Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach)
#88
Pytanie natury militarnej - niekoniecznie to zasady,  ale nie ma lepszego tematu, to pytam tu Wink

W zasadach jest określone, że dywizje - a więc i armie -  mogą zajmować/pilnować obszaru większego niż jedna prowincja. No spoko, ale dotąd zawsze uważałem że armia zajmująca jeden prow to norma, oczywistość i będzie lepsza, ale napotkałem post Millenium z poprzedniej edycji:

Cytat:2159

Armie:
I Kohorta BOS gen. Paladyn Arturius *** -
11 piech I
19 zmech II
8 panc III

I Skrzydło BOS gen. Wright *-
4 mi III
2 mi II

Prowincje Mangalore, Hubli-dharwar, Hajderabad, Wid. są mocniej chronione przez lekkie umocnienia ukryte tam.
Dlatego też w Mangalore i Wid. umieszczam po 4 pancIII oraz po 3 piechI i 5 zmechII. W sumie 8 pancIII, 6 piechI i 10 zmechII.
W Hubli-dharwar, Hajderabad pozostają po 2 piechI i 3 zmechII. Razem 4 piech I i 6 zmechII, które w razie przytłaczającego ataku wroga cofają się wgłab terytorium i oczekują na zamknięcie boków i posiłki.

1 piech I i 3 zmechII pilnują stolicy.

I Skrzydło BOS patroluje nasze ziemie i Cejlon.


Skąd zwątpienie? No bo moje wojsko zazwyczaj wygląda tak:

Cytat:Armie:
I Legion (gen. Damdin Czojbalsan *) - 3piechII - Tomsk
II Legion (gen. Marek Korneliusz) - 3piechIIg, 6 piechI - Ułan Ude
III Legion (gen. Iwan Władymirowicz) - 1 piechIIg - Ułan Bator
IV Legion (gen. Igor Salustiusz) - 2piechIIg, 2 piechI - Olgij
V Legion (generał Antonia Sabia) - 1 piechII, 4 piechIIg - Stalińsk
I Legion Zimowy (generał Marek Sekstus) - 2 piechIIsg - Jakuck
II Legion Zimowy (generał Anton Antonow) - 2 piechIIsg - Karamay
III Legion Zimowy (generał Decjusz Kolchak) - 2 piechIIsg - Krasnojarsk
Cohortes et Urbe (gen. Livia Letitia) - 1 piechI - Rzym [Irkuck]
Legion Mechaniczny (gen. Nadim Martillus) - 2 zmechI - Rzym [Irkuck]
I Skrzydło Lotnicze (gen. lotnictwa Gajusz Justycjusz) - 3mI, 1 bI - Rzym [Irkuck]
II Skrzydło lotnicze (gen. lotnictwa Oktawian Sabuliusz) - 4mII - Rzym [Irkuck]
Classis Tom (admirał Nicole Mikołajewa) - 1 flotylla rzeczna - rzeka Tom [Stalińsk, Tomsk]
Classis Amur (admirał Julia Salustia) - 1 flotylla rzeczna - rzeka Amur [Ułan Ude, Tongliao/Błagowieszczeńsk]


Zwątpiłem. No bo jasne jest, że jak armia jedna armia pilnuje trzech prowów zamiast trzech armii, to może mieć lepszego dowódcę - jeden dowódca z trzema gwiazdkami na przykład, a nie trzech z jedną. I Gracz może się bronić, że jako świetny dowódca najlepiej wiedział jak rozmieścić wszystkie jednostki tak by powstrzymać przeciwnika w dowolnym punkcie z tych trzech prowów, jeśli wróg zaatakuje punktowo.
A w edycji Warhammer do tego wchodzą w grę jeszcze magowie, którzy mogą być jeden na armię... ale przy ich koszcie jak dajemy jednego zamiast trzech, to oszczędzamy 50 mln $. +utrzymanie.

No i pytanie do MGów: jak wygląda rozpatrywanie armii "allgemein", takich co zajmują wielki obszar z ogólnikowym rozkazem? Z jednej strony pisze się że dowódcy mają mieć inicjatywę, z drugiej strony --- będziecie mieli w cholerę roboty, moi drodzy mistrzowie, jak będziecie wymyślali, jak cfani są nasi dowódcy ;-)
@Verlax @Milord

EDIT: właściwie lepiej: przecież w poście Millenium jedna armia broni... 7 prowów?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach) - przez prehi - 2020-11-14, 23:05