Todolist
#11
"20 przemysłowych, 20 ropy, 10 rzadkich i 5 uranu"  - trochę mało. Zwłaszcza w kontekście reaktorów jądrowych - chyba że to tech wyłącznie militarny ma być.
Odpowiedz
#12
Jak mapki robić to do gacusia, on ma złoty paluszek do tego :3
Odpowiedz
#13
Nie chce mi się. Tzn. połączyć i edytować mapkę mogę, ale to może chyba każdy kto posiada minimalnego kuca w jakimkolwiek programie graficznym xD
Odpowiedz
#14
Myślę, że mamy dostatecznie dużo wyobraźni przestrzennej, żeby wiedzieć jak się łączą te mapki, a i chyba w tej samej skali są.
Odpowiedz
#15
[Obrazek: unknown.png]

Pierwsza mapa, zrobiłem Australię. Nieco rozszerzyłem akweny, wydzielając Cieśninę Malakka. Zaznaczyłem na akwenach precyzyjnie z którego akwenu można na jaki ocean wypłynąć oraz dałem ich precyzyjne granice by łatwo było sprawdzić czy można się desantować/transportować czy nie. Cieśnina Malakka oraz Morze Jawajskie są pro forma morzami płytkimi i archipelagowymi, pozostałe są głębokie i oceaniczne. Poza tym klasycznie wywaliłem surowce i państwa. Jutro zrobię Azję.
Odpowiedz
#16
(2020-04-21, 21:55)VegetaZen napisał(a): Myślę, że mamy dostatecznie dużo wyobraźni przestrzennej, żeby wiedzieć jak się łączą te mapki, a i chyba w tej samej skali są.

Ale znacznie wygodnie jest jak mamy wszystko na jednej mapce.
Odpowiedz
#17
Sprawdziłem to testowo - wygląda na to, że skala map Australii i Oceanii oraz Azji jest tak podobna, że połączenie obydwu mapek byłoby raczej bardzo proste. Wydaję mi się, że na spokojnie mogę spróbować zrobić z tego jedną dużą mapę. Skończę najpierw modyfikować mapę Azji, a potem zobaczę czy uda mi się to ładnie połączyć. Jedynym problematycznym regionem jest Malezja, którą prawdopodobnie będę musiał narysować od nowa, ale wszystko inne powinno być ok.
Odpowiedz
#18
(2020-04-19, 21:16)VegetaZen napisał(a): Ktoś z czymś chce pomóc?

Do jednej z azjatyckich edycji zrobiłem raz tło historyczne na podstawie zgłoszeń graczy z rekrutacji - jeśli będzie jawna rekrutacja, będę akurat miał czas i chcemy coś takiego mieć, to mogę spróbować to powtórzyć - to przydatne kiedy gracze rezygnują w pierwszej turze i nikt nie ma pojęcia czym właściwie jest ten NPC - tzn. gracze mogą się odnieść do jakiegoś "lore" zamiast pytać się MG "czym kurde jest to dziwne państwo z którym sąsiaduje, skąd się wzięło, czy mieliśmy z nimi w przeszłości jakiekolwiek kontakty?".

To tak, żeby nie było że tylko stoję obok i marudzę, chociaż jeśli nie chcecie czegoś takiego (albo VZ woli zrobić to sam), to chętnie wrócę do podpierania ściany na tej imprezie Smile
Odpowiedz
#19
Rekrutację widzę tak, że zastosujemy starożytną zasadę: kto pierwszy ten lepszy w zaklepywaniu miejsc na mapie. Jawnie można podać kim się chce grać i "oficjalną wersję", czyli np. opis lepszej Korei, potem będę zadawał trzy pytania opisowe, z których będą wynikały ambicje i ta część fabularna (i myk obozy pracy, głód i ambicja żeby straszyć imperialistów atomówkami). Do tego dam punkciki do rozdania : ) - punkciki są zarąbiste, jeszcze tylko zastanawiam się czy cennik punków powinnien być jawny.

Surowce: 32, 32, 16 i 8 - ale! na start znamy położenie tylko połowy z nich, a resztę będzie trzeba odkryć. Git? Wszystkie pozostałe kontynenty uznajemy za pozbawione surowców.

Richci, bez twojego podpierania ściany konstrukcja runie.
Odpowiedz
#20
Kto pierwszy ten lepszy ma lekkie wady - niedopracowanych państw startowych. Ale spoks, jakoś się przezyje, opisze się państwo po rekrutce (pozdrowienia dla Richtusa).

No bo jak tu pisać opis państwa, jak kilkanascie sekund może mi zabrać Mauritiusa?


Cytat:Wszystkie pozostałe kontynenty uznajemy za pozbawione surowców.
Ale można je kolonizować? (poza Polską). Wiesz, np. ktos gra Rosjanami i chce Moskwę. Albo Francuzami w Indochinach i Paryż. Itp. Ambicje dla autystów, ale będzie przynajmniej zabawa. Choćby w przerywanie szlaków transportowych francuzom z Indochin.
Odpowiedz