Q&A edycja Śródziemie 2.0
Proszę dopisać do zasad ze rzeki to akweny bo to ni waca nie wynika.
Odpowiedz
Koszt naprawy okrętów lekko uszkodzonych zostaje taki, jak zawsze wstawiałem pod wojnami, ale nie było (również) nigdy wpisane do zasad? Wink
Odpowiedz
Rzeki doszły do zasady, koszty napraw do cennika.
Odpowiedz
Skoro jesteśmy przy rzekach - padłem ofiarą efektu Mandeli, bo wydawało mi się, że lotniskowce i pancerniki (i zanurzone okręty podwodne) nie mogły pływać po rzekach, a nigdzie tego nie widzę. Jedyna wzmianka o tym jest chyba tylko w niezbędniku wojsk z Nandanu.
Odpowiedz
Proszę dopytywać indywidualnie, do źródeł rzeki na pewno nie dopłyną.
Odpowiedz
Cytat:Przyrost naturalny - co 4 tury gry aktualizujemy ludność o przyrost naturalny, równocześnie przeliczamy maksymalną siłę ludzką w oparciu o nową wartość. Bazowo zależy on od zamożności społeczeństwa. Może być modyfikowany przez cechy społeczeństwa i technologie (uwaga! modyfikacje traktujemy jako zmianę w punktach procentowych). Wartości bazowe:



Coś mi świta, że we wcześniejszych edycjach (na Nandanie?) siła ludzka była zerowana co przyrost naturalny. Dalej będzie to działać w tej edycji, czy to było tylko na potrzeby tamtej edycji i w obecnej po prostu będziemy przeliczać?
Odpowiedz
(2024-05-16, 10:29)Milord napisał(a):
Cytat:Przyrost naturalny - co 4 tury gry aktualizujemy ludność o przyrost naturalny, równocześnie przeliczamy maksymalną siłę ludzką w oparciu o nową wartość. Bazowo zależy on od zamożności społeczeństwa. Może być modyfikowany przez cechy społeczeństwa i technologie (uwaga! modyfikacje traktujemy jako zmianę w punktach procentowych). Wartości bazowe:

Coś mi świta, że we wcześniejszych edycjach (na Nandanie?) siła ludzka była zerowana co przyrost naturalny. Dalej będzie to działać w tej edycji, czy to było tylko na potrzeby tamtej edycji i w obecnej po prostu będziemy przeliczać?

...Jak zerowana? Zawsze ( na pewni w ostatnich dwóch edycjach) miała być przeliczana, jeśli miałeś zerowaną zużytą siłę ludzką to znaczy że jakimś sposobem nie wychwyciłem Ci błędu w budżecie Tongue
Odpowiedz
Aż sprawdziłem budżety Milorda z Nandanu i nic nie zerował xD
W każdym razie: nie, siła ludzka się nie zeruje co przyrost naturalny.
Odpowiedz
W niektórych NPCach jest zapisane:


Cytat:Posiadania 10 punktów wpływu gwarantuje:
(...)
(-) -1 punkt wpływu w Morii co turę

Czy gracz ma to samodzielnie podawać czy jest jakoś naliczane awtomatycznie?
Odpowiedz
Gracz powinien samodzielnie to wpisywać do zmian wpływów.

...tak, można już donosić na kolegów.
Odpowiedz