Wydarzenia
#11
2710
Mimo sukcesów na froncie wschodnim, Nehekhara została zaskoczona od zachodu. Flota niziolkow dominuje nasze wybrzeże, a na nasze miasta spadają mordercze rakiety balistyczne, którym nie jesteśmy w stanie zaradzić.

// -2 stabilności.

Od południa kontynentu przyszły masy skrajnie gorącego i suchego powietrza, które w połączeniu z bardzo niskim stanem rzeki Morris uderzyły w naszą gospodarkę.

// -15% dochodu w tej turze.
Odpowiedz
#12
2711
[Obrazek: W9pitFB.jpg]
Zwyciężyliśmy!

Wielka wojna w obronie Nehekhary zakończyła się naszym wspaniałym zwycięstwem! Ruszyły przygotowania do wielkiej parady zwycięstwa w Khemri. Propaganda podkreśla wielką wagę naszego zwycięstwa dla budowy lepszego, socjalistycznego świata.
Pora na zorganizowanie nowego porządku społeczno-politycznego na terenach Autonomicznej Socjalistycznej Republiki Arabii i Autonomicznej Komucho-Klanowej Republigi Orkuff. Integracja nowych Autonomicznych Republik przebiega stopniowo, przewiduje się szereg inwestycji mających na celu odbudowę zniszczeń wojennych, stworzenie infrastruktury łączącej Nehekharę z nowymi terytoriami oraz czasowe zwolnienie ludności terenów podbitych z poboru.
Siły porządkowe Nehekhary podejmą jednocześnie wszelkie konieczne kroki w celu zapewnienia obywatelom ASRA i AKKRO bezpieczeństwa i podejmą stanowcze działania w celu zwalczania terroryzmu i kontrrewolucji. Program integracji nowych Republik przewiduje obfite dotacje na organizację Milicji Obywatelskich, które rekrutując członków lokalnych społeczności zagwarantują porządek i przestrzeganie prawa na terytorium ASRA i AKKRO.

//Reżimowa propaganda - +1 stabilności - 30 KP
//5 mln$ na odpicowanie Khemri na defiladę wojsk sprzymierzonych
//w latach 2711-2712 nie liczę nowej ludności z ASRA i AKKRO do limitu wojska (zwolnienie z poboru)
//w latach 2711-2712 biorę sobie modyfikator -15% dochodu na wydatki na integrację i utrzymanie porządku na nowych ziemiach (Program Integracji 2711-2712)
//Dodatkowo 10mln$ w tej turze na rozruch Programu Integracji
Odpowiedz
#13
2711
Zwycięzyliśmy! Mimo ataku z kilku stron i przeważających sił wroga, naszym armiom udało się odeprzeć nieprzyjaciela i zniszczyć go doszczętnie! Dodatkowo więzi sojusznicze z naszymi braćmi z Międzyrasówki utrwaliły się i potwierdziły, że jest to organizacja warta swojej ceny.

// +3 stabilności. +7% dochodu w 2711-2712 z racji wzmożonego rozwoju gospodarczego po wojnie. 

Defilada w Khemri była bardzo udana. Jednakże naszym obywatelom nie podobał się przejazd Zakonu Nurgl'a. Te wynaturzenia nie tyle pomogły nam co walczyły z niziołkami dla własnego interesu. Wszyscy pamiętają jeszcze Wojnę w Estalii gdzie chaosowe okręty zatapiały nasze transporty, a blok chaosu przyczynił się do ogromnych strat w naszych zasobach duchowych. Wobec tego skrajne środowiska zorganizowały akcję prowokacyjną gdzie podczas przejazdu Nurglitów rzucali wyzwiska, szydzili i gwizdali. 

// -1 stabilności. 

Do socjalistycznej macierzy wróciły tereny odzyskane od zielonoskórych. Niestety, ludność pod uciskiem wyraźnie zubożała. Dodatkowo orki demontowali nasze fabryki i przewozili je na północ swego państwa. Niektóry sprzęt dotarł na północ, inny został zniszczony po drodze. 

Południowe Bagna Szaleństwa - 8 WP (-2)
Uljanowsk - 3WP (-2)
Wadi Kahir - 1WP (-1)
Odpowiedz
#14
2711
Dzięki pokonaniu Agrounii uzyskaliśmy kontrolę nad wielkimi obszarami pustyni. Choć kontrola to może za wiele powiedziane, ponieważ brakuje nam środków do całkowitego władztwa nad tymi wymagającymi terenami. Ludność jest niechętna Republice, a na południu swobodnie grasują zgraje buntowników, którzy nie zdali broni po Traktacie z San Pedro del Sul. 

// W tej turze -10% do dochodu. 
+"Agrounia pod okupacją" - -5% dochodu. Maksymalna stabilność spada do 9. 
+10 mln ludności. +prowincje Agrounii (WP według informacji ogólnych Agrounii. W razie nieścisłości prowincja ma 1WP)
Zaktualizowano info ogólne. 

***
Zielonoskórzy zostali pobici, a ich tereny zostały częściowo zaanektowane przez nasze państwo. Wśród zdobytych terytoriów znaleziono obozy pracy przeznaczone dla Nehekharskich jeńców, którzy pracowali przy wznoszeniu umocnień wojskowych. Zielonoskórzy na razie są spokojni, ponieważ są zmęczeni wojną. Ale nikt nie ma wątpliwości, że gdy tylko kurz po wojnie opadnie to orkom wróci werwa do bitki. 

//+"Klany Orków pod okupacją" - 3% dochodu. Maksymalna stabilność spada do 8. 
+12mln ludności, +Góra Bloodhorn 18WP, +reszta prowincji według informacji ogólnych Klanów (W razie nieścisłości prowincja ma 0WP)
Zaktualizowano info ogólne. 
Odpowiedz
#15
2712
[Obrazek: 1JhTB0CIGUhNh87j.jpg]
Wicekomisarz ds. finansów Vateus Morawietz ogłosił program "Nowy Ład" będący kontynuacją programu integracji rozpisanego na lata 2711-2712. Główne założenia "Nowego Ładu":
- kontynuowanie finansowania "Programu Integracji" na poziomie -5% dochodu w latach 2713-2714,
- przedłużenie zwolnienia z poboru dla obywateli Autonomicznej Socjalistycznej Republiki Arabii na lata 2713-2714,
- natychmiastowe wprowadzenie poboru dla obywateli Autonomicznej Komucho-Klanowej Republigi Orkuff w odpowiedzi na liczne prośby znudzonych orkowych chopaków (//liczą się do siły ludzkiej w budżecie 2713),
- zwiększenie nacisku na zwalczanie terroryzmu na Sahrze i poprawa ściągalności danin publicznych na tym obszarze,
- zapowiedź dalszych reform AKKRO w kierunku demorkacji, z udziałem zagranicznych ekspertów i kwiatu orczej myśli politycznej.
Odpowiedz
#16
2712
Program integracji przynosi efekty. 

***
Jak donoszą służby na dworcu kolejowym (pasażerskim) w Khemri doszło do zamachu terrorystycznego. Dwa wagony pociągu trasy Khemri-Quatar zostały wysadzone w powietrze. Uszkodzone zostały powłoki 68 nieumarłych, oraz zginęło 12 ludzi i 2 niziołki. Jest to pierwszy tego typu atak na nasze państwo i nasi obywatele nie spotkali się jeszcze z tego rodzaju przemocą. Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie tajemnicza skaveńska organizacja Klanu Skarr.

// -1 stabilności, -1WP Khemri, -5% dochodu w turze 2713. 
Od 2713: "Agrounia pod okupacją" - -5% dochodu -> "Agrounia pod okupacją" - -1% dochodu
Odpowiedz
#17
2712
[Obrazek: 04_002-1000x1435.jpg]
W związku z zamachem w Khemri, media wyemitowały specjalne przemówienie przewodniczącego Lenina:
Cytat:Nasz kraj stanął dziś w obliczu niebywałego aktu niesprowokowanej agresji. Nie był on poprzedzony żadnym ultimatum, żadnymi wezwaniami, ani deklaracjami. Napastnikom chodziło jedynie o mordowanie cywilnej ludności. To dla nas tak niepojęte, że możemy śmiało mówić, że doszło do zderzenia się dwóch kompletnie różnych cywilizacji. Chciałbym też zwrócić się bezpośrednio do wszystkich Skavenów, do których dociera ten przekaz - szanujemy Was, wielu Skavenów jest obywatelami Socjalistycznej Republiki Nehekhary i naszymi przyjaciółmi. Naszym wrogiem nie jest rasa Skavenów, czy jakikolwiek z wielu Klanów z którymi utrzymujemy stosunki. Naszym wrogiem jest radykalna siatka terrorystyczna znana jako Klan Skarr i ich poplecznicy.
Nasza Wojna z Terrorem ma na celu powstrzymanie kolejnych zamachów, znalezienie sprawców tragedii w Khemri i ukaranie ich.
Nehekharczycy zadają sobie pytanie: dlaczego oni nas nienawidzą? Otóż terroryści nienawidzą socjalistycznej wizji równości ras i klas. Ich samozwańczy watażkowie nienawidzą naszej wolności, solidarności i równości. Chcą wymazać osiągnięcia związków zawodowych i rewolucjonistów i zapanowania anarchii na świecie. Ich zamiarem jest odebranie nam nie tylko naszego poczucia bezpieczeństwa ale też sposobu życia. Chcą żebyśmy cofnęli się i porzucili braci walczących o socjalizm, dlatego że boją się, że stoimy na ich drodze.
Nehekharczycy zadają pytanie: jak będziemy walczyć i jak wygramy tę wojnę? Użyjemy każdego zasobu, jakim dysponujemy. Każdego zabiegu dyplomatycznego, każdej komórki wywiadu, każdego przepisu prawa, każdego środka wpływu, każdej nieodzownej broni i narzędzia wojny. Ta wojna będzie składać się z wielkich operacji, o których usłyszycie w mediach i z punktowych uderzeń sił specjalnych, o których nie dowie się nikt, nawet w razie sukcesu. Z codziennej pracy robotników w fabryce i z odwagi obywatelskiej każdego z nas. Będziemy ścigać terrorystów z miejsca na miejsce, aż nie będą mieli dokąd uciec. Będziemy tropić tych, którzy udzielają im wsparcia i schronienia. Każdy kraj, każdy Klan, staje dziś przed decyzją: albo jesteście po naszej stronie, albo po stronie terrorystów. Albo bronicie cywilizowanego świata, albo wspieracie zło.
Odpowiedz
#18
2713
Nehekharscy pionierzy przy wsparciu rządowym kolonizują serce Gór Zagłady.

//Inwestycja w mieszkalnictwo w Środkowych Górach Zagłady - +5 PK i 2 WP do kolonizowanej prowincji w której mamy co najmniej 1 PK - 20 KP i 15 mln $
Odpowiedz
#19
2713

Krótko po zakończeniu wizyty dyplomatów z DRWAAAGH przewodniczący Lenin udał się z wizytą na tereny Autonomicznej Komucho-Klanowej Republigi Orkuff. Na specjalnej konferencji prasowej zapowiedziano duże zmiany w AKKRO:
Cytat:Towarzysze! Dzielne orkowe chopaki!
To już dwa lata jak razem budujemy socjalizm. Cieszę się, że rządowy Program Integracji przynosi efekty, a naszym obywatelom żyje się w SRN coraz lepiej. Patrząc wstecz widzimy, że problemy ludu Orków wzięły się z błędów ich liderów - CzaszkoGniot był inteligentny ale tylko jak na trolla, natomiast Łamistrajk dał nogę ze swoich ziem i poszedł szukać szczęścia na zachodzie. Dlatego oferujemy wam demorkację, a wraz z nią nowego Pierwszego Sekretatrza AKKRO, który ją wam tutaj urządzi! Towarzysze! Przed wami bohater wojenny, mąż stanu i pionier demorkacji - Truk Wyłupiatooki!

[Obrazek: vXFhG72.jpg]
"NO DOBRA, SŁUCHAJTA. MORZE WAM SIĘ WYDAWAĆ, ŻE OSTATNIE KILKA ROKÓW BYŁO CIENSZKICH. DOBRZE KOMBINUJETA, NIE BYŁO ZA FAJNIE, BO WASZE WAAAGH! BYŁO OSTATNIM RAZEM CIUT ZA BARDZO BRUTALNE, A ZA MAŁO PRZEBIEGŁE. ALBO NA ODWRÓT. NO WIĘC PRZEWODNIKOWY LENIN MNIE POPROSIŁ, COBYM JUŻ PRZESTAŁ BYĆ MARTFY I ZROBIŁ WAM TU DEMORKACJE. TAKRZE BENDZIEM U WAS IMPLENTOWAĆ WZORCE, KTÓRE SIE SPRAWDZIŁY W DEMORKACJI JAKO JEST DRW. MATA TERAZ DEMORKACJE, TAKRZE JAK TO KOMU NIE PASUJE, TO MORZE SIE TERA ODEZWAĆ. JEMU ZAIMPLENTUJE PODWÓJNIE, COBY DOBSZE ZROZUMIAŁ. MOŻETA SIE ZAPYTAĆ - CO TO BEDZIE ZA DEMORKACJA, JAK JEST TYLKO JEDNA PARTIA? TO TAKI NASZ NOWY KOŃ-CEPT. NAZWALIMY GO DEMORKACJA LUDOWA. COBY PROSTE CHOPAKI NIE MUSIAŁY TAK DUŻO GŁÓWKOWAĆ, PARTIA BENDZIE TYLKO JEDNA, DZIENKI CZEMU KAŻDEN Z WAS BENDZIE MÓGŁ BYĆ W TEJ WŁAŚCIWEJ. DOBRE, NIE? WTEDY BENDZIEMY RZONDZIĆ KOLO-LEKTYWNIE I LUDOWO. TO ZNACZY, RZE JAK JAKIŚ KOLO MA PROBLEM, TO MU RAZEM LUTUJEMY. CZYLI W SKRÓCIE, COBYŚTA SIE NIE ZGUBILI - SŁUCHAJTA SIE MNIE, SWOJEGO PIERWSZEGO SEKRETNIACZA I MOICH PODSEKRETNIACZY, TO WSZYSTKO BENDZIE DOBSZE.
AHA, PRZY TEJ OKAZYI CHCE TEŻ POZDROWIĆ CHOPAKÓW Z DRWAAAGH! MOJE SERCE JEST Z WAMI. NO...NIE DOSŁOWNIE, COBYŚTA NIE MIELI WONTPLIWOŚCI. CHCE TEŻ WAM COSIK POWIEDZIEĆ. NIE BUDUJTA MI POMNIKÓW, ZRÓBTA COŚ DOBREGO DLA ORKÓW I LUDZIKÓW. ZWŁASZCZA TEN POMNIK KOŁO ZAMKU CZEREPA, TO WAM TAK NIEZBYT WYSZEDŁ. NO ALE TRZYMAJTA SIE, BENDE WAS ODWIEDZAŁ JAK TUTAJ ZROBIM PORZONDEK."
Odpowiedz
#20
2714
W Quatar doszło do kolejnego aktu terrorystycznego. Grupa uzbrojonych skavenów weszła na teren przyfabrycznego osiedla dla robotników i otworzyła ogień z broni automatycznej do pracowników wracających z nocnej zmiany. Wiele powłok obywateli zostało zniszczonych zanim skaveni zostali zneutralizowani przez jednostki specjalne. Cały kraj jest wstrząśnięty.

// +"skaveński terroryzm" -3% siły ludzkiej, -2KP/turę.
Odpowiedz