparcie prawie wszystkich muzułmanów i nawet części bardziej wierzących chrześcijan, z uwagi na znacznie bardziej liberalne podejście do Ludów Księgi niż to opisują hadisy i praktyka szariatu.

Rząd wskazuje na wiele sukcesów na polu naukowym, jak i brak incydentów krakenowych czy innych wynikających z zagrożeń nandańskich, opisując to jako zasługa niezwykle rozsądnego podejścia do badań, nie zaś atakowania czy ignorowania, co czyniły inne kraje i za co ucierpiały, a także właśnie ruszyły masowe pomoce do rozbudowy miast i wsi, zgodnie z obietnicą za przedłużoną kwarantannę (tu się każdy zgadza, że w wypadku zagrożenia nieznanymi chorobami na świecie, na którym żadne choroby nie powinny szkodzić człowiekowi, to był rozsądny ruch). Opozycja zaś wskazuje, że wszystko cudownie, ALE gospodarka leży i kwiczy w porównaniu do reszty krajów oraz udział w LNN uważa się za zbyt nikły. Izolacyjny wręcz. Fizycy mają też wątpliwości, czy plusy kebabów w bazlamie na ostro powinny przesłaniać nam minusy zwiększającej się populacji kraju, który niegdyś podbiliśmy! Nie sądzą, że pączkowanie muzułmanów jest aż tak... pozytywne, jak sądzą inni.

//Proszę o poczekanie na TFa, zaraz będzie
Odpowiedz
#24
2204

USE oznajmia Nandanowi, Ziemi oraz każdemu krajowi i kolonii z osobna, iż oficjalnie obejmuje protektorat nad prowincją U14, włączając ją do swego kraju jako rezerwat pod ścisłą ochroną. Zamieszkujący ją lud "Vidroop Log" (nowa nazwa prowincji Vinroop L. , na 2205) uznał nasze zwierzchnictwo i opiekę, co oznacza, iż wszelkie próby naruszenia integralności jego społeczności bez wiedzy i zezwolenia USE oznacza atak na naszą kolonię. Vidroop Log cenią sobie spokój i nie chcą kontaktów z nikim poza własnym ludem, co zamierzamy uszanować i dopilnować, by zostało to uszanowane. Nasza armia będzie stać na straży tej decyzji.
Odpowiedz
#25
2204

Tegoroczne wybory odbyły się pod wielkim wrażeniem nowo powstałej partii Dom Islamu, która przebojem wdarła się do sondaży i była nielichym szokiem dla innych polityków - zwłaszcza solidne poparcie dla niej ze strony bardziej religijnych spośród chrześcijan. Cóż, Nandan nie powiela standardowych schematów i klisz...
Partia Biotechnologii poprawiła swój wynik i pozostała trzecią siłą w parlamencie, ale pod znakiem zapytania stoi możliwość mianowania przez nią premiera, co się stało w poprzedniej kadencji.
Wyjątkowo źle poszło Partii Inżynierii Stosowanej i Partii Cyfryzacji - ich postulaty są najtrudniejsze do wyobrażenia w stosunkowo biednym USE a były też najbardziej obrzucane błotem przez Dom Islamu; ich wyborcy zresztą przeszli w dużej mierze do tej partii...
Ogromny spadek zaliczyła też Partia Fizyków - co też oczywiście jest efektem powstania nowej partii.
Partia Astronomiczna z grubsza utrzymała swoją pozycję.

Jaki będzie rząd nowej kadencji?

//proszę ustalić jak będzie wyglądać koalicja. Poprzednio była to jakaś abominacja, by partia co rządziła miała 17% - ma być jakaś sensowna koalicja na 51%+

Proszę rozpisywać w informacjach ogólnych parlament w sposób cywilizowany, przy izbach.
Nie wiem nic z ustroju jak wygląda mianowanie do jakiej izby, więc obie mają dokładnie tyle samo procent. Tak, 0,5% z 46 kanclerzy na pewno istnieje.

Skład parlamentu:

Cytat:Partia Inżynierii Stosowanej [SOCialdemokraci] [15%] -> [7%]
Partia Biotechnologii [POPuliści] [17%]  -> [20%]
Partia Cyfryzacji [Lewicowi Libertarianinie (SOC)] [6%] -> [2%]
Partia Fizyków [NACjonaliści] [44%] -> [26%]
Partia Astronomiczna [LIBertarianie] [18%] -> [15%]
Dom Islamu [KONserwatyści obyczajowi] [nie istniała] -> [30%]
Odpowiedz
#26
2204

Wygrywająca partia Dom Islamu utwierdziła pozycję ekspansywnego islamu w USE. Muzułmanie już nie chcą autonomii: chcą przewodzenia całemu krajowi, zgodnie z zasadami Islamu. Mashallah.

//zmiana cech:
Autonomiczna społeczność muzułmańska - +1KP, +2PK, +5% siły ludzkiej. Oddziały złożone wyłącznie z rodzimych muzułmanów są bardziej bitne.
->
Wpływowa społeczność muzułmańska - +2KP, +2PK, +10% siły ludzkiej. Oddziały złożone wyłącznie z rodzimych muzułmanów są bardziej bitne. Decyzje sprzeczne z zasadami islamu kosztują 5 KP drożej [cn. 10KP]

Prawdziwie wierzący muzułmanie - +2% dochodu za każde pełne 10% muzułmanów w populacji, + na razie brak efektów.
->
Prawdziwie wierzący muzułmanie - +2% dochodu za każde pełne 10% muzułmanów w populacji, +1 WP na turę (dowolna prowincja)* za każde pełne 10% muzułmanów w populacji.

*jak inwestycje w prowincje
Odpowiedz
#27
2204/2205

Nastąpiła bezprecedensowa napaść ONZ i jego sługusów na jednego z naszych sojuszników (~~kind of), z LNN - Federację Robo-Techniczną. Co prawda w dużej mierze sami sobie byli winni, co im wytknęło zresztą Manticore (trzeba było nie rajdować Rosji), dokonali złamania prawa międzynarodowego i dostarczyli przeciwnikom pretekstu - ale reakcja krajów lojalistycznych wyraźnie świadczy że to był tylko pretekst!
A my im nie udzieliliśmy żadnej pomocy. Dobrze że nie upadli, ale to nadal o nas dobrze nie świadczy...

U Nandanitów za to LNN też nie za dobrze zadziałało - my co prawda w tym nie braliśmy udziału, nie mamy tam zbyt blisko, ale to tylko okoliczności łagodzącego: nasi muzułmanie są oburzeni, ateiści też, chrześcijanie też, nawet naukowcy zauważyli że nic nie zrobiliśmy. Niby nie musieliśmy, ale LNN jako całość działało, wysłalibyśmy 1 dywizję chociaż jak i tak maszerowali przez nas, a tak...?

//
-5 KP

+ cecha jawna: Biją LNN! - Jeśli Federacja Robo-Techniczna poniesie totalną klęskę, spadnie to też na nasze głowy i poskutkuje -1 stabilności.
Odpowiedz