Konflikt graniczny irańsko-kalifacki i wojna na Bliskim Wschodzie
#1
2151 r.

Grupy islamskich bojowników przedarły się przez zachodnią granicę Iranu do prowincji Ahwaz.
W miejscowości Dasht Abbas (prow. Ahwaz) lokalni mieszkańcy podżegani przez islamskich bojowników dokonali ludobójstwa co najmniej 460 wyznawców zaratusztrianizmu. W kilku mniejszych wioskach doszło do podobnych aktów. I Armia Iranu część wrogich oddziałów rozbiła przy granicy, pozostałe otoczyła w kotłach i dobiła resztki bojowników. W wyniku walk życie straciło 16 irańskich żołnierzy. 


Dżihadyści:
Bojówki - piech I, part - rozbite

Iran:
I Armia (gen. Ravant Khadem) - 1 zmech I, >3 piech I - Ahwaz
Odpowiedz
#2
2152 r.
[Obrazek: gr5NyLC.jpg]

Siły powietrzne Kalifatu naruszyły granice terytorialne Iranu. Interweniujące irańskie lotnictwo z Teheranu nawiązało walkę  o dominację w powietrzu i ochronę wojsk lądowych przed wrogimi bombardowaniami. Walki były bardzo wyrównane, jednak minimalna przewagę strategiczną utrzymały minimalnie liczniejsze i lepiej dowodzone siły Kalifatu. Walka powietrzna służyła odwróceniu uwagi od rzeczywistego celu Kalifatu, którym był samobójczy nalot kalifackich bombowców na Teheran i obiekty strategiczne wokół miasta. Pierwsze uderzenie skierowane było na siedzibę Wuzurga framadara -  wuzurg Namir przeżył atak jednak jest ciężko ranny, padiszach został sprawnie ewakuowany. Wykorzystując szok po ataku terrorystycznym dywizja Zmotoryzowanych dżihadystów próbowała wedrzeć się do prowincji Ahwaz jednak została przechwycona przez I Armię gen. Khadema.

Kalifat:
1 Skrzydło Gniewu Nieba (Raheed bin Zayed al Nahajjan*) - 4 mI, 1 bI - Mosul // straty: 2 m I
Latający Dzihad - wysadzeni - straty: 1 bI
Zmotoryzowani Dzihadyści (Abu Hasan al-Himsi) - rozbita - straty: 1 zmechI 

Iran:
I Armia (gen. Ravant Khadem) - 2 zmech I, 5 piech I - Ahwaz
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer) - 3 m I, 1 b I - Teheran // straty: 2 m I

Doświadczenie:
KAL al Nahajjan +1, +spec: przewaga powietrzna
IRN Khadem +1
IRN Peer +1
Odpowiedz
#3
2153 r.

[Obrazek: mY4PVHL.png]

Przygotowując się do wielkiej ofensywy Kalifatu dowodzona przez Cezara I Kohorta Legionu została dyslokowana strategicznie do pustynnej prowincji ad-Damman na pograniczu Emiratów z Kalifatem z planem wspólnej wojny obronnej z Iranem. W porozumieniu z dowództwem Emiratów wojska zajęły pozycje na pustynni. Pierwszym niepokojącym sygnałem były braki aprowizacji i rozkazy o bezcelowego przemieszczania wojsk. Próbując wyjaśnić sytuację w sztabie Cezar został pchnięty nożem przez gererała Brutusa bin Cassius al Long’inusa. Rozdzielone, pozbawione zaopatrzenia wojska Legionu zostały zdradzone przez swoich domniemanych sprzymierzeńców. Decydujące uderzenie Kalifatu nastąpiło od południa z terenów Emiratów. Znajdujący się w ogniu krzyżowym i pod bombardowaniem Legioniści podjęli rozpaczliwą próbę ewakuacji na północ na umocnione pozycje Kalifatu. Siły legionu zostały zdziesiątkowane.

Kalifacka piechota na zachodzie przebyła Pustynię Syryjską i wkroczyła do całkowicie niebronionego Berytusu. Bohaterskie centurie milicji stanęły w obronie budynków rządowych jednak nie miały szans z uzbrojonych w broń maszynową islamskich bojowników. Równocześnie od strony Morza Czerwonego nastąpił desant (z barek desantowych!) piechoty Emiratów na prowincję Tel Awiw. Wojska Kalifatu i Emiratów spotkały się w Hajfie. Legion upadł... Od początku okupacji trwa dzielenie się majątkiem "Rzymian" przez agresorów.

Równolegle do próbę zbombardowania Mosulu podjęło lotnictwo jednak Kalifat był doskonale skoordynowany do przechwycenia ataku. Po zorientowaniu się o zdradzie Emiratów irańskie lotnictwo podjęło całkowicie bezskuteczną próbę ratowania otoczonych wojsk Legionu.

Oddział zmechanizowanego dżihadu wjechały do prowincji Kermanszach gdzie wymordowały irańskich kolonistów. Dowiedziawszy się o ataku na cywilów z prowincji Ahwaz interweniowala I Armia Iranu ratując przed zagrożeniem Teheran, który był kolejny celem dżihadystów.

Kalifat:
Grupa Armii Legion (Generał Saddam al-Dini) - 6 piech I, 7 zmech - ad Damman // straty: 1 piech I
I Armia Strażników Wiary (Fauzi al-Kawukdżi) - 4 piechI - Basra
II Armia Strażników Wiary (Abu Muhammad al-Dżaulani) - 4 piechI - An-Nadzaf
1 Skrzydło Gniewu Nieba (Raheed bin Zayed al Nahajjan***, przewaga powietrzna) - 4 mI - Mosul // straty: 1 mI
Zmechanizowany Dzihad - Teheran //straty: 1 zmechI

Emiraty:
Armia(Shameen al-Khan) - 3 piechI - Ad-Dammam // stary: 1 piech I
1. Korpus "Sindbada Pirata"(Brutus bin Cassius al Long’inus)- 2piechI - Tel Awiw
2. Eskadra Shaheen(Al-Fajuni der-Adbel(*)) - 1mI, 3bI - Abu Dhabi

Legion:
I Kohorta (gen. Cezar **) - 13 piech I, 2 zmech I - zdradzona o świcie i wyeksterminowana

Iran:
I Armia (gen. Ravant Khadem*) - 1 zmech I, 7 piech I - Ahwaz //straty: 1 zmech I
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer**) - 2 m I - Teheran // straty: 1 m I, 1 b I

//PDki:
LEG Cezar R.I.P [*]
ZEA Brutus +1 um., +spec: sztylet w plecy
ZEA al-Khan +1 um
KAL al Dini +1 um
Odpowiedz
#4
2154 r.

[Obrazek: pth7qKD.png]

Ofensywa sojuszu islamskiego trwa nadal. Główne uderzenie spadło na równinny Ahwaz. Zgrupowanie Armii Kalifatu dowodzone przez feldmarszałka al-Diniego starła się obrońcami gen. Ravanta Khadema. Sojusz islamski przejął całkowitą kontrolę nad niebem w tej prowincji i przy wsparciu z powietrza całkowicie wyparł obrońców z prowincji zadając im ciężkie obrażenia. Po opanowaniu Ahwazu rozpoczęła się druga faza operacji uderzająca na dalej położone prowincje: przygotowana do walk, umocnione w górach wojska Iranu pozostały nieruszone. Największą bolączką armii iranu były braki paliwa przez które mimo liczebniejszego lotnictwa rozdzielone między Teheranem i Sziraz nie było w stanie nawiązać wyrównanej walki z islamistami. Ratująca sytuację okazało się wsparcie lotnicze z Neobaktrii wspierające Iran na granicy swojego zasięgu operacyjnego.

Doświadczeni w operacjach desantowych żołnierze Emiratów podjeli próbę zajęcia Sziraz od południa jednak desant zakończył się fiaskiem.

Druga część armii Piratów zdesantowała się w Zahedan by stamtąd uderzyć na tyły irańskie. Wojsko zostało to zostało dostrzeżone przez neobaktryjskie lotnictwo i całkowicie rozbite we wspólpracy z III Armią Iranu.

Kalifat i Emiraty podjęły próby pertraktacji jednak władze i mieszkańcy Iranu są zmobilizowani do dalszej wojny. Władze ewakuowały się z zagrożonego Teheranu do Kermanu skąd koordynują wojnę razem ze swoimi nowymi sojusznikami z Neobaktrii.


Kalifat i Emiraty*:
Zgrupowanie Armii (Feldmarszałek Saddam al-Dini**) >5 zmechI, ~3 piechI - Ahwaz // straty: 2 zmech I
I Armia Strażników Wiary (Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni* ) - 3 zmechI - Kermanszah // straty: 1 piechI
Zmechanizowany Dzihad - 1 zmechI - Kermanszah //straty: 1 zmech I
Morski Dzihad - 2piechI - Kuwejt
1 Skrzydło Gniewu Nieba (Al-Fajuni der-Adbel**) - 4 mI (+rezerwy 2mI) - Mosul // straty: 1 m I
1. Zgrupowanie uderzeniowe(Hussein bin Mohammed al Sindbad***) - ??? - Zatoka Perska
1. Eskadra Shaheen (Raheed bin Zayed al Nahajjan***przewaga powietrzna) - 3mI - Abu Dhabi
2. Eskadra Shaheen() - 1mI, 3bI - Abu Dhabi
Morski Dzihad - 2piechI - Kuwejt
Armia Piracka (Shameen al-Khan*) - rozbita // straty: 2 piech I
4ft ZEA na desant

Iran:
I Armia (gen. Ravant Khadem*+*) - 3 piech I - Isfahan // straty: 3 zmech I, 3 piech I
II Armia (gen. Utana Dungaji) - 2 zmech I, >5 piech I - Kum
III Armia (gen. Hom Pishni) - 3 piech I - Sziraz
I Armia Zmechanizowana (gen. Meerog Chothia) - 7 zmech I - Teheran
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer*) - 4 m I, ?? b I - Teheran
II Skrzydło Lotnicze - 6 m I - Sziraz // straty: 1 m I

Neobaktria:
I Flota Powietrzna (gen. lotnictwa Eudymios Modios) - ?? mi I - Kabul
II Flota Powietrzna "Wulkan" (gen. lotnictwa Indidathes Khan) - ?? b I - Kabul

Exp:
KAL al-Dini +1 um
IRN Khadem +1 um
IRN Dungaji +1 um

*byłoby fajnie jakby MG mógł łatwo się połapać czyja armia jest czyja
Odpowiedz
#5
2155

Po zawarciu królewskiego mariażu do wojny w pełni przystąpiły wojska Neobaktrii. Do mniejszych starć doszło wzdłuż całego frontu jednak żadna ze stron nie zdecydowała się na forsowny atak. Do kluczowych starć w powietrzu doszło nad Ahwaz gdzie za sprawą znacznej przewagi liczebnej połączone siły Iranu i Baktrii pokonały bardziej doświadczone lotnictwo Kalifatu. Przejęcie kontroli nad powietrzem umożliwiło koalicji antyislamskiej przeprowadzić serię bombardować na prowincję Ahwaz, której głównym celem było uszkodzenie infrastruktury prowincji odbierając znaczną część efektywności wojsk zmotoryzowanych Kalifatu. Dostrzegając osłabienie pozycji w Ahwaz armie Iranu i Baktrii z Isfahan podjęły próby odbicia Chuzestanu wpadając w dość nieskuteczną pułapkę Kalifatu. Z widząc przewagę liczebną Kalifatu, zaminowane drogi oraz pełne żywych pułapek wsie Irańczycy zrezygnowali z dalszej ofensywy.

Na froncie nieznaczną przewagę ma Iran, który dodatkowo wzdłuż granicy postawił nowoczesne ciężkie umocnienia.

Kalifat:
Feldmarszałek Saddam al-Dini *** 8 zmechI - Ahwaz // straty: 2 zmech I
I Armia Strażników Wiary (AFauzi al-Kawukdżi ) - ?? piechI, ?? zmechI - Kermanszah
Armia Perska (Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni*) - 4 piechI - Awhaz // straty: 3 piech I
1 Skrzydło Gniewu Nieba (Al-Fajuni der-Adbel**) - 3 mI, 3 bI - Mosul // straty: 3 mI

Neobaktria:
I Armia Macedońska (gen. Basil Kovindos) - ?? piech I - Sziraz
III Armia Macedońska (gen. Arimazes Okhan*) - 4 piech I, 1 zmech I - Isfahan // straty: 2 piech I
I Flota Powietrzna (gen. lotnictwa Eudymios Modios) - ?? mi I - Kabul
II Flota Powetrzna "Wulkan" (gen. lotnictwa Indidathes Khan*) - 5 b I - Kabul

Iran
I Armia (gen. Ravant Khadem**) - 2 piech I - Isfahan //straty: 1 piech I
II Armia (gen. Utana Dungaji*) - 2 zmech I, 7 piech I - Kum
III Armia (gen. Hom Pishni) - 3 piech I - Sziraz
I Armia Zmechanizowana (gen. Meerog Chothia) - 7 zmech I - Teheran
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer*) - 2 m I, 5 b I - Teheran //straty: 2 mI
II Skrzydło Lotnicze - 4 m I - Sziraz //straty: 2 mI

//-3 WP w Ahwaz
Doświadczenie:
KAL al-Dini +1 um.
KAL al-Husajni +1 um.
NBK Okhan +1 um.
NBK Khan +1 um, +spec: bombardowania strategiczne
IRN Peer +1 um.
Odpowiedz
#6
2156

[Obrazek: mtF8bzq.png]

Na całej długości frontu nastąpił szturm wojsk Kalifatu. Zgrupowanie marszałka al-Diniego przeprowadziło uderzenie na południowej flance na umocnione górskie prowincje i pomimo przewagi liczebnej zostało odparte przez Neobaktrian przy ogromnych stratach po obu stron. Do kluczowego starcia powietrznego doszło nad Kum - dzięki nalotom na Sziraz przez lotnictwo "Emiratów" udało się się odciągnąć część irańskich myśliwców od starć na północy dzięki czemu Kalifat uzyskał przewagę liczebną nad Kum, którą wraz z przewagą technologiczną i taktyczną bezlitośnie wykorzystał generał al Nahajjan. Bombowce Kalifatu skupiły się na bombardowaniu umocnień w Kum, które zostały zaatakowane od zachodu i południa przez 3-krotnie liczebniejsze i lepiej wyposażone wojsko dostosowane do walk górskich. Próba ratowania frontu przez I Armię Zmechanizową z Teheranu zostało skontrowane przez II Armię strażników. Po przebiciu się przez Kum nastąpiło otoczenie Teheranu, który mimo bohaterskiej obrony padł.

Kalifat
Zgrupowanie (Feldmarszałek Saddam al-Dini ****)- 4 piechI, 1 piechIIsg - Awhaz // straty: 4 zmech I, 6 piech I, 3 piechIIsg
I Armia Strażników Wiary (Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni** ) - 2 piechI, 2 zmechI, >5 piechIIsg - Kum //straty: 1 piech I, 2 zmech I, 2 piech IIsg
II Armia Strażników Wiary (Ali Faluni) - 1 piechI, 1 zmechI, 1 piechIIsg - Teheran //straty: 1 piech I, 1 zmech I
1 Skrzydło Gniewu Nieba (Raheed bin Zayed al Nahajjan***przewaga powietrzna) - 4mII, 1 mI, 3 bI - Mosul //straty: 2 mI
1. Eskadra Shaheen (Al-Fajuni der-Adbel**) - 1 mI - Abu Dabi //straty: 2 mI

Neobaktria
I Armia Macedońska (gen. Basil Kovindos) - 3 piech I - Sziraz //straty: 1 piech I
III Armia Macedońska (gen. Arimazes Okhan***) - 4 piech I, 1 zmech I - Isfahan
I Flota Powietrzna (gen. lotnictwa Eudymios Modios*) - 2 mi I - Kabul //straty: 3 m I
II Flota Powetrzna "Wulkan" (gen. lotnictwa Indidathes Khan**: bombardowania strategiczne) - 4 b I - Kabul //straty: 1 b I

Iran
I Armia (gen. Ravant Khadem**) - 2 piech I - Isfahan
II Armia (gen. Utana Dungaji*) - 3 piech I - Isfahan // straty: 2 zmech I, 4 piech I
III Armia (gen. Hom Pishni) - 3 piech I - Sziraz
I Armia Zmechanizowana (gen. Meerog Chothia) - Rozbita (Teheran) // straty: 7 zmech I
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer**) - 3 b I - Sziraz // straty: 2 m I, 2 b I
II Skrzydło Lotnicze - 5 m I - Sziraz //straty: 1 mI

//Doświadczenie:
KAL al-Husajni +1 um, +1 spec: starcia górskie
KAL Faluni +1 um.
KAL al-Nahajjan +1 um.
NBK Okhan +1 um.
IRN Dungaji +1 um.
Odpowiedz
#7
2157

Obie strony konfliktu kluczowo trzymają się swoich pozycji. Niespodziewanie z powietrzną odsieczą dla wojsk irańsko-baktryjskich przybyły myśliwce F*CK sił powietrznych ARC. Generał al Nahajjan próbował bronić nieba nad Kalifatem, ale wobec przewagi liczebnej i technologicznej Chińczyków został zmuszony do unikania starć. Lotnictwo ARC przy wsparciu irańsko-baktryjskim skupiło się na bombardowaniu celów strategicznych w Mosulu.

Kalifat:
Feldmarszałek Saddam al-Dini **** 2 zmechI, 5 piechI, 4 piechIIsg - Awhaz
I Armia Strażników Wiary (Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni*** walka górska ) - 1 piechI, 1 zmechI, 5 piechIIsg - Kum
II Armia Strażników Wiary (Ali Faluni) - 2 piechIIsg - An-Nadzaf
III Armia Strażników Wiary (Fauzi al-Kawukdżi)
IV Armia Strażników Wiary (Abu Muhammad al-Dżaulani)
Garnizon Mosulu (Dhaakir el-Yamin) 1 piechI
1 Skrzydło Gniewu Nieba (ten z Emiratów z ****) - 3 mII - Mosul //straty: 1 m II, 1 m I, 3 b I

Neobaktria
I Armia Macedońska (gen. Basil Kovindos) - 3 piech I - Sziraz
III Armia Macedońska (gen. Arimazes Okhan****) - 4 piech I, 1 zmech I - Isfahan
I Flota Powietrzna (gen. lotnictwa Eudymios Modios*) - 2 mi I - Herat
II Flota Powetrzna "Wulkan" (gen. lotnictwa Indidathes Khan***: bombardowania strategiczne) - 4 b I - Herat

Iran
I Armia (gen. Ravant Khadem**) - 2 piech I - Isfahan
II Armia (gen. Utana Dungaji**) - 3piech I - Isfahan
III Armia (gen. Hom Pishni) - 3 piech I - Sziraz
I Skrzydło Lotnicze (gen. lot. Jehangir Peer**) - 3 b I, 2 b II - Sziraz
II Skrzydło Lotnicze - 5 m I - Sziraz

ARCh
Legion Powietrzny im. Archanioła Gabriela (Chiang Xuefeng ***) - 10 m III - ???

//Mosul: zniszczone lotnisko, -6 WP
Doświadczenie:
KAL el-Yamin +1 um
NBK Modios +1 um
ARC Xuefeng +1 um
Odpowiedz