Kurier Mousillon
#8
[Obrazek: imagesjpg_qqnxrxw.jpg]
ODEZWA WIELKIEGO MISTRZA ZAKONNEGO DO MIESZKAŃCÓW ZAKONU WYBRAŃCÓW CHAOSU

Klęska militarna i upokarzający pokój, do którego zostaliśmy zmuszeni przez niekorzystne okoliczności, zmuszają mnie do wzięcia odpowiedzialności za wszelkie dotychczasowe niepowodzenia Kapituły Generalnej. Jako Rycerz i człowiek honoru jestem Wam to wszystkim winien. Nasz kraj rozwijał się dynamicznie, jednak źle prowadzona polityka zbrojeniowa doprowadziła nas na skraj przepaści. Czuję się za to osobiście odpowiedzialny, gdyż byłem Przywódcą wszystkich naszych sił. Teraz zrozumiałem konieczność większej decentralizacji władzy w naszym państwie. Po klęsce w wojnie z Królestwem Bretonnii konieczne będzie zreformowanie naszych sił zbrojnych – klasyczna armia złożona w większości z konwencjonalnej piechoty nie będzie w stanie pokonać nieprzyjaciół korzystających z nowoczesnych doktryn prowadzenia wojen – ogólnie mówiąc, należy oddać kwestie prowadzenie wojny w ręce profesjonalistów a nie zakonników. 

Wielu z was pewnie zastanawia się także kogo zamierzam "namaścić" na swego następcę. Moim zdaniem decyzję o kierunku naszej nowej polityki musimy podjąć wszyscy podczas udziału w pierwszych demokratycznych wyborach! Z tego co wiem w stolicy kształtują się już ponoć trzy organizacje polityczne, które zamierzają stanąć w szranki podczas tych wyborów. Demokratyzacja Zakonu nie będzie oznaczać jego sekularyzacji, ani zmieniać w znaczny sposób modelu gospodarczego. Kandydaci i ich stronnictwa ogłoszą swe kandydatury już wkrótce, a ja, Ruprecht Payett, tym samym zrzekam się stanowiska Głowy Państwa i odchodzę z aktywnej polityki. NIE MA BOGA NAD TZEENTCHA!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kurier Mousillon - przez el roberto - 2020-10-22, 12:43
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2020-11-16, 14:28
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2020-12-18, 19:00
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-01-05, 10:52
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-01-26, 12:05
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-02-01, 17:47
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-02-08, 12:27
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-03-01, 23:14
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-03-22, 02:33
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-04-13, 11:13
RE: Kurier Mousillon - przez el roberto - 2021-04-29, 19:27