Wydarzenia Rivendell
#1
[Obrazek: IkT5aNX.png]
Odpowiedz
#2
100 SE

Gwaith-i-Mírdain

Lata wspierania inżynierów z Eregionów i czuwanie nad kierunkiem prac osobiście przez mistrza Ellavornora doprowadziła do połączenia głównych zakładów należących do mistrzów hutniczych Eregionu w prywatno-publiczny kartel nazwany na część starożytnych artystów-kowali Gwaith-i-Mírdain (sin. bractwo jubilerów). Biuro konstrukcyjne aktywnie pracuje nad ulepszeniem linii produkcyjnych i doskonaleniem noldorskiego i sindarskiego przemysłu.

Wybierz swoją przyszłość! Dołącz do armii Rivendell

[Obrazek: Ir81jNq.png]

Nie ma dla dumnych Noldorów, Sindarów i reszty Quendi większej chwały niż mężna walka o pokój, obrona wolnych ludów Śródziemia, ratowanie Ardy przed melkorystycznym syfem. Plakaty z Ellavornorem stojącym ramię w ramię z naszymi dumnymi żołnierzami znalazły się w głównych miastach Rivendell. Nowi ochotnicy mogą zgłosić się do służby w armii Rivendell, zasilić szeregi sił reagowania Zachodniej Marchii i Lothlorien. Wyjątkowo pierwszy raz nabór ochotniczy dotyczy również orłów, których elitarne dywizjony będą wzmocnieniem naszych sterowców.

// ZN przemysłowy Gwaith-i-Mírdain poziom +1 za 25 K+
Podnoszę poziom mobilizacji na 1: armia zawodowa, tracę 1 stabilności (?)
Odpowiedz
#3
100 SE

Cytat:Podnoszę poziom mobilizacji na 1: armia zawodowa, tracę 1 stabilności (?)
Elfowie co prawda powszechnie popierają ideę walki o pokój i tym podobne, jednak niektórzy trochę obawiają się, że gdy skończą się chętni do służby zawodowej, to i oni zostaną oderwani od harf i pisania poezji i wzięci w kamasze, co budzi już pewien niepokój.

//Potwierdzam -1 stabilności
Odpowiedz
#4
100 SE

W miastach Rivendell heroldzi publicznie odczytywali przemowę Ellavornora dotyczącą bieżącej sytuacji państwa, aby wieść dotarła nawet do tych mieszkańców, którzy jeszcze nie dysponują radiem.

O Wielcy Przyjaciele Długiej Historii, Dziś zwołuję was, byście usłyszeli słowa, które nieuchronnie przychodzą z pieśni przeszłości. Orkowie i entowie zbierają się w cieniu, ich mrok się pogłębia. Niech nasze serca nie trwożą się, lecz zaufajmy niezłomnej elfiej woli. Wojna z orkami jest nieunikniona, jak cień za postacią. W obliczu tej groźby, przypomnijmy sobie naszą moc - moc wspólnoty, mądrości, i odwagi. Niech nasze ostrza i lufy dział będzie gotowe, nasze serca nieugięte, a nasza determinacja niezłomna. Jak światło gwiazd Gil-galada nad naszymi głowami, tak niech nasza nadzieja lśni, by przepędzić ciemność. Rozpocznijmy przygotowania, by ocalić Śródziemie przed zgnilizną orków. Niech nasza jedność będzie naszą siłą, a nasza odwaga - naszym sztandarem. Przysięgnijmy dzisiaj, że nie ustąpimy w obliczu ciemności, że staniemy ramię w ramię by bronić tego, co drogie. Tak długo, jak serca elfów biją, nasza walka będzie nieugięta, a nasza nadzieja niewzruszona. Niech nasze czyny przemówią do historii, gdyż jesteśmy strażnikami Rivendell, a nasza moc tkwi w naszej jedności.

//Akcja reżimowej propagandy -20 KP, +1 stabilności
by chat gpt
Odpowiedz
#5
100 SE

Elfowie w większości zgadzają się co do słuszności interwencji naszych wojsk na południu, jednak efekty póki co są dalekie od oczekiwań. Jeśli ten trend się utrzyma, to niezadowolenie społeczne urośnie do poważnych rozmiarów.

//- PP za pokój, póki co tyle.
Odpowiedz
#6
101 SE

Annûneth nową przewodnicząca Wielkiej Rady Quendi
Nasz potężny kraj prowadzi intensywną politykę na polu gospodarczym, dyplomatycznym i wojskowym, wobec czego nasz wspaniały przywódca mistrz Ellavornor postawił przekazać obowiązki przewodniczenia Wielkiej Radzie Quendi swojej zaufanej wieloletniej współpracowniczce mistrzyni Annûneth - pani Cirith Forn an Andrast, która do tej pory pełniła obowiązki starszej nad prawem (te funkcję przejmie po niej mistrz Harnor) i mistrzyni-opiekunki Chînya i Ellavornor (sin. dzieci Ellavornora). Za swoją niezachwianą służbę, pełne oddanie Noldorom i wrogości wobec melkoryzmu, jako szefowa rządu będzie odpowiadała za działania rady, ministerstwa i audiencje u naszego przywódcy.

[Obrazek: dMuo6Li.png]

Głową państwa i najważniejszym przywódcą nadal pozostaje Ellavornor. Oficjalną dewizą państwa pozostaje: [i]mîn Quendi, mîn Dôr, mîn Cáno[i] (sin. jeden naród elfów, jedno państwo, jeden przywódca)

//nowa szefowa rządu: Annûneth, -5 KP za decyzję polityczną

Jesteśmy przedsiębiorczy
Państwo Rivendell rozwija się na naszych oczach. Z ruin została podniesiona dawna warowania Caras Gelebren znajdująca się nieopodal Łabędzich Łęgów - ukończenie tej inwestycji oznacza, że Rivendell udało się odbudować cały Eregion - serce elfiego dominum w Śródziemiu. Ostatnie badania sondażowe wykazują, że wśród noldorskiej młodzieży do 100 lat, aż 63% planuje rozwijać własną działalność gospodarczą albo poświęcić się samorozwojowi w obrębie państwowych karteli. Nikt nie powstrzyma sztukmistrzostwa elfów!

//odblokowana cecha: przedsiębiorczy. Kolonizacja Caras Gelebren.
Odpowiedz
#7
101 SE

Póki co Annûneth działa wciąż w cieniu Ellavornora, który nie stroni od zabierania głosu na forum Wielkiej Rady, jednak stara się sukcesywnie budować swój autorytet.

//Cecha "Ellavornor (Dyktator, megaloman, przybysz znikąd - -3 KP co turę; -5% dochodu; w momencie uzyskania statusu "dominującego" nad krajem NPC uzyskujemy 3 punkty wpływu w tym państwie)" wciąż działa, proszę ją przenieść do "dodatkowych".
+Szefowa rządu: Annûneth (W cieniu dyktatora - +1 KP co turę)
W miarę pojawiania się eventów związanych z decyzjami Annûneth można się zgłaszać po aktualizację cechy.
Odpowiedz
#8
101 SE

Wstrzymanie ofensywy na Orthank spotkało się z mieszanymi reakcjami - z jednej strony wielu elfów domaga się zmiażdżenia oporu orków, z drugiej ci których synowie walczą na froncie chwilowo odetchnęli z ulgą. Z czasem prawdopodobnie coraz głośniejsze mogą stać się narzekania tych pierwszych.

//NIE tracimy w tym roku PP za pokój.
Odpowiedz
#9
102 SE

Postępy na froncie orthanckim i ustalenia komisji ds. losu balrogów zostały propagandowo wykorzystane przez Ellavornora. Póki co udaje się też utrzymać rewelacje Karskjandila w tajemnicy przed opinią publiczną. Podobno w Rivendell duże zamieszanie wzbudziły jednak wieści nadchodzące z Hobbitonu Północnego, elfowie z obawą spoglądają na północ.

//+5 KP
Odpowiedz