Wydarzenia
#41
2713
Ze względu na stworzenie strategii rozwoju gospodarczego, zapewniania dobrobytu populacji oraz klasyfikacji wyborców zarządzamy spis powszechny w Komónie Orkuf. Ma on na celu ustalenie, jak duża jest populacja, ale nie tylko; także ustalenie, jak bardzo są liczne poszczególne klany i ile ich jest, tego, co robią obywatele Komóny (praca) i co posiadają. Będzie to też kluczowe, aby udzielić wsparcia rodzinom/klanom, które ze względu na ogromne straty w wyniku poprzedniej wojny wciąż ledwo wiążą koniec z końcem.

Jako że jenzykiem użendowym ORK jest orczy, całość spisu odbędzie się w tym języku. Obok każdego punktu spisowego zostaje utworzony też spichlerz socjalny, gdzie będzie można dostać artykuły pierwszej potrzeby za darmo. Na utworzenie spichlerzy zostaje przeznaczone 5 mln $.
Odpowiedz
#42
2714
Kampania wojenna na zachodzie z perspektywy polityki międzynarodowej okazała się wielkim sukcesem. Republiga WAAAAGH padła jak domek z kart pod naporem socjalistycznej nawałnicy. Niestety, ta wojna posypała również wewnętrzną politykę państwa. Centralny Komitet z niewyjaśnionych powodów i bez zgody Rady Reprezentantów i Zgromadzenia Komun wysłał krasnoludzkich żołnierzy na kolejną wojnę w obcym interesie. W Grom Peak rozpętała się burza, ponieważ jak się później okazało nawet niektórzy deputowani z Stronnictwa Ludowego nie wiedzieli o zamiarach rządu. Na Centralny Komitet posypały się gromy ze strony Anarchistów i Wyzwolicieli. Zarzucono m.in służalstwo ZSRR i przedstawiano to państwo jako zbrodnicze i nie warte zaufania. Tumbar Złota Broda, najstarszy wśród Anarchistów, oskarżał Agoara Siwobrodego:

Cytat:[...] Nasi chłopcy biją pokojowych zielonoskórych kiedy na wschodzie krwiożerczy tyran zsyła bomby na swoich Dawi a zwierzoludzie jawnie grożą nam za chowanie ogrzych zbiegów! Gdzie następnym razem wyślecie nasze wojsko, bez naszej zgody? Na Albion?!

Centralny Komitet utracił większość w obu Izbach. Potrzebne są przyspieszone wybory albo forsowanie rządu mniejszościowego do przyszłego roku. 

// -2 stabilności. -20KP. 
+"nastroje przedwojenne" - +2% siły ludzkiej, -3KP/turę.
Odpowiedz