Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach)
(2020-12-16, 00:16)Richtus napisał(a): Jeśli w turze X poświęcam zespół naukowy, żeby podnieść limit produkcji piechoty/pojazdów/samolotów/okrętów ze slota, to korzystam z powiększonego limitu w turze X, czy dopiero X+1?

W tej samej Wink
Oczywiście, by poświęcić, ZN musi w turze X nic nie robić poza byciem poświęcanym, tzn nie może nic badać ani kończyć badań.

*ale @Verlax może potwierdzić, jak mamy teraz dość jednolitą szkołę GMowania Tongue
Odpowiedz
Czy przy inwestycji w mieszkalnictwo (wydarzenia jawne) należy podawać w jakim prowie ta inwestycja następuje?

@Verlax @Milord
Odpowiedz
Tak - należy podać to jawnie.
Odpowiedz
(2020-12-18, 20:32)Verlax napisał(a): Tak - należy podać to jawnie.

@Millenium Wink
Odpowiedz
Czy dodawanie myśliwcom specjalizacji kosztuje też dodatkowe 2mln$? Nie ma tego w cenniku (np. przy bombowcach jest)
Odpowiedz
Raczej wygląda to tak, że jedynie specjalizacja "strategiczna" dla bombowca ma zwiększoną cenę o 2 mln ze względu na fakt, że bombowce strategiczne to znacznie większe i droższe bestie niż zwykłe bombowce, podczas gdy różnica między myśliwcem a myśliwcem przechwytującym jest niewielka - a przynajmniej tak rozumiem ten fragment designu cennika autorstwa Vegety. Dodawanie specjalizacji myśliwcom nic więc nie kosztuje.
Odpowiedz
Ok, to fajnie i mi to na rękę ale tylko się upewnię - wiesz, że są też myśliwce ciężkie i pokładowe według niezbędnika? Ciężki już tak na oko trochę się różni.

"It is not a bug. It is a feature!"
Odpowiedz
Zdaję sobie sprawę z tego, że istnieją inne rodzaje myśliwców. Nadal, wydaję mi się, że Vegecie raczej chodziło o "tylko bombowce strategiczne ze wszystkich samolotów są o 2 mln droższe" i przy tym pozostaję.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że dlatego cenowo mogą się nie różnić, bo IMO dawanie specjalizacji działa na nie jak... zmiana wszystkich myśliwców doktryną (poza morskimi, ofc). Coś za coś - zwiększanie zasięgu za obniżanie parametrów bojowych, lepsze przechwytywanie za brak ataku naziemnego. A dzięki specjalizacjom, można mieć kilka typów, a nie tylko myśliwce przechwytujące i ch., nie zmienisz.
Odpowiedz
Zasada jest chyba taka (zgodnie z tym co pisze GM), że specjalizacje dające dodatkowe bonusy kosztują, a specjalizacje, które balansują poprzez danie bonusu (zalety) w jednej gałęzi, a zarazem dające wadę w innej, są darmowe.
Odpowiedz